Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

NO 7. OKTOBRA - BIĻETES UZ DECEMBRA UN JANVĀRA IZRĀDĒM

2010-10-06

7. OKTOBRĪ sāksies biļešu iepriekšpārdošana uz Dailes teātra izrādēm decembrī un janvārī, kad paredzētas vairākas pirmizrādes un tradicionālie Ziemassvētku koncerti.

Decembrī Dailes teātrī debitēs režisors Mārtiņš Eihe – 3. decembrī Mazajā zālē būs pirmizrāde viņa iestudētajai Aleksandra Vampilova lugai „Atvadas jūnijā”, kurā ikdienas dzīves patiesīgums un sarežģītie personāžu raksturi rāda brīdi, kad atmostas sirdsapziņa un notiek visu vērtību pārvērtēšana. Notikumi ir īsti satīriski un reizē traģikomiski, bet pāri visam valda dzirkstošs jauneklīgums un alkas pēc dzīves. Izrādē spēlēs Aldis Siliņš, Dainis Grūbe, Lauris Subatnieks, Pēteris Liepiņš, Dainis Gaidelis, Inita Dzelme, Aija Dzērve, Indra Briķe, Gints Andžāns, Baiba Neja vai Ērika Eglija un Akvelīna Līvmane vai Olga Dreģe.

No 18. decembra Ziemassvētku sajūtu palīdzēs radīt jaunās režisores Ineses Mičules veidotais Ziemassvētku koncerts. Sapludinot kristietības un pagānisma tradīcijas, koncerta 1. daļā izskanēs latviešu Ziemassvētku dziesmas. Savukārt 2. daļā skatītājus gaida īpašs veltījums – ar latviešu jauno dzejnieku tekstiem sarakstītas dziesmas, ko īpaši Dailes teātra 90 gadu jubilejas sezonai sacerējuši komponisti, kuri savulaik sadarbojušies ar Dailes teātri. Šī gada Ziemassvētku koncertā piedalīsies Rēzija Kalniņa, Ērika Eglija, Ieva Pļavniece, Kristīne Nevarauska, Inita Dzelme, Artūrs Skrastiņš, Artis Robežnieks, Aldis Siliņš, Gints Andžāns, Kristaps Rasims un Valdis Liepiņš.

Jaunā gada pirmā pirmizrāde Dailes teātrī priecēs komēdiju cienītājus – 21. janvārī gaidāma Dž.Dž.Džilindžera iestudētās Reja Kūnija un Džona Čepmena komēdijas „Ar vīru nav viegli” pirmizrāde. Elegantajos Londonas apartamentos iet juku jukām. Nepietiek ar laulāto pāru intrigām – tām pa vidu vēl jaucas modīgs dizaineris, krāšņa blondīne un ekstravaganta bērnu grāmatu autore. Kārtīgas izsmiešanās kūre garantēta, un to nodrošināt sola aktieri Vita Vārpiņa, Ģirts Ķesteris, Juris Žagars, Sarmīte Rubule, Lilita Ozoliņa, Intars Rešetins, Elīna Dzelme, Pēteris Gaudiņš un Ilze Ķuzule-Skrastiņa.

28. janvārī Mazajā zālē gaidāma pirmizrāde Rūdolfa Blaumaņa joku lugai ar dziedāšanu „Zagļi”. „Rīgas publika tak daudz ko redzējuse, un tomēr tā vietām rēcin rēca,” – Rūdolfs Blaumanis raksta vēstulē pēc lugas pirmizrādes 1890. gadā. Pirmā Blaumaņa sarakstītā luga atrod lielu patikšanu pie skatītājiem. „Zagļu” personāžiem iet tiešām raibi, īsto un iedomāto zagļu tvarstīšana noved pie jautriem sarežģījumiem un veselas pārpratumu virknes. Kārļa Auškāpa režijā jauniestudējumā darbosies aktieri Harijs Spanovskis, Ērika Eglija, Ligita Skujiņa, Gints Grāvelis, Mārtiņš Počs vai Kristaps Rasims, Artis Robežnieks, Kristīne Nevarauska un Jānis Paukštello.

12. decembrī pēdējo reizi būs skatāma Māras Zālītes un Ulda Marhilēviča muzikālā drāma „Priekules Ikars”, bet 14. janvārī – Antona Čehova komēdija „Kaija”.

Savukārt 7. decembra izrāde „Versaļas kods” un 5. janvāra izrāde „Punktiņa un Antons” būs Dailes teātra ikmēneša piedāvājumi, kad visu biļešu cena ir 3 lati.

Biļetes Dailes teātra un "Biļešu Paradīzes" kasēs, kā arī www.bilesuparadize.lv

Jūsu Dailes teātris

www.dailesteatris.lv

Pēdējās ziņas

2010-10-06 Rīgas mākslas telpā atklās Latvijas Mākslas akadēmijas absolventu diplomdarbu izstādi „KRĀSA. LĪNIJA. FORMA.”
2010-10-06 Jūrmala saņēmusi Eiropas Komisijas balvu tūrismā
2010-10-06 Operdziedātājas Alīdas Vānes atceres diena
2010-10-05 Deviņdesmito gadu rokzvaigznes - vienā koncertā!
2010-10-05 Pirmā Laura Reinika koncerttūre ir klāt
2010-10-05 Liepājas teātra izrāde “Pīļu medības” Ventspilī
2010-10-05 Turpinās kursi tautas lietišķās mākslas interesentiem
2010-10-05 Jaunumi Bauskas pilī
2010-10-05 Rīdzinieki labprāt apmeklē pilsētas oficiālās pludmales, nākamgad turpināsies to labiekārtošana

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski