Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

"TILS PŪCESSPIEĢELIS" - PĒDĒJĀ IZRĀDE

2010-09-29

15. OKTOBRĪ plkst. 19.00 pēdējo reizi tiks spēlēta Grigorija Gorina tautas komēdija TILS PŪCESSPIEĢELIS.

Leģenda par tautas ākstu Tilu Pūcesspieģeli allaž tiek aktualizēta tautai grūtos laikos, kad vienīgais veids, kā pretoties dzīves grūtībām, cinismam un postam, paliek smiekli. „Tils Pūcesspieģelis” ir stāsts par tautu un tautas sapni par varoni. Tas ir arī sapnis par brīvu cilvēku, kuru nav iespējams nogalināt. Krievu dramaturga Grigorija Gorina dramaturģiski asā spalva un smalkā gaume, balansējot uz vitāla humora un skaudras traģēdijas robežas, zināmā materiālā ieliek jaunu saturu un jēgu – nesaudzīgu zemtekstu un paradoksālu, mūsdienīgu ironiju. Un vēl šis ir arī jaunības stāsts jeb stāsts par jaunību.

Režisora Mihaila Gruzdova iestudētajā izrādē titullomu spēlē Dainis Grūbe. Pārējās lomās - Artūrs Skrastiņš (Klāss, ogļu tirgotājs), Vita Vārpiņa (Sotkina, viņa sieva), Juris Žagars (Zivju tirgotājs Josts), Rēzija Kalniņa (Katalīna), Inita Dzelme (Nele, viņas meita), Artūrs Dīcis (Lamme Gudzaks), Gints Andžāns (Karalis Filips), Ieva Pļavniece (Karaliene Marija), Kristīne Nevarauska (Kallikena), Ērika Eglija (Blondā Betkena / Stīvena), Baiba Neja (Brunete Anna), Juris Bartkevičs (Bende), Valdis Liepiņš (Mūks Kornēliuss), Kārlis Freimanis (Prefekts / Gēzu brigadieris), Mārtiņš Počs (Rīzenkrafts / Kroga saimnieks), Krist! aps Rasims (Inkvizitors / Orānijas princis) un Harijs Spanovskis (Ģenerālis).

Izrāde „Tils Pūcesspieģelis” vairākās nominācijās izvirzīta teātra balvai „Spēlmaņu nakts”: gada aktieris otrā plāna lomā - Artūrs Skrastiņš, gada scenogrāfs - Reinis Suhanovs, gada kostīmu māksliniece - Kristīne Pasternaka un gada muzikālās partitūras autors dramatiskajā izrādē - Kristaps Rasims.

Biļetes var iegādāties Dailes teātra un „Biļešu Paradīzes” kasēs, to cenas – 2, 3 un 5 lati.

Jūsu Dailes teātris,
www.dailesteatris.lv

Pēdējās ziņas

2010-09-29 Ar gaismu pret tumsu 2. oktobrī
2010-09-29 Nākošnedēļ operā notiks unikālas afrikāņu mūsdienu deju grupas viesizrāde
2010-09-29 Pasniegs “Gada balvu dizainā 2010”
2010-09-29 Atklās airBaltic piecpadsmitgadei veltītu izstādi
2010-09-29 Aicina uz pasākumu “Jampadracis rudens noskaņās”
2010-09-29 Mīlestības melodijas Turaidas pils pagalmā
2010-09-29 Lauku labumu tirdziņā pie t/c Spice: Latvijas āboli, dzērvenes, kabači un ķirbji
2010-09-29 TāTāTā jauns singls – „Domino”
2010-09-29 Ventspilī atzīmēs Starptautisko tūrisma dienu

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski