Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS
  Pirmo reizi atjaunotajā Liepājas estrādē skanēs simfoniskās mūzikas koncerts    

Ziņas

OPERĀCIJA: JAZZ Ziemassvētkos

2010-11-23

4. decembrī plkst. 19.00 Siguldas pilsētas kultūras namā (Pils iela 10) tiks piedāvāta koncertprogramma OPERĀCIJA: JAZZ Ziemassvētkos, kurā piedalīsies Rīgas kamerkoris Ave Sol, Jelgavas Bigbends, diriģents Raitis Ašmanis, solisti Anete Kotoviča un Daumants Kalniņš. Operāciju vadīs Zigfrīds Muktupāvels.

Kam Ziemassvētkos sveču balsis un zēnu kora tīrskaņa, kam cūkas šņukurs un dāvanu sainīši, kam džeza harmoniju dāvātā brīvība, kad improvizācijas nenotveramais gars kā smaržīgas pīpes dūmi ietin pazīstamās līdzdungojamās melodijas jaunās krāsās…

Rīgas kamerkoris Ave Sol un Jelgavas bigbends piedāvā koncertprogrammu, kas padarīs jūsu Ziemassvētkus neaizmirstamus. “Prieks pasaulei”, “Jūs, bērniņi, nāciet”, “Ak, eglīte”, “Baltie Ziemassvētki” – neviens hits netiks aizmirsts, neviena dziesma nepaliks nedziedāta. Pasaules megapoļu elpu atnesīs Džona Higinsa “Ziemassvētki Brodvejā” un Mela Tormē “Ziemassvētku dziesma”, “Mazais bundzinieks” rādīs, ka pat visniecīgākais iepriecinājums jaundzimušajam būs zelta vērtē, savukārt “Sarkandegunziemeļbriedis Rūdolfs” pavērs apvārsni līdz pat sāmu zemes sniegiem, kur, kā zināms, Ziemassvētku vecīša mājvieta un dāvanu fabrika. Skaidrs, ka šādu melodiju kaleidoskopu var vainagot tikai un vienīgi superhiti “Zvaniņš skan” un “Klusa nakts”. Džeza akordu ķekari un virtenes ziemas zvaigžņu spožumā pieskarsies kupenām, un jūsu domas kā vistīrākais sniegs būs gatavas brīnumam.

Jelgavas bigbends nākošgad svinēs 20. dzimšanas dienu. Tajā spēlē galvenokārt Jelgavas mūzikas vidusskolas audzēkņi. Bigbenda repertuārs pārsniedz klasiskās džeza mūzikas robežas un ietiecas arī izklaides mūzikas un popmūzikas jomā. Orķestra sadarbības partneru vidū ir Raimonds Pauls, Pits Andersons, Laimis Rācenājs, Olga Pīrāgs u. c. Šovasar Jelgavas bigbends ieguva trīs godalgas starptautiskajā džeza mūzikas konkursā „Swingin’ Saxonia” Glauhavā (Vācija). Žūrija slavēja spēles kultūru, stila tīrību, brīvo improvizāciju un atraktivitāti.

1969. gadā maestro Imanta Kokara dibinātais Rīgas kamerkoris Ave Sol ir Rīgas pilsētas muzikālā vizītkarte. Starptautisku konkursu lauriem vīts un panākumu ziņā fenomenāls ir kora dzīvesceļš. Ave Sol savā laikā gluži revolucionāri parādīja, ka mūsdienīgums iespējams, gan pasūtinot virkni laikmetīgu jaundarbu, gan koncertus organizējot kā konceptuālas izrādes ar inscenējuma elementiem. Ave Sol arvien meklējis jaunus profesionālus pārbaudījumus un skanisku krāsu bagātību dažādu stilu, laikmetu un žanru mūzikā. Pēdējo gadu nozīmīgākais Ave Sol ieguldījums latviešu kormūzikas tradīciju saglabāšanā un popularizēšanā ir ieskaņotie 12 albumi “Latviešu kordziesmas antoloģijas” 12 sējumu ilustrēšanai.

Biļetes uz koncertu iespējams iegādāties Siguldas pilsētas kultūras namā, biļešu cenas 2 – 4 Ls.
Papildus informācija pa tālruni 67970814.

Baiba Bože,
Siguldas pilsētas kultūras nama direktore

 

Pēdējās ziņas

2010-11-23 Par egles iedegšanu Ventspili
2010-11-23 Pirmajā gadā BalticMiles programmā izsniegti vairāk nekā pusmiljards punktu
2010-11-23 Sanatorija Jantarnij bereg atklāj svētku sezonu
2010-11-23 Eņģeļi pār Talsiem
2010-11-23 Siguldā viesosies kamerkoris no Tallinas
2010-11-23 Šonedēļ Talsos notiks volejbola čempionāts septiņu valstu jauniešu izlasēm
2010-11-23 Jūrmalā pārbaudīs trauksmes sirēnu tehnisko stāvokli
2010-11-23 Sākusies biļešu tirdzniecība uz festivālu “EROTS 2011”
2010-11-11 Karaliskais improvizācijas teātris Ķīpsalā izspēlēs “Darba intervijas”

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski