Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

Igaunija, Latvija un Lietuva pievienojas „Hotelstars Union”

2010-12-15

Gadu pēc „Hotelstars Union” (Viesnīcu klasifikācijas zvaigžņu apvienība) dibināšanas Prāgā, tās dibinātāji - Austrijas, Čehijas, Nīderlandes, Šveices, Ungārijas, Vācijas un Zviedrijas viesnīcu asociācijas, ar prieku sveica trīs jaunus dalībniekus savā zvaigžņu kopā. Sākot ar 2011. gada 1. janvāri, Baltijas valstu – Igaunijas, Latvijas un Lietuvas viesnīcu asociācijas kļūs par pilntiesīgām „Hotelstars Union” dalībniecēm un sāks ieviest savās valstīs vienotos klasifikācijas kritērijus.

HOTREC (Asociācija „Viesnīcas restorāni un kafejnīcas Eiropā) pārraudzībā kopā ar dibinātajiem un jaunajiem dalībniekiem virzīsies uz harmonizētam viesnīcu klasifikācijas zvaigznēm Eiropā, lai nodrošinātu viesnīcu klientus ar caurspīdīgāku un uzticamāku informāciju.

„Hotelstars Union” dalībnieku asociāciju vadība aicina arī pārējās HOTREC dalībvalstis pielietot vienoto klasifikācijas sistēmu un iestāties „Hotelstars Union”. HOTREC prezidents Kents Nīstrēms (Kent Nystrom) uzsver: “Šī ierosme ir viennozīmīgi atvērta pārējām Eiropas valstīm, kuras arī vēlas celt kvalitāti un uzlabot sava viesnīcu sektora mārketingu”. Šā brīža 10 Hotelstars Union dalībnieki jau pārstāv 18.000 klasificēto viesnīcu un vairāk kā 150 miljonus iedzīvotāju.

Vienotā viesnīcu klasifikācija balstās uz 270 atsevišķiem kritērijiem, t.sk. minimālo kritēriju katrai kategorijai un izvēles kritēriju kombinācijas nepieciešamo punktu skaita iegūšanai. Minētie kritēriji balstīti uz reprezentatīvām viesu aptaujām un tādējādi saskan ar viesu vēlmēm un prasībām. Kritēriju katalogs attiecīgi liek uzvaru uz kvalitātes vadību, labsajūtu un komfortu. Savukārt, zvaigžņu partnerība nodrošina saikni starp reālo viesnīcu produktu un tā virtuālo tēlu internetā. Šajā virzienā tiek strādāts, veidojot kritērijus informatīvu un uzskatāmu viesnīcu mājas lapu izstrādei.

Tālāka informācija un kritēriju katalogs ir pieejami „Hotelstars Union” interneta mājas lapā www.hotelstars.eu , ieskaitot saites uz dalībnieku asociācijām.

Latvijas Viesnīcu un restorānu asociācijas (LVRA) dibinātās tūristu mītņu sertifikācijas institūcijas „Viesnīcu un restorānu centrs” direktors Edvīns Buka, kurš tikšanās laikā pārstāvēja Latviju, informē: „Katrs no „Hotelstars Union” dalībniekiem veic viesnīcu klasifikāciju savas valsts teritorijā saskaņā ar vienotām prasībām. Klasifikācijas kritērijos ir pieļaujams ietvert atsevišķas reģionālas tipoloģiskas atšķirības, kā arī dažas atkāpes pakāpeniska pārejas perioda laikā, sākot ar nākošo gadu līdz pilnīgai pārejai uz „Hotelstars Union; sistēmas prasībām. Visas „Viesnīcu un restorānu centrs” sertificētās mītnes tiks savlaicīgi informētas par gaidāmajām pārmaiņām klasifikācijas prasībās un procedūrās. Katra no „Hotelstars Union” dalībvalstīm šobrīd saglabā līdzšinējo klasifikācijas sistēmas zīmi. Latvijai, salīdzinājumā ar Lietuvu un Igauniju, ir labas izredzes veikt pilnīgu pāreju uz „Hotelstars Union” sistēmu ātrāk par kaimiņiem, kas gala rezultātā palielinātu mūsu viesnīcu konkurētspēju.”


Latvijas Viesnīcu un restorānu asociācija(LVRA) ir profesionāla darba devēju organizācija, kas apvieno naktsmītnes un sabiedriskās ēdināšanas uzņēmumus profesionālai sadarbībai, ar mērķi, uzlabot klientu apkalpošanas kvalitāti, sakārtot Latvijas viesnīcu tirgu un pārstāvēt Latvijas viesnīcu un restorānu biznesu pasaulē. LVRA ir asociācijas „Viesnīcas, restorāni un kafejnīcas Eiropā” (HOTREC) biedrs.

 


Santa Graikste,
LVRA izpilddirektore
www.hotel.lv
 

Pēdējās ziņas

2010-12-15 Teātra nams “Jūras vārti” atbalsta labdarību
2010-12-15 DAUGAVPILS NOVADA ZIEMASSVĒTKU UN JAUNGADA PASĀKUMI
2010-12-14 Rīgas domi apmeklēs Kuopio pilsētas pašvaldības delegācija
2010-12-14 Izstāde „Medium”
2010-12-14 Daugavpilī viesosies Coca-Cola Ziemassvētku karavāna
2010-12-14 Ikgadējie kursi amatierteātru režisoriem
2010-12-14 Dāvini bērniem “Ziemassvētku brīnumu”
2010-12-14 Baha Adventa kantātes Ventspilī
2010-12-14 Bluķa vakars Dzirnavu laukumā

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski