Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

airBaltic piedāvā jaunā termināļa koncepcijas sabiedrības izvērtēšanai

2010-10-19

Latvijas nacionālā aviosabiedrība airBaltic piedāvā sabiedrības vērtējumam 10 jaunā termināļa arhitektoniskās koncepcijas. Starptautiskajā konkursā par airBaltic jaunā termināļa dizainu kopumā tika saņemtas 125 arhitektoniskās koncepcijas.

Bertolts Fliks, airBaltic prezidents un izpilddirektors: „Šā konkursa rezultātā mēs vēlamies iegūt funkcionālu, efektīvu un ērtu termināli, kas vienlaikus ir arī Latvijas vizītkarte. ”

Arhitektoniskās koncepcijas ir apskatāmas un par tām var nobalsot airBaltic blogā Wingtips vietnē blog.airBaltic.com. Balsošana ir atvērta līdz 2010.gada 5.novembrim. Skices tiek attēlotas bez informācijas par autoru, ievērojot tādu pašu anonimitātes principu, kāds tiek piemērots visām arhitektoniskajām koncepcijām, kuras tika nodotas starptautiskai ekspertu žūrijai.

Šī starptautiskā konkursa mērķis ir piesaistīt pasaules līmeņa arhitektus, kuri var piedāvāt inovatīvu arhitektonisku un funkcionālu koncepciju jaunajam terminālim. Šī sākotnēji izstrādātā koncepcija jeb ideja tiktu izmantota kā pamats tālākajā termināļa kompleksa projekta izstrādē. Arhitektiem koncepcija bija jāveido, paredzot termināļa sākotnējo pasažieru apkalpošanas kapacitāti 7-8 miljoni pasažieru gadā, kā arī iespēju to palielināt līdz 14 miljoniem pasažieru gadā. Interesi piedalīties konkursā bija izrādīja arhitekti no 70 valstīm visā pasaulē.

Iesniegtās arhitektoniskā dizaina koncepcijas nodotas izvērtējumam žūrijai, kuras sastāvā ir starptautiski atzīti profesionāļi, vietējās amatpersonas un airBaltic vadība.

Žūrijas sastāvā ietilpst nopelniem bagāts britu arhitekts Markuss Lī (Marcus Lee), kurš pazīstams kā arhitekts Londonas Hītrovas 5.terminālim, kā arī Stirling balvas arhitektūrā saņēmējs par Madrides Barahas lidostas dizainu; īru izcelsmes inženiere, strādājusi arī pie Hītrovas lidostas 5.termināļa, Dervila Mičela (Dervilla Mitchell); zviedru arhitekts, bijušais Zviedrijas arhitektu savienības priekšsēdētājs Oke Bejne (Åke Bejne); arhitektu biroja KUBS dibinātāja un līdzīpašniece Dace Putniņa; Rīgas pilsētas galvenais arhitekts Jānis Dripe un airBaltic prezidents un izpilddirektors Bertolts Fliks.

airBaltic uzdevumā konkursu organizē viena no pasaules lielākajiem būvniecības inženieru birojiem – Ove Arup and Partners – Londonas pārstāvniecība.

Jānis Vanags,
Korporatīvo komunikāciju viceprezidents
A/S Air Baltic Corporation
Starptautiskā lidosta Rīga
 

Pēdējās ziņas

2010-10-19 LVRA organizē tūrisma un viesmīlības industrijas profesionālās izaugsmes dienu
2010-10-19 Jūrmala reklamē sevi Baltkrievijas tirgū
2010-10-19 Tradicionālo Prasmju skola 2010 notiks arī Turaidā
2010-10-19 "Melo - M" un mazuļi ālējas jaunā videoklipā
2010-10-19 Pusdienas ar kultūru Siguldā
2010-10-13 Nopērkamas biļetes uz Latvijas Republikas dibināšanas gadadienai veltīto dejas izrādi “No zobena saule lēca”
2010-10-13 Prezentēs Latvijā radītu elektrouzlādes staciju; tajā uzpildīsies “Tesla Roadster”
2010-10-13 Rīgas Jūgendstila muzejā – viss par ķirbjiem
2010-10-13 Ar koncertu ciklu atzīmēs Jūrmalas mūzikas vidusskolas piecdesmit gadus

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski