Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

Ķīpsalā gatavojas “Rīgas Ziemassvētku koncertiem”

2010-12-17

Aizvien straujāk tuvojos Ziemassvētki, kad arī Ķīpsalā iemīļoti, izcili mūziķi aizkustinās “Rīgas Ziemassvētku koncerta” klausītāju sirdis, atskaņojot skaistākās klasiskās melodijas un populāru ziemas saulgriežu mūziku īpašā, vēl nedzirdētā izpildījumā. Tādēļ šonedēļ jau pilnā sparā rit mēģinājumi solistiem un koriem kopā ar orķestriem koncerta diriģenta Andra Pogas vadībā, vēl tiek pieslīpētas režijas un scenogrāfijas nianses.

Koncerta pirmajā daļā skanēs pasaules klasikas pērles – Volfganga Amadeja Mocarta, Georga Fridriha Hendeļa, Antonio Vivaldi, Franča Šūberta un citu komponistu Ziemassvētku laika mūzika. Otrā daļa ir atvēlēta pazīstamām Ziemassvētku dziesmām, tādām kā White Christmas, The Little Drummer Boy un citām mūsdienīgos aranžējumos un vēl nedzirdētā izpildījumā, starp kuriem pirmoreiz skanēs arī jauns, īpaši šim koncertam tapis trio.

Lai pirmoreiz izpildītu vēl nedzirdētu trio, Ķīpsalā uzstāsies Londonā studējošais mūziklu “Les Misérables” un “Vestsaidas stāsts” titullomu izpildītājs Juris Vizbulis, LNT šova “Zelta talanti” fināliste, meitene ar “zelta balsi” – Amanda Bašmakova un talantīgais džeza dziedātājs Daumants Kalniņš, ko daudzi atceras kā Rīgas Doma zēnu kora solistu ar skaisto zēna balsi. Jurim Vizbulim un Amandai Bašmakovai radošie ceļi jau krustojušies šovasar Opermūzikas svētkos Siguldā, bet Juri Vizbuli un Daumantu Kalniņu saista kopīgs darbs pie mūzikliem “Les Misérables” un “Vestsaidas stāsts”, taču šī būs pirmā reize, kad viņi visi dziedās kopā. Līdzās solo dziesmām, šo mūziķu kopīgajā izpildījumā klausītājiem būs iespēja arī dzirdēt populāro dziesmu Rudolph the Red-Nosed Reindeer.

“Ziemassvētku koncerti Ķīpsalā būs ļoti skaisti un sirsnīgi, ar lielisku, izmeklētu mūziku, ko šogad sarūpējusi koncerta mākslinieciskā vadītāja Ilona Breģe. Esmu pārliecināts, ka brīnišķīgā mūzika, baudīta kopā ar ģimeni un draugiem, ienesīs Ziemassvētku gaismu mūsu sirdīs!” atzīst Juris Vizbulis.

Kā zināms, „Rīgas Ziemassvētku koncerti” Ķīpsalas hallē notiks 25.decembrī un 26.decembrī. Koncertā piedalīsies Juris Vizbulis, Lielbritānijā dzīvojošais bass Pauls Putniņš, Latvijas Nacionālās operas solisti Liene Kinča (soprāns) un Viesturs Jansons (tenors), vijolniece Eva Bindere, Amanda Bašmakova, Daumants Kalniņš, Rīgas doma zēnu koris un Swedbank koris, kā arī Profesionālais pūtēju orķestrs “Rīga” un kamerorķestris “Konsonanse”. Orķestra diriģents Andris Poga. Koncerta režisors – Uģis Brikmanis, mākslinieciskā vadītāja – Ilona Breģe.

Ķīpsalas hallē skanēs ne tikai lieliska mūzika, bet valdīs arī sirsnīga svētku atmosfēra – piparkūku un kanēļa smarža, draugu sarunas. Ķīpsalā būs arī piparkūku mājiņu izstāde, kuru veidojuši audzēkņi no bērnu namiem visā Latvijā.

Koncertu sākums - 25.decembrī plkst. 17.00 un 26.decembrī plkst. 15.00. Ieeja hallē pusotru stundu pirms koncerta.

Biļetes var iegādāties “Biļešu paradīzes” kasēs visā Latvijā un internetā www.bilesuparadize.lv. Ar Starptautiskā izstāžu centra atbalstu - biļetes tikai Ls 4,5 -10! Papildus informācija www.bt1.lv/ziemassvetki , tālr.: 67067500 vai e-pastu: music@bt1.lv

Koncertu rīko Ziemassvētku koncertu Ķīpsalā un pasaulslaveno mūziklu "Mūzikas skaņas", "Vestsaidas stāsts" un "Les Misérables" iestudējumu producenti "BT 1 Music” ar Rīgas domes atbalstu.


Inese Libere,
BT 1 mediju koordinatore
 

Pēdējās ziņas

2010-12-17 Izbaudi ziemas svētku brīvdienas Ventspilī – slēpošanas kalnā „Lemberga hūte” un Ūdens piedzīvojumu parkā!
2010-12-17 Mazbānītis mirgo atkal!
2010-12-17 Spice ielūdz uz Lielo rūķu salidojumu Bezmaksas Ziemassvētku pasākumi bērniem
2010-12-17 Joprojām apskatāma izstāde – konkurss Koks tautas mākslā
2010-12-16 Joka pēc Alfabēts izvērtās par nopietnu notikumu
2010-12-16 Pie Spices krāšņa Ziemassvētku egle no gaismas bumbām
2010-12-16 „Laimīgās dienas” laikā BalticMiles dalībniekiem īpašas atlaides un speciāli piedāvājumi
2010-12-16 Viesmīlības nozares speciālisti rāda izcilu sniegumu jauno profesionāļu konkursā „EuroSkills 2010”
2010-12-16 Ziemas prieki uz ledus Siguldā

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski