Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

Sadraudzības pašvaldībā Lietuvā svētkiem saposta Talsu eglīte

2010-12-13

11.decembrī Talsu novada sadraudzības pašvaldībā Lietuvā Prieņos pirmo reizi notika starptautiski Ziemassvētku egles iedegšanas svētki. Prieņu pilsētas centrā tagad svētkus gaida somu, angļu, lietuviešu un latviešu rotātās eglītes. Strazdē tapušos krāšņos puzurus uz Lietuvu veda Talsu novada kultūras darbinieki.

Ideja par starptautisku Ziemassvētku eglīšu iedegšanas pasākumu radās Prieņu pašvaldībai un 10.decembra vakarā ar eglīšu rotājumiem un saulgriežu dziesmu un deju krājumiem Lietuvā ieradās pārstāvji no Prieņu sadraudzības pašvaldībām Asikkala Somijā, Sherborne Lielbritānijā un Talsiem Latvijā. Piekrituši piedalīties bija arī sadarbības partneri no Igaunijas un Polijas, bet slikto laika apstākļu dēļ viņi uz svētkiem neieradās.

Katrai pašvaldībai bija jāsagatavo rotājumi divu metru lielai Ziemassvētku eglei un neliels priekšnesums svētku ceremonijai. Talsu novada mākslinieces Antra Auziņas ideju – krāsaino dziju puzurus darināja Strazdes pagasta biedrības "Dāmu klubs "Sniedzes"" čaklās rokdarbnieces. A.Auziņa atzina, ka senāk latviešiem tik ierastā svētku rotājuma darināšana šodien daudziem piemirsusies, toties rezultāts sanācis tik skaists, ka īpaši šim gadījumam atsvaidzinātās prasmes noteikti būs jāizmanto vēl.

Talsus Prieņu svētkos pārstāvēja Talsu novada pašvaldības Kultūras nodaļas projektu koordinatore Lolita Neilande, Strazdes Brīvā laika pavadīšanas centra direktore Inga Dombrovska, Talsu novada muzeja speciālists Māris Grundmanis un folkloras kopas „Talsi” dalībniece Dace Mieriņa.

L.Neilande ir gandarīta par iespēju tuvāk iepazīties ar lietuviešu kolēģiem un pārrunāt tālākās sadarbības iespējas. „Noteikti ir jāgatavo kopīgi projektu pieteikumi ES programmām un fondiem un jāpopularizē labās prakses piemēri abās pašvaldībās visās jomās, jo mums ir ko mācīties vienam no otra,” uzskata L.Neilande.

 

 

Inga Ieviņa,
Talsu novada pašvaldības sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja
 

Pēdējās ziņas

2010-12-13 Ķīpsalas halle piedzīvo gardas Ziemassvētku pārvērtības
2010-12-13 MĒS ESAM TĪKLĀ / WE ARE ON THE NET. net.art.lv kataloga atvēršana
2010-12-13 Tā pa jokam, joka pēc
2010-12-13 Dvīņu māsu Drozdoviču solokoncerts Siguldā
2010-12-10 Ziemassvētku tirdziņš Siguldā
2010-12-07 Latvijas pārstāvniecībās šogad ievērojami pieaug vīzu pieteikumu skaits
2010-12-07 airBaltic atkal palīdzēs iestrēgušajiem Somijas pasažieriem
2010-12-07 „Putnu Balle” ielūdz uz Ziemassvētku koncertu
2010-11-29 Ziemassvētku gaidīšanas prieks Līgatnē

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski