Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

XIV stāstnieku konkurss Teci, teci, valodiņa 2010 Rīgas Latviešu biedrībā, 27. novembrī 2010. gadā plkst. 10:00

2010-11-25

Sestdien, 27. novembrī Rīgas Latviešu biedrībā jau četrpadsmito reizi sapulcēsies jaunie stāstnieki no visiem Latvijas novadiem, kas savu stāstnieka talantu, izteiksmes patiesīgumu un personības šarmu apliecinājuši 13 stāstnieku konkursa Teci, teci, valodiņa 2010 pusfinālos Valkā, Priekuļos, Lēdurgā, Līvānos, Madonā, Rēzeknē, Rīgā, Lielvārdē, Saldū, Kuldīgā, Ventspilī, Krotē, Dobeles novada „Pikšās” – gandrīz pustūkstotis jauno stāstnieku, no kuriem finālam izvirzīti 120. Tāpat kā iepriekšējos gados, katram stāstniekam piecu minūšu laikā jāizstāsta pasaka, gadījums no dzīves un anekdote vai kāds cits īss stāstījums. Šogad konkursa jaunums – stāstniekiem ar iepriekšēju veiksmīgu konkursu pieredzi uzstāšanās var būt 7 minūtes, neierobežojot priekšnesuma žanrus.

Finālistus vērtēs zinoši un labvēlīgi vērtētāji – Baiba Krogzeme-Mosgorda, Aldis Pūtelis un Guntis Pakalns – Latviešu folkloras krātuves pētnieki, Anda Buševica, Vidvuds un Iveta Medeņi no Latvijas Radio, izcilas Kurzemes stāstnieces Liesma Lagzdiņa no Kuldīgas un Aija Kaminska no Ventspils, Iveta Irbe – sākumskolas skolotāja no Rīgas, Nacionālā Botāniskā dārza Salaspilī direktors Andrejs Svilāns un pētniece Daina Roze, iepriekšējo stāstnieku konkursu uzvarētāji – stāstnieku ķēniņi Valentīna Iņķe no Šķibes, Inita Šalkovska no Jelgavas, Minjona Laura no Liepājas, Elvis Poruks no Ēveles, Dāvis Suharevskis no Gaigalavas.

Starp finālistiem ir jauni Stāstnieku ķēniņa titula pretendenti – Rasa Jansone no Pociema, Liene Ramane no Lēdurgas un Pauls Anšics no Basiem. Stāstnieku ķēniņa titula pretendentu turnīrs notiks 27. novembrī 10.10 Rīgas Latviešu biedrības Zelta zālē. No 11.00 līdz apmēram 14.00 Zelta zālē sacentīsies jaunākās grupas stāstnieki, bet Līgo zālē – vecākās grupas stāstnieki. Pēc konkursa – uzvarētāju apbalvošana.

Konkursu rīko Valsts Izglītības satura centrs sadarbībā ar Rīgas Latviešu biedrības Folkloras komisiju, folkloras skolotāju novadu koordinatoru padomi, bet konkursu atbalsta VKKF un dalībniekiem balvas dāvina SIA „A.M.L.” izstāžu komplekss „Rāmava”, Valsts aģentūra „Nacionālais botāniskais dārzs”, izdevniecība „Neputns”, LU Literatūras un mākslas institūta Latviešu folkloras krātuve, izdevniecība „Liels un mazs”, SIA „Ekovirtuve” un citi labvēļi.


Māra Mellēna
 

Pēdējās ziņas

2010-11-25 Turaidas muzejrezervāts aicina skolēnus uz Ziemassvētku programmu
2010-11-25 Pirmajā Adventē svinīgi iedegs Rīgas egles
2010-11-25 Tradicionālo prasmju skolas 2010 noslēgums Smiltenē
2010-11-25 Rotu izgatavošanas darbnīca Jūdažos
2010-11-25 Latvijas Nacionālās operas soliste Gunta Davidčuka dziedās ,,Baltajā flīģelī”
2010-11-25 Ministru kabinets atbalstījis Marka Rotko Mākslas centra izveidi Daugavpilī
2010-11-25 Daugavpilī ar gada labāko izrādi bērniem un jauniešiem viesosies Jūlija Ļaha
2010-11-25 Notiks Alūksnes novada amatierteātru skate
2010-11-25 Jūrmala reklamēs sevi četrās Norvēģijas pilsētās

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski