Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

Jūrmala saņēmusi Eiropas Komisijas balvu tūrismā

2010-10-06

Jūrmalas pilsētas domes pārstāvji 27.septembrī no Eiropas Komisijas komisāra saņēma balvu tūrismā kā Eiropas izcilākais tūrisma galamērķis Latvijā 2010.gadā.

No 27. līdz 30.septembrim Jūrmalas pilsētas domes pārstāvji piedalījās Eiropas Komisijas rīkotajā starptautiskajā konferencē „Eiropas mantojuma loma jaunajā Eiropas tūrisma politikā”, kas notika Eiropas tūrisma dienā.

Konferences pirmā diena tika veltīta ziņojumiem un prezentācijām par Eiropas mantojuma modeļiem, to īpatnībām, par kultūras pieminekļiem, skatiem un maršrutiem un to attīstību un jaunu tūrisma piedāvājumu veidošanu. Prezentācijās tika uzsvērta tūrisma projektu ilgtspējība un Eiropas pilsoniskās sabiedrības un starpkultūru dialoga nozīmīgums starptautiskās aktivitātēs. Ar ziņojumiem uzstājās dažādu Eiropas valstu parlamentu, tūrisma ministriju un reģionālo pašvaldību administrāciju pārstāvji.

Visu dienu dalībniekiem bija pieejams Jūrmalas stends, kurā ikviens interesents varēja saņemt brošūras, CD ar jauno videofilmu par Jūrmalu un citus materiālus par kūrortpilsētu un tās tūrisma piedāvājumu.

Otrajā dienā notika ikgadējā Eiropas Komisijas projekta EDEN (European Destinations of ExcelleNce - Eiropas izcilākie tūrisma galamērķi) balvas saņēmēju un organizācijā ietilpstošo valstu pārstāvju sanāksme – apaļā galda diskusijas par EDEN zīmola popularizēšanu un turpmāko projekta attīstību, uzvarējušo galamērķu sadarbību un vienotu mārketinga pasākumu īstenošanu ar Eiropas Komisijas finansiālu atbalstu.

„Jūrmalas pilsētai kā kūrortam ir ļoti plašs dabas vērtību piedāvājums, kas to padara īpaši pievilcīgu un interesantu viesiem. Viena no šādām vērtībām noteikti ir ūdens resursi, kas ir kā magnēts Jūrmalas pilsētai. Tie vienlaikus sniedz arī iespējas attīstīties un veicināt ūdens tūrisma un infrastruktūras attīstību šajās teritorijās nākotnē. Jūrmalas pilsētas dome un iedzīvotāji ir ļoti lepni par to, ka mūsu pilsēta ir novērtēta un ka šis konkurss sniegs iespēju popularizēt kūrortu visā Eiropā un pasaulē," atzīst Jūrmalas pilsētas domes priekšsēdētājs Gatis Truksnis.

Jūrmalai viena no galvenajām attīstības prioritātēm ir tūrisms, tāpēc Eiropas Komisijas augstā novērtējuma saņemšana ir ļoti nozīmīga. To turpmākajos tūrisma informatīvajos materiālos un mārketinga pasākumos tiks izmantots EDEN zīmols, kas apliecina, ka Jūrmalai ir Eiropas izcilākā tūrisma galamērķa tituls.

Jūrmala piedalīsies visos Eiropas Komisijas rīkotajos pasākumos EDEN titulu saņēmušiem tūrisma galamērķiem, tā veicinot kūrortpilsētas atpazīstamību un tūristu piesaisti. Tāpat tas veicinās lielāku informācijas apmaiņu ar citiem Eiropas Savienības tūrisma izcilākajiem galamērķiem, pārņemot labāko pieredzi un integrējot Jūrmalā jaunus, atraktīvus tūrisma produktus.

Jūrmalas pilsētas pašvaldība tās sagatavotajā projektā kā Eiropas izcilākais tūrisma galamērķis tika pieteikta ar Rīgas jūras līča piekrasti, skaisto pludmali un Lielupes piekrastes zonu, kā arī lielo potenciālu ūdenstūrisma pakalpojumu piedāvājumā, ko tā sniegs nākotnē, uzlabojot infrastruktūru Jūrmalas pludmalē, labiekārtojot Lielupes piekrasti, veidojot koka promenādes un pilnveidojot ūdens tūrisma inventāra nomas punktus pie upes un jūras.

Pēc uzvaras EDEN konkursā Latvijas un Briseles filmēšanas grupas šā gada jūlijā un augustā ieradās Jūrmalā, lai veidotu divus videoklipus. Abus videoklipus apmaksā no Eiropas Komisijas EDEN projektu finansējuma. Tie būs publiski pieejami pašvaldības oficiālajā mājaslapā internetā www.jurmala.lv.

 


Inese Auniņa,
Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja p.i.

 

Pēdējās ziņas

2010-10-06 Rīgas mākslas telpā atklās Latvijas Mākslas akadēmijas absolventu diplomdarbu izstādi „KRĀSA. LĪNIJA. FORMA.”
2010-10-06 Operdziedātājas Alīdas Vānes atceres diena
2010-10-06 NO 7. OKTOBRA - BIĻETES UZ DECEMBRA UN JANVĀRA IZRĀDĒM
2010-10-05 Deviņdesmito gadu rokzvaigznes - vienā koncertā!
2010-10-05 Pirmā Laura Reinika koncerttūre ir klāt
2010-10-05 Liepājas teātra izrāde “Pīļu medības” Ventspilī
2010-10-05 Turpinās kursi tautas lietišķās mākslas interesentiem
2010-10-05 Jaunumi Bauskas pilī
2010-10-05 Rīdzinieki labprāt apmeklē pilsētas oficiālās pludmales, nākamgad turpināsies to labiekārtošana

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski