Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

Pasniegs “Gada balvu dizainā 2010”

2010-09-29

Piektdien, 1. oktobrī Eiropas Dizaina dienā tiks noskaidrots žūrijas vērtējums Latvijas dizaineru veikumam, piešķirot gada balvas dizainā, kas ir augstākais un prestižākais dizaineru darba novērtējums Latvijā. Starptautiskajā izstāžu centrā Ķīpsalā svinīgā ceremonijā paziņos Latvijas labākos 2010. gada dizainerus septiņās nominācijās.

Jau otro gadu starptautiskajā mēbeļu un interjera izstādē “Baltic Furniture 2010”, kas notiks no 30. septembrim līdz 3. oktobrim Ķīpsalas hallē, Latvijas Dizaineru savienība (LDS) veidos ekspozīciju ar jaunākajiem Latvijas dizaineru darbiem un pasniegs “Gada balvu dizainā 2010. Tāpat Ķīpsalā būs skatāma interesanta Lietuvas dizaineru ekspozīcija.

Darbi tiks vērtēti septiņās nominācijās “Interjera dizains”, “Vides dizains” un “Modes/tekstila dizains”, “Foto dizains”, “Rūpnieciskais dizains”, “Grafiskais dizains”. Pirmoreiz tiks piešķirtas gada balvas “Dizaina teorijā un publicistikā”. Līdzās daudzajām nominācijām tiks pasniegta arī profesionālā balva par labāko mēbeļu dizainu. Interesants un radošs solās būt neformālais dizaina mākslas konkurss “Pārsteidzošais filcs”.

Šogad balvai ir pieteikti 170 autoru 215 projekti, no tiem 22 jauno dizaineru individuālie pieteikumi un 4 dizaina skolu kolektīvie darbi. Darbus vērtēs starptautiska žūrija. Balvas ieguvēju paziņošana un uzvarētāju apbalvošana notiks 2010. gada 1. oktobrī Ķīpsalā plkst. 16.30. Pēc apbalvošanas ceremonijas notiks preses konference.

Notiks starptautiska konference “Dizains konkurētspējīgai uzņēmējdarbībai”

1. oktobrī Ķīpsalā notiks starptautiska konference “Dizains konkurētspējīgai uzņēmējdarbībai”, kur ar savām zināšanām un pieredzi dalīsies pasaulē atzīti dizaina eksperti no Dānijas, Lielbritānijas un Zviedrijas, kā arī Latvijas profesionāļi. Īpaši jāizceļ šī brīža zināmākais dāņu dizaineris Boris Berlins un Lielbritānijas dizaina eksperts Maikls Tomsons, kurš Rīgā ieradīsies pateicoties Britu Padomes Latvijā gādībai. Konferences mērķis ir apzināt, kā līdz ar globālās ekonomikas izmaiņām ir mainījušās nepieciešamās dizainera kompetences un kādi ir sadarbības modeļi veiksmīgai rezultātu sasniegšanai. Vairāk informācijas: www.dizainakonference2010.lv

Par izstādi “Baltic Furniture 2010”
Izstādē šogad piedalās 102 dalībnieki no Latvijas, Lietuvas, Malaizijas, Somijas un Igaunijas, kas piedāvās kvalitatīvas mājokļa un biroja mēbeles, mēbeļu furnitūru, interjera priekšmetus, komplektējošās detaļas un apdares materiālus. Izstādes ekspozīcijas akcenti – mīkstās mēbeles, plašs matraču klāsts un dizaina mēbeles. Izstādes ekspozīciju papildinās sadaļa Dizaina parks, kas ir dinamiska un radoša vide dizaineriem, dizaina mēbeļu ražotājiem un interjera speciālistiem, un kas prezentēs mēbeļu dizaina sasniegumus. Savukārt RTU Tekstilmateriālu tehnoloģiju un dizaina institūta studenti izstādē prezentēs studijās paveikto.


Vairāk par izstādi un dalībnieku jaunumiem – www.balticfurniture.net


Miks Pētersons,
Latvijas Dizaineru savienības valdes loceklis
 

Pēdējās ziņas

2010-09-29 Ar gaismu pret tumsu 2. oktobrī
2010-09-29 Nākošnedēļ operā notiks unikālas afrikāņu mūsdienu deju grupas viesizrāde
2010-09-29 Atklās airBaltic piecpadsmitgadei veltītu izstādi
2010-09-29 "TILS PŪCESSPIEĢELIS" - PĒDĒJĀ IZRĀDE
2010-09-29 Aicina uz pasākumu “Jampadracis rudens noskaņās”
2010-09-29 Mīlestības melodijas Turaidas pils pagalmā
2010-09-29 Lauku labumu tirdziņā pie t/c Spice: Latvijas āboli, dzērvenes, kabači un ķirbji
2010-09-29 TāTāTā jauns singls – „Domino”
2010-09-29 Ventspilī atzīmēs Starptautisko tūrisma dienu

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski