Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

Latvijas Mākslas akadēmijas un Viļņas Mākslas akadēmijas tekstilmākslas studentu darbu izstāde „IDENTITĀTE”

2010-11-10

Izstādes atklāšana 11. novembrī plkst. 17:00

Izstāde apskatāma no 12. novembra līdz 1. decembrim
LMA aulā / O., T., P., S. 11:00 – 18:00; C. 11:00 – 19:00
pārtraukums: 14:30 – 15:00
Latvijas Mākslas akadēmija, Kalpaka bulvāris 13

Starptautiskais projekts „Identitāte” sākās šī gada oktobrī ar izstādi Lietuvā, Viļņas galerijā „Artifex”. Projekta turpinājums skatāms pie mums Latvijas Mākslas akadēmijas aulā, kur skatītājiem būs iespējams apskatīt paplašinātu projekta „Identitāte” ekspozīciju. Izstādes apmeklētājiem būs iespēja redzēt divu atšķirīgu skolu pārstāvju darbus, analizēt konceptuālo uzstādījumu dažādību un rosināt sevi uz eksistenciālu jautājumu uzdošanu.

LMA aulā apskatāma Viļņas Mākslas Akadēmijas un Latvijas Mākslas Akadēmijas tekstilmākslas studentu darbu izstāde „Identitāte”. Abu augstskolu studentiem bija iespēja vesela semestra garumā domāt un strādāt pie tēmas „Identitāte”, iedziļinoties visplašākajās šī jēdziena izpausmēs un interpretācijās. Darbos studenti meklēja atbildes uz pašu uzdotiem jautājumiem - ko katram individuāli nozīmē nacionālā, valstiskā, personiskā un garīgā identitāte, vai to iespējams attēlot un kā to izdarīt ar tekstila šķiedras materiāliem tradicionālās un pašu radītās tehnikās. Tekstila materiālu dabiskais šarms un tehniku daudzveidība it kā jau apriori var piešķirt mākslas darbam papildus asociatīvo blīvumu, bet darba procesā bija interesanti noskaidrot, cik lielā mērā zināšanas un vēsturisko tradīciju klātbūtne var palīdzēt izveidot „tīro” versiju par savu identitāti un saprast kur aprobētie paņēmieni kļūst lieki un pat traucē izpausties radošajai idejai.

Izstādē piedalās:

Viļņas Mākslas akadēmijas studenti:
Mantas Televičius, Dovile Gudačiauskaite, Nijole Gedrimaite, Justina Gražyte, Lina Jaruševičiūte, Simona Čepukaite, Simonas Nekrošus, Egle Stačkūnaite, Egle Šitkauskaite, Rūta Norvilaite, Vaiva Klakauskaite, Kristina Matijošaityte, Kristijonas Bakas, Aušra Stasiškiene, Indra Biekšaite

Latvijas Mākslas Akadēmijas studenti:
Baiba Šauriņa, Jūlija Bondarenko, Viola Karule, Annika Dzērve, Zane Šūpulniece, Irēna Andrējeva, Ieva Prāne, Kristīne Zilgalve, Ieva Vēze-Dreimane, Līva Liniņa, Baiba Muzikante, Maija Līcīte, Vineta Priste-Kārkla.

Projektu „Identitāte” papildina arī docētāju apmaiņa un meistardarbnīcas abās augstskolās. Oktobra vidū vaska batikas meistardarbnīcu Viļņas Mākslas akadēmijā vadīja prof. Ieva Krūmiņa, bet no 22.11.-25.11. LMA ar savu pieredzi trīsdimensionālo formu filca velšanā dalīsies doc. Egle Ganda Bogdaniene.


Ieva Krūmiņa,
LMA Tekstilmākslas katedras profesore

 

Pēdējās ziņas

2010-11-10 Deputāti Jūrmalā lasīs Aspazijas un Raiņa dzeju
2010-11-10 Uzsākts ātrākais sūtījumu pārvadāšanas serviss starp Rīgu, Tallinu un Viļņu
2010-11-10 Valsts svētku norise Rīgas Jūgendstila muzejā
2010-11-10 Latvijas Republikas proklamēšanas gadadienai veltītie pasākumi Siguldas novadā
2010-11-10 Vidzemē turpinās Tradicionālo prasmju skolas 2010 nodarbības
2010-11-09 airBaltic pagarina termiņu balsošanai par jaunā termināļa koncepcijām
2010-11-08 Lāčplēša diena Siguldas novadā
2010-11-08 Rīgas Ziemassvētku koncertā dziedās Amanda Bašmakova –meitene ar zelta balsi
2010-11-08 Tiks atklāta tautas lietišķās mākslas izstāde Māla bļoda

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski