Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

Francijas jaunais cirks atkal Latvijā – divi spoži akrobātu dueti vienā vakarā!

2010-09-15

Vieni aizrauj ar ārkārtēju spēku, ātrumu un precizitāti, otri apbur ar īsti francisku šarmu un humoru – tā varētu raksturot akrobātu duetus no Francijas, kas oktobra nogalē ar viena vakara programmā apvienotām izrādēm iepriecinās skatītājus Rīgā, Ventspilī un Valmierā. Jaunā cirka mākslinieki ar izrādēm „Ali” un „Bez vārdiem” 23. oktobrī plkst. 18:00 uzstāsies Ventspils Teātra namā „Jūras vārti”, 25. oktobrī plkst. 19:00 – Jaunajā Rīgas teātrī, bet 27. oktobrī plkst. 19:00 – Valmieras Kultūras centrā.

Kompāniju les mains les pieds et la tete aussi vada viens no šī brīža oriģinālākajiem jaunā cirka māksliniekiem Maturins Bolze - gaisa akrobāts un dejotājs, kurš, neskatoties uz savu izcilo tehnisko meistarību, nekad tukši ar to neplātās. Viņš tikai šķietami neuzkrītoši pierāda, ka viņa ķermenis atrodas ārpus gravitācijas likumiem un to klātbūtne ir svarīga tikai tādēļ, lai tos pārkāptu. Izrāde "Ali" ir Maturina veltījums draugam, tunisiešu akrobātam Hedi Tabetam, kurš cīņā ar kaulu vēzi ir zaudējis vienu kāju. Izrāde ir ļoti asprātīgs, aizkustinošs un meistarīgs stāsts par divu cilvēku draudzību un uzticēšanos, kuru, kā paši mākslinieki smejot saka, izpilda „divas galvas, četras rokas un trīs kājas”. Šī pilnīgā klusumā veiktā virtuozā kustību partitūra ir himna drosmei, grācijai un dzīvei, kas pilda ar sajūtu, ka ikviena spēkos ir pacelties pāris centimetru virs zemes.

Izrādē „Bez vārdiem” francūzis Aleksandrs Frejs un kanādietis Frederiks Arseno no kompānijas Un loup pour l’homme radoši apvieno akrobātikas, laikmetīgās dejas, hiphopa un teātra elementus un ar saviem ķermeņiem izstāsta neskaitāmus stāstus par cilvēku

attiecībām – maigumu, draudzību, sāpēm, vientulību un bailēm. Jaunie mākslinieki bez vārdiem runā par lietas būtību un brīnišķīgas mūzikas pavadījumā atklāj visas cilvēcisko attiecību šķautnes. 2005. gadā dibināto akrobātu duetu cirka pasaulē pamanīja, kad viņi ieguva galveno balvu Jaunā cirka talantu parādē Parīzē 2006. gadā un kopš tā laika izrāde "Bez vārdiem" ir iekarojusi skatītāju sirdis visā pasaulē.

Izrādes "Ali" un "Bez vārdiem" vieno tas, ka tās laikmetīgā valodā traktē akrobāta profesiju un izmanto augstākā līmeņa akrobātikas tehniku inovatīvu un jēgpilnu skatuves izrāžu radīšanai - stāsts un cilvēku savstarpējās attiecības tajās ir līdzvērtīgas mākslinieku tehniskajai virtuozitātei.
Uzmanību – izrādes nav domātas pavisam maziem bērniem un zvēri un klauni tajās nepiedalās!

Biļetes jau var iegādāties izrāžu norises vietās un internetā. Informācija www.theatre.lv un Latvijas Jaunā teātra institūtā, tel. 67228477.


Gundega Laiviņa,
Latvijas Jaunā teātra institūts
 

Pēdējās ziņas

2010-09-15 Palīdzēsim dzīvnieku patversmēm!
2010-09-15 Ingus Ulmanis ar “Brīnumskapi” atdos parādu bērnu mūzikai!
2010-09-15 Daugavpilī noritēs Baltu vienības dienas pasākums
2010-09-15 Notiks seminārs par ekotūrisma attīstību novadā
2010-09-15 Sākusies kandidatūru izvirzīšana konkursam „Sunim draudzīgākais gada veikums”
2010-09-15 airBaltic pasažieru skaits augustā palielinās par 21%
2010-09-15 Miķeļdienas gadatirgus Siguldā
2010-09-10 Jūrmala piedalīsies starptautiskā tūrisma nozares seminārā „Baltic Connecting”
2010-09-10 EIROPAS KULTŪRAS MANTOJUMA DIENAS 2010 "KULTŪRAS MANTOJUMS - MŪSDIENU IZAICINĀJUMS"

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski