Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

Siguldas jauktais koris „Spārni” ciemojās Štūrē

2010-11-04

Šī gada oktobrī jauktais koris „Spārni” devās uz Siguldas sadraudzības pilsētu Vācijā Štūri, lai piedalītos draugu kora „Allegro” jubilejas projektā.

Šī gada sākumā kora diriģenti Līga Ādamsone un Jurģis Cābulis saņēma ziņu, ka draugu koris „Allegro” no Štūres pošas svinēt savu 25. dzimšanas dienu un ielūdz ciemos. Ieplānota brīnišķīga dāvana klausītājiem – projekts, kurā piedalītos paši jubilāri, jauktais koris „Spārni” no Siguldas, vēl viens koris no Brēmenes un metāla pūšamo instrumentu ansamblis. Projektā tika iekļauti renesanses laika mūziķa Džovanni Gabrieli skaņdarbi.

„Ceturtdien, 7. oktobrī „cēlāmies spārnos” un lidojām uz Brēmeni. Draugu koris „Allegro” un tā vadītāja Karina Gastella mūs mīļi sagaidīja, katram atbraucējam dāvājot pa saulespuķei. Dzīvojām koristu ģimenēs. Pirmā diena Vāczemē mums bija grūta, bet skaista. Nedaudz atpūtušies no ceļa, jau posāmies uz baznīcu, kur notika pirmais projektā ieplānotais koncerts. Tas izdevās patiesi brīnišķīgs. Pirmo reizi piedalījāmies 12 balsīgā dziedājumā, ko kuplināja pūšamo instrumentu ansamblis un skanīgi atbalsoja plašās, senās gotiskās baznīcas velves.

Nākamajā rītā viesojāmies Štūres mērijā, savukārt vakarā aizvadījām koncertu Brēmenes baznīcā ar interesantu nosaukumu „Ratskirche Unser Lieben Frauen” („Baznīca mūsu mīļajām sievietēm”). Un pats lieliskākais – šajā vakarā pēc savas dziedāšanas varējām klausīties „Brēmenes kora nakts” bezmaksas koncertus tuvējās baznīcās, kurās koncertēja profesionāli mūziķi. Koncerti nebija gari un sākas atšķirīgos laikos, paguvām noklausīties veselus trīs,” - atceras Siguldas jauktā kora „Spārni” dalībniece Līga Kirtovska.

 

 

 

 

 Baiba Bože,
Siguldas pilsētas kultūras nama direktore
 

Pēdējās ziņas

2010-11-04 Jūrmalā jau gatavojas konkursam „Jaunais vilnis”
2010-11-04 Lauku labumu tirdziņu pie t/c Spice rīkos arī nākamgad
2010-11-04 Tradicionālo prasmju skola Siguldā
2010-11-04 Līgatnes padomju bunkurs iekļauts Lonely Planet izdotajā gadagrāmatā "Best in Travel 2011"
2010-11-04 Lux Express pārvadāto pasažieru skaits deviņos mēnešos pieaudzis par 18%
2010-11-04 Bērni būvēs teātri kopā ar jaunajiem arhitektiem
2010-11-04 Latvija gatava pievienoties „Hotelstars Union”
2010-11-04 Līgatnē taps tautas zvejniecības aroda muzejs
2010-10-28 Turaidas muzejrezervāts aicina godināt Krišjāni Baronu 175. dzimšanas dienā

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski