Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

Rīgas Ziemassvētku koncertā Ķīpsalā piedalīsies aktrise Maija Apine

2010-12-21

...tas, kas ir bezgalīgs katrā no jums, apjauš laika bezgalību,
un zina, ka vakardiena ir tikai šodienas atmiņas un rītdiena ir šodienas sapnis.
un tas, kas dzied un domā katrā no jums, vēl joprojām mīt tai pirmajā brīdī, kas izkaisīja zvaigznes debesīs.
Kurš no jums gan nejūt, ka viņa spēja mīlēt ir bezgalīga?

(H. Džibrāns “Pravietis”)

25. un 26. decembrī “Rīgas Ziemassvētku koncertos” Ķīpsalā līdzās lieliskiem mūziķiem piedalīsies arī Jaunā Rīgas teātra aktrise Maija Apine, kas pēc režisora Uģa Brikmaņa ieceres koncertu papildinās ar prozas lasījumiem no Halīla Džibrāna darba “Pravietis”.

Koncerta režisors Uģis Brikmanis ir pārliecināts, ka gluži kā pati Ziemassvētku būtība, arī tekstu izvēle, veidojot koncerta režiju, ir tīri intuitīva un ēteriska, ko ietekmējis arī lieliskais muzikālais materiāls.

Režisors Uģis Brikmanis atzīst: “Halīla Džibrāna filozofiskā darba “Pravietis” teksts ir tik vienkāršs, bet tomēr tik grūts. Lai šo, bezgala skaisto tekstu, kas ir iedvesmas avots daudziem lasītājiem norunātu, ir nepieciešams cilvēks ar milzīgu aktierisku, dvēselisku un cilvēcisku bagātību. Maija Apine spēj lieliski savienos tekstu ar mūziku, aizkustinot klausītāju sirdis”.

Kā zināms Rīgas Ziemassvētku koncerts notiks 25.decembrī plkst. 17.00 un 26.decembrī plkst. 15.00 Ķīpsalas hallē. Tajā piedalīsies mūziklu zvaigzne, šobrīd vēl Londonā studējošais Juris Vizbulis, viesis no Lielbritānijas – Pauls Putniņš (bass), Latvijas Nacionālās operas solisti Liene Kinča (soprāns), Viesturs Jansons (tenors), jaunais, talantīgais mūziķis Daumants Kalniņš (vokāls), Amanda Bašmakova, “Kremerata Baltica” pirmā vijole Eva Bindere, kā arī pasaules atzinību guvušais Rīgas Doma zēnu koris diriģenta Andra Pogas vadībā, profesionālais pūtēju orķestris “Rīga”, kamerorķestris “Konsonanse” un arī starptautisku atzinību guvušais Swedbank koris.

Koncerta pirmajā daļā skanēs pasaules klasikas pērles – Volfganga Amadeja Mocarta, Georga Fridriha Hendeļa, Antonio Vivaldi, Franča Šūberta un citu komponistu Ziemassvētku laika mūzika. Otrā daļa ir atvēlēta pazīstamām Ziemassvētku dziesmām, tādām kā White Christmas, Rudolph the Red-Nosed Reindeer, The Little Drummer Boy un citām mūsdienīgos aranžējumos un vēl nedzirdētā izpildījumā.

Biļetes var iegādāties "Biļešu paradīzes" kasēs visā Latvijā un internetā www.bilesuparadize.lv . Biļešu cena - Ls 4,50-10! Informācija pa tālr.: 67067500 vai e-pastu: music@bt1.lv .

Koncertu rīko Ziemassvētku koncertu Ķīpsalā un pasaulslaveno mūziklu “Mūzikas skaņas”, “Vestsaidas stāsts” un “Les Misérables” iestudējumu producenti “BT 1 Music” ar Rīgas domes atbalstu.

 

Inese Libere,
BT 1 mediju koordinatore
 

Pēdējās ziņas

2010-12-17 Ķīpsalā gatavojas “Rīgas Ziemassvētku koncertiem”
2010-12-17 Izbaudi ziemas svētku brīvdienas Ventspilī – slēpošanas kalnā „Lemberga hūte” un Ūdens piedzīvojumu parkā!
2010-12-17 Mazbānītis mirgo atkal!
2010-12-17 Spice ielūdz uz Lielo rūķu salidojumu Bezmaksas Ziemassvētku pasākumi bērniem
2010-12-17 Joprojām apskatāma izstāde – konkurss Koks tautas mākslā
2010-12-16 Joka pēc Alfabēts izvērtās par nopietnu notikumu
2010-12-16 Pie Spices krāšņa Ziemassvētku egle no gaismas bumbām
2010-12-16 „Laimīgās dienas” laikā BalticMiles dalībniekiem īpašas atlaides un speciāli piedāvājumi
2010-12-16 Viesmīlības nozares speciālisti rāda izcilu sniegumu jauno profesionāļu konkursā „EuroSkills 2010”

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski