Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

airBaltic pagarina termiņu balsošanai par jaunā termināļa koncepcijām

2010-11-09

Latvijas nacionālā aviosabiedrība airBaltic pagarina termiņu balsošanai par 10 jaunā termināļa arhitektoniskajām koncepcijām par mēnesi līdz 5.decembrim. Starptautiskajā konkursā par airBaltic jaunā termināļa dizainu kopumā tika saņemtas 125 arhitektoniskās koncepcijas.

Arhitektoniskās koncepcijas vidē ir apskatāmas Laikmetīgā mākslas muzeja KIM telpās Spīķeros, Natālijas Jansones salonveikalā Riija, viesnīcā Radisson Blu Hotel Latvia, iepirkšanās centros Spice Home un Galleria Riga, un pašā Vecrīgas centrā – Doma laukumā, kā arī internetā aplūkot un nobalsot var airBaltic blogā Wingtips vietnē blog.airBaltic.com. Skices tiek attēlotas bez informācijas par autoru, ievērojot tādu pašu anonimitātes principu, kāds tiek piemērots visām arhitektoniskajām koncepcijām, kuras tika nodotas starptautiskai ekspertu žūrijai.

Bertolts Fliks, airBaltic prezidents un izpilddirektors: „Šā konkursa rezultātā mēs vēlamies iegūt funkcionālu, efektīvu un ērtu termināli, kas vienlaikus ir arī Latvijas vizītkarte.”

Šī starptautiskā konkursa mērķis ir piesaistīt pasaules līmeņa arhitektus, kuri var piedāvāt inovatīvu arhitektonisku un funkcionālu koncepciju jaunajam terminālim. Šī sākotnēji izstrādātā koncepcija jeb ideja tiktu izmantota kā pamats tālākajā termināļa kompleksa projekta izstrādē. Arhitektiem koncepcija bija jāveido, paredzot termināļa sākotnējo pasažieru apkalpošanas kapacitāti 7-8 miljoni pasažieru gadā, kā arī iespēju to palielināt līdz 14 miljoniem pasažieru gadā. Interesi piedalīties konkursā bija izrādīja arhitekti no 70 valstīm visā pasaulē.

Iesniegtās arhitektoniskā dizaina koncepcijas nodotas izvērtējumam žūrijai, kuras sastāvā ir starptautiski atzīti profesionāļi, vietējās amatpersonas un airBaltic vadība.

Žūrijas sastāvā ietilpst nopelniem bagāts britu arhitekts Markuss Lī (Marcus Lee), kurš pazīstams kā arhitekts Londonas Hītrovas 5.terminālim, kā arī Stirling balvas arhitektūrā saņēmējs par Madrides Barahas lidostas dizainu; īru izcelsmes inženiere, strādājusi arī pie Hītrovas lidostas 5.termināļa, Dervila Mičela (Dervilla Mitchell); zviedru arhitekts, bijušais Zviedrijas arhitektu savienības priekšsēdētājs Oke Bejne (Åke Bejne); arhitektu biroja KUBS dibinātāja un līdzīpašniece Dace Putniņa; Rīgas pilsētas galvenais arhitekts Jānis Dripe un airBaltic prezidents un izpilddirektors Bertolts Fliks.

airBaltic uzdevumā konkursu organizē viena no pasaules lielākajiem būvniecības inženieru birojiem – Ove Arup and Partners – Londonas pārstāvniecība.


Jānis Vanags,
Korporatīvo komunikāciju viceprezidents
A/S Air Baltic Corporation
Starptautiskā lidosta Rīga
 

Pēdējās ziņas

2010-11-08 Lāčplēša diena Siguldas novadā
2010-11-08 Rīgas Ziemassvētku koncertā dziedās Amanda Bašmakova –meitene ar zelta balsi
2010-11-08 Tiks atklāta tautas lietišķās mākslas izstāde Māla bļoda
2010-11-08 Tuvojas 5. Daugavpils Zinātnes festivāls!
2010-11-08 Rīgas latviešu biedrība atzīmēs 142. Dzimšanas dienu
2010-11-08 Dejas izrāde „No zobena saule lēca” – veltījums Latvijai svētkos
2010-11-08 Godalgoti izstādes – konkursa Koks tautas mākslā dalībnieki
2010-11-08 Klajā nāk mūzikas dubultalbums "spēlēju, dancoju"
2010-11-08 Mārtiņdiena Jūdažos

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski