Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

Latvija gatava pievienoties „Hotelstars Union”

2010-11-04

Latvijas Viesnīcu un restorānu asociācija /LVRA/, kopā ar Lietuvas un Igaunijas asociācijām, 2010. gada 27. oktobrī izteica gatavību pievienoties Eiropas vienotajai Viesnīcu zvaigžņu klasifikācijas sistēmai „Hotelstars Union”.


Viesnīcu zvaigžņu klasifikācijas sistēmas „Hotelstar Union” tikšanās laikā Budapeštā, 2010. gada 27. oktobrī, kurā piedalījās pārstāvji no 22 Eiropas valstīm, kā arī Turcijas, Kipras un Izraēlas, tika prezentēta 2009. gada decembrī dibinātā vienotā Eiropas Viesnīcu zvaigžņu klasifikācijas sistēma „Hotelstars Union” ( turpmāk - „Hotelstars Union”), kura jau šobrīd apvieno Austrijas, Čehijas, Nīderlandes, Šveices, Ungārijas, Vācijas un Zviedrijas viesnīcu un restorānu asociāciju biedrus. „Hotelstars Union” patrons ir HOTREC - „Asociācija Viesnīcas, restorāni un kafejnīcas Eiropā”.

Sistēmas „Hotelstars Union” mērķis - harmonizēt klasifikācijas prasības un procedūras Eiropas valstīs, celt dalībvalstu viesnīcu nozares kvalitāti, prestižu un atpazīstamību kā īpašs mārketinga instruments.

Vienotā klasifikācijas sistēma satur vairāk objektīvo kritēriju un balstās uz punktu sistēmu ar 270 minimāliem obligātiem kritērijiem, kā arī izvēles kritērijiem katrai zvaigžņu kategorijai.

Tikšanās laikā visas trīs Baltijas valstis, tajā skaitā arī LVRA, izteica gatavību tuvāko 2 gadu laikā pievienoties „Hotelstars Union” vienotajai sistēmai, tādējādi nākotnē padarot Latvijas un Baltijas viesnīcas atpazīstamākas un konkurētspējīgākas ne vien Ziemeļvalstu un Baltijas jūras valstu reģionā, bet visā Eiropā. Pārejas perioda laikā visas LVRA uzņēmuma „Viesnīcu un restorānu centrs” sertificētās mītnes tiks savlaicīgi informētas par gaidāmajām pārmaiņām klasifikācijas prasībās un procedūrās. Katra no dalībvalstīm saglabā līdzšinējo klasifikācijas sistēmas zīmi.

Latvijas Viesnīcu un restorānu asociācija (LVRA) ir profesionāla darba devēju organizācija, kas apvieno naktsmītnes un sabiedriskās ēdināšanas uzņēmumus profesionālai sadarbībai, ar mērķi, uzlabot klientu apkalpošanas kvalitāti, sakārtot Latvijas viesnīcu tirgu un pārstāvēt Latvijas viesnīcu un restorānu biznesu pasaulē

HOTREC – „Asociācija Viesnīcas, restorāni un kafejnīcas Eiropā” ir profesionālo asociāciju konfederācija, kura savās rindās apvieno 40 nacionālas viesmīlības asociācijas 25 ES valstīs. HOTREC mērķis - veidot labvēlīgu likumdošanas vidi, kas dod iespēju viesmīlības nozares uzņēmumiem attīstīties un vairāk darba vietu, veicinot ekonomikas izaugsmi.


Edvīns Buka,
SIA „ Viesnīcu un restorānu centrs”direktors

Pēdējās ziņas

2010-11-04 Jūrmalā jau gatavojas konkursam „Jaunais vilnis”
2010-11-04 Siguldas jauktais koris „Spārni” ciemojās Štūrē
2010-11-04 Lauku labumu tirdziņu pie t/c Spice rīkos arī nākamgad
2010-11-04 Tradicionālo prasmju skola Siguldā
2010-11-04 Līgatnes padomju bunkurs iekļauts Lonely Planet izdotajā gadagrāmatā "Best in Travel 2011"
2010-11-04 Lux Express pārvadāto pasažieru skaits deviņos mēnešos pieaudzis par 18%
2010-11-04 Bērni būvēs teātri kopā ar jaunajiem arhitektiem
2010-11-04 Līgatnē taps tautas zvejniecības aroda muzejs
2010-10-28 Turaidas muzejrezervāts aicina godināt Krišjāni Baronu 175. dzimšanas dienā

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski