Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

Jūrmalas pilsētas delegācijas vizīte Sanktpēterburgas Admiralitātes rajonā

2010-10-13

11.oktobrī, Jūrmalas pilsētas delegācijas pārstāvji tikās ar Sanktpēterburgas pilsētas Admiralitātes rajona priekšsēdētāju Nataļju Gordejevu un rajona vadības pārstāvjiem – Izglītības, Jaunatnes lietu, Sociālo jautājumu, Tautsaimniecības un attīstības, Labiekārtošanas un Sporta departamentu vadītājiem.

Admiralitātes rajona pārstāvji iepazīstināja ar savu vairāk nekā 300 gadu pastāvēšanas vēsturi. Rajonā ir aptuveni 160 tūkstoši iedzīvotāju, un tas ir viens no lielākajiem nodokļu maksātājiem pilsētā. Tajā ir ap 100 izglītības iestāžu, šeit atrodas pilsētas nozīmīgākās kultūras iestādes, vēsturiskie pieminekļi, milzīga kuģu būvētava, kā arī Krievijas Konstitucionālā tiesa.

Tā kā Admiralitātes rajons ir viena no senākajām pilsētas daļām, vairums ēku ir vecas, tajās ierīkoti ļoti lieli komunālie dzīvokļi, un tas rada problēmas dzīvojamā fonda apsaimniekošanā, ko rajona vadība mēģina risināt. Veiksmīgs paraugs ir dzīvokļu programma pedagogiem, kas paredz iespēju ar atvieglotiem nosacījumiem iegādāties dzīvokli, desmit gadu laikā izmaksājot lielāko daļu tā vērtības. Ja pedagogs turpina strādāt izglītības sistēmā, daļa dzīvokļa maksājuma nav jāsedz.

Liela uzmanība sociālajā jomā tiek pievērsta kara veterāniem un tiem pilsētas iedzīvotājiem, kas pārcietuši Ļeņingradas blokādi. Aktīvi darbojas gandrīz 50 sabiedrisko organizāciju, kas aptver plašu darbības jomu – jauniešu intereses, palīdzību problemātiskām ģimenēm, veterāniem un citām iedzīvotāju grupām.

Admiralitātes rajonā tāpat liela uzmanība tiek pievērsta ārstniecības pakalpojumu pieejamībai, ieviešot pierakstu ar interneta starpniecību, pacientu elektronisku reģistrēšanu, kā arī lietojot citas jauno tehnoloģiju iespējas ārstniecības pakalpojumu kvalitātes paaugstināšanai.

Savukārt Jūrmalas pilsētas domes pārstāvji iepazīstināja Admiralitātes rajona vadību ar paveikto tūrisma attīstības veicināšanā, kultūras sakaru popularizēšanā un investīciju piesaistīšanā pilsētas attīstībai, tostarp starptautisku projektu īstenošanu.

Kolēģus no Admiralitātes rajona interesēja Jūrmalas pieredze Eiropas Savienības fondu līdzekļu piesaistē, tāpēc pilsētas dome aicināja iesaistīties pārrobežu programmas projekta īstenošanā, kas paredz iespēju pilnībā vai daļēji atjaunot Ķemeru parku un Jekaterinburgas parku. Jekaterinburgas parku Pēteris Pirmais izveidojis savai sievai Katrīnai, lai slavinātu vienu pirmajām jūras spēku uzvarām Ziemeļu karā. Parkā daļēji saglabāts pirmatnējais plānojums, tomēr tā atjaunošanai nepieciešami milzīgi līdzekļi, kas Admiralitātes rajonam patlaban nav pieejami.

Tikšanās laikā Jūrmalas pilsētas un Sanktpēterburgas Admiralitātes rajona pārstāvji vienojās, ka sadarbība jāturpina, jo tādā veidā var rast kopējus risinājumus, mācīties viens no otra un pārņemt veiksmīgi īstenoto projektu pieredzi.

Jūrmalas pilsētas delegācija vakar apmeklēja arī vairākas rajona sociālās iestādes. Interesanta pieredze gūta skolā bērniem ar smagiem kustību traucējumiem. Tajā no 1.līdz 12.klasei mācās 200 bērnu, no viņiem 130 apmeklē skolu, bet pārējie izglītības programmu apgūst ar interneta starpniecību. Katrā klasē ir ne vairāk kā pieci bērni, viņiem nodrošinātas individuālas mācības pēc individuāla plāna, tāpēc skolā strādā vairāk nekā 120 pedagogu. Skolai ir arī savs autobusu parks, lai ar autobusiem bērnus atvestu uz skolu un nogādātu mājās.

Jūrmalas pārstāvji iepazinās ar darbu rehabilitācijas centrā bērniem ar problēmām ģimenēs. Tas iekārtots vairākstāvu dzīvojamās mājas pirmajā stāvā. Sākotnēji rehabilitācijas centram nācies saskarties ar iedzīvotāju iebildumiem un protestiem, bet tagad izveidojusies ļoti veiksmīga sadarbība – tas kļuvis par kultūras un socializācijas centru. Rehabilitācijas programma tiek īstenota 2–6 mēnešus visai ģimenei. Centrs izveidots ar Admiralitātes rajona atbalstu, un rajonā darbojas 14 tā filiāles, lai risinātu ar bērnu klaiņošanu, likumpārkāpumiem un ģimenes nelabvēlīgiem apstākļiem saistītus jautājumus.

Tika apmeklēts arī bērnu nams, kurā dzīvo 80 smagi slimi bērni – no dzimšanas līdz piecu gadu vecumam. Bērnu nams aktīvi strādā, izmantojot piesaistes teoriju, ko pamato ar pētījumiem, kuros pierādīts, ka nepieciešams nodrošināt iespējami mazāku pieaugušo mainību, lai bērns justu stabilitāti un drošību. Bērnu namā ir nemainīgs kolektīvs, līdz minimumam samazināta jaunu pieaugušo ienākšana bērnu ikdienā – pierādīts, ka dienā ap mazo darbojas pat deviņi pieaugušie – masieris, ārsts, audzinātājs, aukle u.c. personāla darbinieki. Bērnam tas nenāk par labu, jo neveidojas pieķeršanās un piesaiste.

Mūsu delegācija viesojās arī bērnu radošās darbības pilī „Pie Vozņesenska tilta”. Iepriekš tur bijusi gan miertiesnešu pulcēšanās vieta, gan komunistiskās audzināšanas centrs, gan pionieru un skolēnu pils. Tagad šeit 5,5 tūkstoši Admiralitātes rajona bērnu gadā gandrīz 200 pedagogu vadībā īsteno savas radošās spējas: dzied, dejo, mācās cirka priekšnesumus, zīmē, veido, darbojas keramikas darbnīcā, apgūst informācijas tehnoloģijas, modelēšanu, nodarbojas ar šaušanu mērķī, spēlē teātri.

Savukārt šodien, 12.oktobrī, Sakaru muzeja telpās tika atklātas Jūrmalas dienas Sanktpēterburgā. Tajā bija paredzēta abu pašvaldību vadītāju preses konference, Jūrmalas mākslinieku fotoizstāde „Oda manai pilsētai” un svinīgais koncerts.

Jūrmalas dienu pasākumos, kas no 11.līdz 14.oktobrim norisinās Jūrmalas sadraudzības pilsētas Sanktpēterburgas Admiralitātes rajonā, plānota plaša pasākumu programma.

Jūrmalas pilsētas delegāciju vada domes priekšsēdētājs Gatis Truksnis, tās sastāvā iekļauts arī priekšsēdētāja vietnieks ekonomikas un attīstības jautājumos Māris Dzenītis, Tūrisma un ārējo sakaru nodaļas un Sabiedrisko attiecību nodaļas pārstāvji, kā arī uzņēmēji, fotogrāfi un bērnu horeogrāfijas kolektīvs.

Papildu informācija
Sanktpēterburga Jūrmalai ir stratēģiski nozīmīgs partneris, lai veicinātu sociālekonomisko sadarbību un tūristu piesaisti piejūras kūrortpilsētai. Sadarbība ilgst jau septiņus gadus. Pa šo laiku īstenoti veiksmīgi tūrisma, kultūras un sporta projekti – radošo kolektīvu vizītes un izstādes; notikušas arī Sanktpēterburgas dienas Jūrmalā.

 

Elita Cepurīte,
Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja p.i.
 

Pēdējās ziņas

2010-10-13 Rīgā notiks konference „SOL - Starptautiskās organizācijas Latvijā”
2010-10-13 Koncertzālē „Baltais Flīģelis” stīgu kvartets „SENSUS”
2010-10-13 Tiks paziņots SEB stipendijas glezniecībā ieguvējs!
2010-10-13 Brauciens ar Ventspils Mazbānīti ir romantisks piedzīvojums
2010-10-13 Ar koncertu ciklu atzīmēs Jūrmalas mūzikas vidusskolas piecdesmit gadus
2010-10-13 Rīgas Jūgendstila muzejā – viss par ķirbjiem
2010-10-13 Prezentēs Latvijā radītu elektrouzlādes staciju; tajā uzpildīsies “Tesla Roadster”
2010-10-13 Nopērkamas biļetes uz Latvijas Republikas dibināšanas gadadienai veltīto dejas izrādi “No zobena saule lēca”
2010-10-08 Izstādē “Vide un Enerģija” varēs nodot nolietotās elektropreces

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski