Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

Rīgas latviešu biedrība atzīmēs 142. Dzimšanas dienu

2010-11-08

Rīgas Latviešu biedrība (RLB) piektdien, 2010. gada 12. novembrī septiņos vakarā aicina visus viesos lai kopīgi nosvinētu biedrības 142. dzimšanas dienu.

RLB - pirmā un senākā latviešu biedrība pasaulē ir kā dārgumu sala, kurā kopš 1868. gada dzimušas mūsu tautai joprojām dārgas tradīcijas un ritējuši nozīmīgi darbi. Arī šajā vakarā biedrība, kas ir kā sala pašā Rīgas centrā, vērs durvis, lai katrs - mākslas mīļotājs, dārgumu meklētājs vai praktiķis - varētu ielūkoties tās dārgumu krātuvēs.

Mākslas mīļotājus RLB Teātra, Literatūras un Mūzikas komisija aicina apmeklēt Dārgumu Salonu, kurā viesus gaidīs izcilas personības, stāstījumi, vēsturiski notikumi, muzikāli, literāri un teatrāli darbi un nedarbi. Komisiju vadītāju Viktora Hausmaņa, Ērika Hānberga un Arvīda Bomika vadībā svētku noskaņā būs iespēja tikties ar RLB Mūzikas komisijas pārstāvjiem - pianistiem Guntu Sproģi un Venti Zilbertu, muzikologu un komponistu Oļģertu Grāvīti, čellistu Māri Villerušu, diriģentu Juri Kļaviņu un dziedātāju Ingūnu Švāni (soprāns). Savukārt Teātra komisiju pārstāvēs aktieri Venta Vecumniece, Leons Krivāns un režisori Valdis Lūriņš un Andrejs Migla. Omulību radīs un rādīs arī Jānis Ķuzulis un dzejnieks Arnolds Auziņš no RLB Literatūras komisijas.

Savukārt dārgumu meklētāji varēs atrast gan muzikālos dārgumus 6 Rīgas Latviešu biedrības koru - RLB jauktā kora un tā senioru grupas, kamerkora "Austrums", sieviešu kora "Ausma", klasiskās mūzikas kora "Ars Longa" un RLB vīru kora mīļākajās dziesmās un RLB TDA "Vija" mīļākajās dejās, gan izturēt pārbaudījumus RLB TLMS "Rezēda" un "Cēre" darbnīcās, gan noskatīties un pat piedalīties RLB Folkloras komisijas siena leļļu teātrī RLB sienās (uzmanību, bērniem līdz 16 skatīties neiesakām !) "Teātra rādīšana "RLB biedru radīšana"" un dārgumu darbnīcā "Ja ikviens tik zemē sētu..." .

Praktiskākajiem viesiem būs iespēja cīnīties RLB Zolītes kluba zibensturnīrā "Labāk zīle rokā...".

Visbeidzot deviņos vakarā itin visus mūsu viesus pulcēsim Lielajā zālē, kur viss notiks kā jau īstā dzimšanas dienas ballītē jānotiek - būs gan muzikanti - Viļņa Dumpja orķestris, gan dejas, gan kopīgi dziedamas dziesmas, gan apsveikumi un priekšnesumi, gan stāsti, atmiņas un pārsteigumi.

Svinēsim!

Stella Līpīte,
RLB Biroja vadītāja
 

Pēdējās ziņas

2010-11-08 Lāčplēša diena Siguldas novadā
2010-11-08 Rīgas Ziemassvētku koncertā dziedās Amanda Bašmakova –meitene ar zelta balsi
2010-11-08 Tiks atklāta tautas lietišķās mākslas izstāde Māla bļoda
2010-11-08 Tuvojas 5. Daugavpils Zinātnes festivāls!
2010-11-08 Dejas izrāde „No zobena saule lēca” – veltījums Latvijai svētkos
2010-11-08 Godalgoti izstādes – konkursa Koks tautas mākslā dalībnieki
2010-11-08 Klajā nāk mūzikas dubultalbums "spēlēju, dancoju"
2010-11-08 Mārtiņdiena Jūdažos
2010-11-08 Ērģelniece Liene Andreta Kalnciema izcīna 1. vietu

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski