Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

Viesnīcas un citas tūrisma mītnes aicinās tūristus taupīt energoresursus

2010-09-09

Valsts SIA „Vides projekti” sadarbībā ar Latvijas Viesnīcu un restorānu asociāciju ir sākusi informatīvo kampaņu, lai izglītotu tūristus un tūrisma nozares darbiniekus par nepieciešamību taupīt energoresursus.

Tūristi tiks aicināti atpūsties videi draudzīgāk, ierobežojot enerģijas resursu patēriņu – samazinot ūdens, siltuma un elektroenerģijas patēriņu savās apmešanās vietās – Latvijas viesnīcās, viesu namos un kempingos.

Kampaņas ietvaros ir izstrādātas trīs dažādas uzlīmes, kuras informē par dvieļu nomaiņu, aicina taupīt ūdeni un elektrību. Tās paredzētas izveidošanai viesnīcās – virs izlietnēm, pie vannas istabu durvīm vai citā pamanāmā vietā, kur tiek novietoti dvieļi, kā arī pie elektrības slēdžiem. Papildus ir izgatavota arī informācija viesnīcu darbiniekiem par šo uzlīmju izvietošanas nepieciešamību un informatīvs paziņojums, kurā norādīts, ka viesnīca īsteno enerģijas taupīšanas aktivitātes (izvietošanai reģistratūrās).

Uzlīmes ir pieejamas Latvijas Viesnīcu un restorānu asociācijā. Tālrunis informācijai – 29484738 (Santa Graikste). Uzlīmes un informatīvie materiāli publicēti arī kā drukas faili interneta mājas lapā www.setcom-project.eu (sadaļā Latvija, Informatīvā kampaņa), lai katra viesnīca tos varētu izgatavot nepieciešamajā daudzumā.

Informatīvā kampaņa tiek organizēta programmas Intelligent Energy projekta „SETCOM – ilgtspējīga enerģētika tūrisma nozarē” ietvaros. Tajā iesaistīti 11 partneri no 10 Eiropas Savienības valstīm. Katrā no šīm valstīm speciāli izvēlētās pilotteritorijās (Latvijā – Liepājas reģionā) tiek īstenotas dažādas aktivitātes, lai sekmētu alternatīvās enerģijas resursu izmantošanu un enoergoefektivitāti tūrisma nozarē. Projekta mājas lapā www.setcom-project.eu ir iespējams iepazīties ar labās prakses piemēriem energoefektivitātes uzlabošanā un atjaunojamo energoresursu izmantošanā tūrisma sektorā.

SETCOM projektā desmit Liepājas reģiona naktsmītņu, kempingu, pirts un SPA, kā arī ēdināšanas uzņēmumiem jau ir sniegtas energoaudita konsultācijas. Eksperts ir veicis šo objektu energoefektivitātes mērījumus, konstatējis nepieciešamos uzlabojumus un ieteicis risinājumus.

Vēl paredzēts organizēt informatīvos seminārus tūrisma jomas profesionāļiem par alternatīviem enerģijas risinājumiem tūrisma nozarē. Semināros tiks demonstrēta arī valsts SIA „Vides projekti” filmu studijā izveidotā izglītojošā filma „Alternatīvie enerģijas izmantošanas veidi tūrisma nozarē”, kurā apkopoti energoresursu izmantošanas labās prakses piemēri tūrisma uzņēmumos dažādās Eiropas valstīs.


Anita Lauzuma,
valsts SIA „Vides projekti” projektu vadītāja

Pēdējās ziņas

2010-09-09 Ekskursijas skolēniem “Avotos”
2010-09-09 Laumu dabas parks un atkritumu apsaimniekotāji firma “Piejūra” piedāvā izglītojošu ekskursiju skolēniem.
2010-09-09 Eiropas Kultūras mantojuma diena Turaidas muzejrezervātā
2010-09-07 Vēl šonedēļ var iesniegt fotogrāfijas Ventspils 2010. gada fotoattēlu konkursam!
2010-09-07 Jūrmalā notiks Raiņa 145.gadadienai veltīta konference
2010-09-07 Izstāde „Olesunnas jūgendstila arhitektūra”
2010-09-07 Eiropas literāro rezidenču centru tikšanās Ventspilī
2010-09-07 Septembrī Rīgas Jūgendstila muzejā – Dzejas mēnesis un Eiropas kultūras mantojuma dienas
2010-09-07 Dainu kalna radītāja Induļa Rankas darbu personālizstāde

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski