Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

Dejas izrāde „No zobena saule lēca” – veltījums Latvijai svētkos

2010-11-08

Latvijas valsts svētkos 18. novembrī Ķīpsalas hallē tiks uzvesta vērienīga un mītiska dejas izrāde „No zobena saule lēca”. Uzvedums ir kā himna latvietim un veltījums Latvijas Republikas dibināšanas gadadienai. 900 dejotāji un mūziķi aicina ikvienu, kas vēlas gūt emocionāli spēcīgu pārdzīvojumu, baudīt nebijušu kultūras notikumu, 18., 19. un 20. novembrī uz Ķīpsalu.

Laikā, kad sabiedrība zaudējusi ticību valstij, nepieciešams atgādinājums par mūsu tautas bagāto vēsturi un kultūru. To, ka esam spējuši pastāvēt un noturēt savu unikalitāti gadsimtiem ilgi, to, ka šī brīža situācija ir ļoti īss mirklis, salīdzinājumā ar bagāto pieredzi tautas vēsturē, kuras saknes nav spējuši iznīcināt ne kari, ne svešzemju varas.

Izrāde “No zobena saule lēca” būs unikāla ne tikai vērienīgā dalībnieku skaita (aptuveni 900 dejotāji un mūziķi), bet arī vēstījuma un formas dēļ. Tajā mītisks stāsts par seno baltu dzīvi tiks atspoguļots ne tikai dejā, bet arī rituālā, mūzikā, scenogrāfijas simbolos. Izrādes veidotāji par savu misiju izvirzījuši radīt būtisku kultūras vērtību, kas atspoguļotu tautas zināšanu bagātību un dzīves gudrību.

Aizvadītie mēģinājumu ļauj secināt, ka tieši izrādes veidotāju un dalībnieku absolūta ticība tam, ko dara, būs šī uzveduma veiksme. Dejas izrāde ļaus ikvienam skatītajam pieskarties un redzēt mūsu tautas dziļi noslēpto, bet tik bagāto un skaisto dvēseli.

Izrādi “No zobena saule lēca” veido pieredzējusi radošā komanda – režisors Uģis Brikmanis, horeogrāfs Agris Daņiļevičs, bungu un dūdu mūzikas grupa “Auļi”. Scenogrāfs Aigars Ozoliņš un muzikālās daļas vadītāja Ilze Grunte. Solisti Ivars Cinkuss, etnomūziķe Zane Šmite un citi. Izrādes muzikālo noformējumu kuplinās vīru koris “Gaudeamus”.

Uzvedumā piedalīsies 18 dažādu paaudžu tautas deju kolektīvi no visas Latvijas – TDA “Rotaļa” , TDA “Vektors”, TDA “Ieviņa”, TDA “Zelta sietiņš”, TDA “Katvari”, TDA “Lielupe”, Siguldas Valsts ģimnāzijas jauniešu deju kolektīvs “Vizbulīte”, Rīgas Franču liceja skolēnu deju kolektīvs “Auseklītis”, Līgatnes deju kolektīvs “Zeperi”, Umurgas pamatskolas skolēnu deju kolektīvs “Varavīksne”, Limbažu bērnu un jauniešu centra deju kolektīvs “Varavīksne”, VEF kultūras pils vidējās paaudzes kolektīvs “Vecsietiņš”, Smiltenes bērnu deju kolektīvs “Dadzīši”, Dobeles kultūras nama tautas deju kolektīvi “Drellīši”, “Drīziņš”, “Dzīpars”, Liepupes vidusskolas deju kolektīvs “Liepupīte”, Liepupes vidējās paaudzes deju kolektīvs “Ulubele” un Agra Daņiļeviča deju studija un grupa “Dzirnas”.

Kopumā notiks četri dejas uzvedumi: 18. un 19. novembrī plkst.19.00, 20. novembrī plkst.15.00 un 19.00 . Izrādes sākums Latvijas Republikas dibināšanas gadadienā pieskaņots tā, lai 18. novembrī skatītāji paspētu vērot svētku uguņošanu krastmalā.

Biļetes var iegādāties Biļešu Paradīzes kasēs visā Latvijā un internetā www.bilesuparadize.lv . Biļešu cenas ir no Ls 4,50 līdz Ls 10,-. Informācija par biļešu rezervēšanu, grupu atlaidēm un pieteikumiem pa tālr.: 26592508 vai e-pastu: biletes@nozobena.lv. Dejas izrādi atbalsta Rīgas dome. Vairāk par dejas izrādi: www.nozobena.lv .

Edžus Arums,
Izrādes producents

 

Pēdējās ziņas

2010-11-08 Lāčplēša diena Siguldas novadā
2010-11-08 Rīgas Ziemassvētku koncertā dziedās Amanda Bašmakova –meitene ar zelta balsi
2010-11-08 Tiks atklāta tautas lietišķās mākslas izstāde Māla bļoda
2010-11-08 Tuvojas 5. Daugavpils Zinātnes festivāls!
2010-11-08 Rīgas latviešu biedrība atzīmēs 142. Dzimšanas dienu
2010-11-08 Godalgoti izstādes – konkursa Koks tautas mākslā dalībnieki
2010-11-08 Klajā nāk mūzikas dubultalbums "spēlēju, dancoju"
2010-11-08 Mārtiņdiena Jūdažos
2010-11-08 Ērģelniece Liene Andreta Kalnciema izcīna 1. vietu

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski