Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

Deputāti Jūrmalā lasīs Aspazijas un Raiņa dzeju

2010-11-10

Dienu pēc valsts svētkiem – 19.novembrī – plkst. 16.00 Raiņa un Aspazijas muzejā J.Pliekšāna ielā 5/7 sarīkojumā „Silts dvašas vilnis...” abu dzejnieku dzeju runās Eiropas Parlamenta deputāte Sandra Kalniete un Latvijas Saeimas deputāti Ilma Čepāne, Dzintra Hirša, Ina Druviete, Inguna Rībena, Ingmārs Čaklais un citi.

Sarīkojums iecerēts kā Raiņa un Aspazijas 145 gadu jubilejas pasākumu noslēgums.

„Uzrunādami Saeimas deputātus, mēs vēlamies saņemt atbalstu muzejam laikā, kad tas nespēj nodrošināt valsts nozīmes kultūras pieminekļa statusam atbilstošu dzejnieku vasarnīcas uzturēšanu, restaurāciju un renovāciju, iekārtot jaunas ekspozīcijas un izstādes,” teic muzeja darbiniece Aija Magone. „Bieži vien mēs nevaram veikt pat savu vistiešāko ikdienas darbu – uzņemt ciemiņus dzejnieku mājās, iepazīstināt ar viņu personību un daiļradi ekskursijās un muzejpedagoģiskās nodarbībās, jo skolēni, viņu skolotāji un vecāki nespēj atļauties braucienu uz Jūrmalu un muzeja apmeklējumu.”

Muzeja darbinieki pārliecināti, ka deputātu iesaistīšanās šādā pasākumā sniegs atbalstu kultūrai kopumā, aktualizēs sabiedrības interesi par Raiņa un Aspazijas personību, latviešu literatūru un vēsturi, pievērsīs uzmanību dzejnieku muzejam – demokrātiskai un radošai atpūtas un izziņas vietai.

Iecerēts, ka šis varētu būt tikai iesākums veselai sarīkojumu sērijai, kurā dzeju runā Saeimas deputāti un citi sabiedrībā pazīstami cilvēki.

Abu izcilo dzejnieku piemiņas saglabāšana un popularizēšana īpaši aktuāla kļuvusi pašlaik, kad pilsētas dome sākusi Jūrmalu veidot par Aspazijas un Raiņa pilsētu. Līdztekus vairākām citām šo ideju attīstošām iniciatīvām Jūrmalas pilsētas dome ir lūgusi Finanšu ministriju sagatavot Ministru kabineta lēmumprojektu par īpašuma J.Pliekšāna ielā 7 – Raiņa un Aspazijas vasarnīcas – nodošanu pašvaldībai. Kultūras ministrija informēta, ka jautājums par muzeja pārņemšanu tiks risināts atkarībā no domes 2011.gada budžeta iespējām. Tālākā perspektīvā vasarnīcu kopā ar Aspazijas māju un citām dzejnieku piemiņas vietām varētu veidot par vienotu kultūrvides kompleksu, kas piešķirtu pilsētai īpašu identitāti un piesaistītu tūristus.


Inese Auniņa,
Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja p.i.

Pēdējās ziņas

2010-11-10 Latvijas Mākslas akadēmijas un Viļņas Mākslas akadēmijas tekstilmākslas studentu darbu izstāde „IDENTITĀTE”
2010-11-10 Uzsākts ātrākais sūtījumu pārvadāšanas serviss starp Rīgu, Tallinu un Viļņu
2010-11-10 Valsts svētku norise Rīgas Jūgendstila muzejā
2010-11-10 Latvijas Republikas proklamēšanas gadadienai veltītie pasākumi Siguldas novadā
2010-11-10 Vidzemē turpinās Tradicionālo prasmju skolas 2010 nodarbības
2010-11-09 airBaltic pagarina termiņu balsošanai par jaunā termināļa koncepcijām
2010-11-08 Lāčplēša diena Siguldas novadā
2010-11-08 Rīgas Ziemassvētku koncertā dziedās Amanda Bašmakova –meitene ar zelta balsi
2010-11-08 Tiks atklāta tautas lietišķās mākslas izstāde Māla bļoda

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski