Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

Notiks seminārs par ekotūrisma attīstību novadā

2010-09-15

Piektdien, 17.09.2010. plkst. 10:00 Limbažu novada administratīvajā ēkā, starptautiskā projekta SECRET (Ilgtspējīgs, Eko-kultūras un atbildīgs Eiropas tūrisms) ietvaros, notiks tematiskais darba seminārs „Ekoloģija, dabas mantojums un ekotūrisma attīstība”, kurš tiks veltīts dabas mantojuma saglabāšanai un ekotūrisma attīstībai.

Seminārā piedalīsies projekta vadošais partneris no Agria (Grieķija), kuru pārstāvēs tās mērs Thomas Papaeuthimiou, projekta partneri: Limbažu pašvaldības vadītājs Didzis Zemmers, Birgu pilsētas mērs John Boxall (Malta), kā arī pārstāvji no Pafos (Kipra), Brezno (Slovākija), un Szentgotthard (Ungārija). Kā lektori un eksperti, par dabas mantojumu un ekotūrisma attīstību piedalīsies Latvijas ekotūrisma savienības priekšsēdētājs Andris Junkurs, un DAP Ziemeļvidzemes biosfēras rezervāta direktora vietnieks Andris Urtāns.

Lai parādītu Limbažu novada daudzveidīgo un bagātīgo eko produkciju, semināra noslēgumā dalībnieki dosies uz E. Melngaiļa memoriālo māju Vidrižu pagastā, kurā tiks rīkota vietējās ekoprodukcijas (ogu un gaļas izstrādājumi, tējas, vilnas filcējumi, vīns, maize, u.c.) prezentācija.

Projekts SECRET tapis saskaņā ar Eiropas Kopienas inovāciju programmu 2007. – 2013. „Eiropa pilsoņiem” pasākumā „Pilsētu sadraudzība”, kuras galvenais mērķis ir izveidot pilsētu tīklu, lai sekmētu to attīstību, veidotu dinamisku un daudzpusīgu sadarbību starp Eiropas Savienības pilsētām, apmainītos ar pieredzi, kā arī izplatītu labu praksi attiecībā uz vides aizsardzību, kultūras mantojuma un vides saglabāšanu, iesaistot vietējās nevalstiskās organizācijas un pilsētu iedzīvotājus.

Projekta ilgums ir divi gadi, kuru laikā katra partnera pilsētā tiks risināti jautājumi par ilgtspējīga tūrisma galamērķu attīstību, dabas un kultūras mantojuma saglabāšanu un izmantošanu. Projekta noslēgumā 2012.gadā taps kopīgs projekta rezultātu stends, kas tiks prezentēts izstādē Birgu, Maltā.

Ar semināra programmu var iepazīties Limbažu novada Tūrisma informācijas centra mājas lapā www.visitlimbazi.lv.

Aicināti piedalīties Limbažu novada tūrisma nozares uzņēmēji, zemnieku saimniecības un citi, kuri ieinteresēti dabas mantojuma saglabāšanā, vietējo resursu efektīvā izmantošanā un ekotūrisma attīstībā.

Pasākums tiek organizēts projekta SECRET ietvaros ar ES programmas “Eiropa pilsoņiem” atbalstu.

 


Ilze Millere,
Limbažu TIC vadītāja
 

Pēdējās ziņas

2010-09-15 Francijas jaunais cirks atkal Latvijā – divi spoži akrobātu dueti vienā vakarā!
2010-09-15 Palīdzēsim dzīvnieku patversmēm!
2010-09-15 Ingus Ulmanis ar “Brīnumskapi” atdos parādu bērnu mūzikai!
2010-09-15 Daugavpilī noritēs Baltu vienības dienas pasākums
2010-09-15 Sākusies kandidatūru izvirzīšana konkursam „Sunim draudzīgākais gada veikums”
2010-09-15 airBaltic pasažieru skaits augustā palielinās par 21%
2010-09-15 Miķeļdienas gadatirgus Siguldā
2010-09-10 Jūrmala piedalīsies starptautiskā tūrisma nozares seminārā „Baltic Connecting”
2010-09-10 EIROPAS KULTŪRAS MANTOJUMA DIENAS 2010 "KULTŪRAS MANTOJUMS - MŪSDIENU IZAICINĀJUMS"

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski