Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

Turaidas muzejrezervāta izglītojošās programmas skolēniem -raibas kā rudens lapas!

2010-09-20

Turaidas muzejrezervāts aicina skolēnus un skolotājus septembra un oktobra mēnesī, kopīgi izmantojot ekskursiju dienas, iepazīt vēsturi aizraujošā veidā, izspēlējot kādu no muzejrezervāta izglītojošajām programmām, kas ir neparastas un dažādas kā rudens lapas Gaujas senlejā.

Programma „UZVĀRDU DOŠANA VIDZEMĒ” patiks skolēniem, kam interesē sava uzvārda izcelšanās, latviešu tautas uzvārdu rašanās vēsture un būs vēlme noskaidrot, kā ļaudis atpazina pirms uzvārdu došanas. Programmas apmeklētāji kopīgi veidos klases uzvārdu ciltskoku un izspēlēs teatrālu spēli „Muižkungs dala uzvārdus”, ietērpjoties barona, lielkundzes, rakstveža vai zemnieku drānās. Programma tiks izspēlēta muižas smēdes ēkā. Mērķauditorija: 4.-12. klase.

Programma „CIEMOS PIE TURAIDAS FOGTA” vilinās zinātkārus skolēnus, kam aizraujoša šķiet lomu spēle un ietērpšanās stilizētās viduslaiku drānās. Turaidas pārvaldnieks fogts visus ielūgs pie sevis, lai ikviens iegūtu zināšanas par Latvijas vēsturi un iedzīvotāju dalījumu kārtās 14.-16. gadsimtā. Fogta viesi, pils rakstvedim palīdzot, apgūs seno viduslejas vācu alfabētu, rakstīs uz vaskotām tāfelītēm un sagatavos īpašu vēstuli līdzņemšanai, ko Turaidas fogts apstiprinās ar zīmogu un parakstu. Programma tiks izspēlēta Turaidas pils Ziemeļu tornī. Mērķauditorija: 4.-12. klase.

Orientēšanās spēle „TŪKSTOŠGADU STĀSTS” būs aizraujoša aktīviem, sportiskiem , azartiskiem un sacensību garu alkstošiem skolēniem. Meklējot kartē norādītus Turaidas muzejrezervāta objektus un priekšmetus, spēles gaitā dalībnieki iepazīs ekspozīcijās izvietotos senos priekšmetus un piedzīvos dažādus pārbaudījumus Turaidas pilī un Dainu kalnā, kā arī uzzinās leģendu par Turaidas Rozi. Mērķauditorija: 4.-12. klase.

Programma „IENĀC TAUTASDZIESMU PASAULĒ” aicina jaunāko klašu audzēkņus caur bagāto tautasdziesmu pasauli mācīties mūsu senču dzīves gudrības, iepazīstot Dainu kalnu, kur izvietotas tēlnieka Induļa Rankas veidotās akmens skulptūras. Programmas laikā notiks arī mīklu minēšanas sacensības, rotaļas un tautasdziesmu dziedāšana. Skolēni saņems dāvaniņas – īpašas uzdevumu burtnīcas. Mērķauditorija: 1.-6. klase.

Programmā „NO KĀ BŪVĒTA TURAIDAS PILS?” rosīgiem un praktiski darboties gribošiem skolēniem būs iespēja pašiem gatavot ķieģeļus, kādi atrodami arī Turaidas pils sienās. Programmas laikā dalībnieki mīcīs mālus, speciālās ķellēs veidos ķieģeļus, iepazīs īpašuma zīmes un izzinās savdabīgo Turaidas pils celtniecības tehniku. Programma notiks brīvā dabā. Mērķauditorija: 1.- 9.klase.

Programmas norise iespējama gan latviešu, gan krievu valodā. Ieejas biļete skolēniem līdz 31.oktobrim – Ls 0.80, no 1.novembra – Ls 0.50. Skolotājiem kopā ar klasi muzejrezervātā ieeja bez maksas. Programmas lūdzam pieteikt vismaz 3 dienas iepriekš pa tālruņiem 67971402, 26737990 vai e-pastu izglitojosaisdarbs.tmr@apollo.lv .

Vairāk informācija par izglītojošajām programmām un ekskursijām www.turaida-muzejs.lv/tmr.php?lang=lv&menu=301500

Anda Skuja,
TMR Krājuma un izglītojošā darba daļas vadītāja
 

Pēdējās ziņas

2010-09-20 Rudens tirdziņi Līgatnē
2010-09-20 Balso par labāko Ventspils 2010. gada fotoattēlu
2010-09-20 airBaltic nominēta kā pasaules labākā zemo cenu aviokompānija
2010-09-20 Sākusies pieteikšanās tālākizglītības studiju programmai „Latviešu dejas skola 6”
2010-09-20 Atklāta fotoizstāde „Ginesa rekods Ventspilī”
2010-09-16 BalticBike samazina cenas līdz sabiedriskā transporta biļešu cenu līmenim
2010-09-16 Jūrmala arvien aktīvāk veic mārketinga aktivitātes Krievijā
2010-09-15 Francijas jaunais cirks atkal Latvijā – divi spoži akrobātu dueti vienā vakarā!
2010-09-15 Palīdzēsim dzīvnieku patversmēm!

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski