Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

Eiropas Kultūras mantojuma diena Turaidas muzejrezervātā

2010-09-09

Turaidas muzejrezervātā 11. septembrī Eiropas Kultūras mantojuma dienu „Mūsdienu izaicinājums” ietvaros plkst. 9.00 tiks svinīgi pacelts Eiropas kultūras mantojuma dienu karogs un no 10.00 līdz 17.00 katru precīzo stundu visiem interesentiem Turaidas baznīcā zinošu speciālistu vadībā tiks piedāvātas bezmaksas ekskursijas par Turaidas baznīcas un draudzes vēsturi.

Turaidas baznīca ir iekļauta Eiropas Kultūras mantojuma dienu objektu sarakstā, jo ir viena no senākām koka baznīcām Latvijā un tajā šogad noslēgušies restaurācijas darbi. "Turaidas baznīcas arhitektoniskā izpēte, restaurācijas projekta izstrāde, restaurācijas gaitā pielietotās metodes un iegūtā prasme koka celtņu saglabāšanā, interjera saglabāšanas koncepcijas izstrāde, baznīcas un draudzes vēstures izpēte ir ieguldījums vēstures, kultūras, tautas celtniecības arhitektūras un Latvijas garīgās dzīves izpratnē", uzskata Turaidas muzejrezervāta direktore Anna Jurkāne. Baznīca ir izcils kultūras piemineklis un paveiktie darbi apliecina to, ka, saglabājot vēsturiskas ēkas, acīmredzami tiek radīta pievienota vērtība cilvēka dzīves telpai plašākā izpratnē, īpaši atjaunojot sakrālās ēkas.

Eiropas Kultūras mantojuma dienas Latvijā notiek 11. un 12. septembrī, un to mērķis ir tuvināt cilvēkus viņu kultūras mantojumam. Mantojuma dienas ar devīzi – "Eiropa, kopīgs mantojums" šogad tiek rīkotas 48 Eiropas valstīs un tām tiek veltīta pirmā, otrā vai trešā septembra nedēļas nogale. Eiropas kultūras mantojuma dienas ir kļuvušas par vienu no svarīgākajiem Eiropas kultūras dzīves notikumiem. Tās šogad Latvijā norisinās vienlaikus ar Baltijas jūras reģiona 4. kultūras mantojuma forumu "Kultūras mantojums - mūsdienu izaicinājums", kuru organizē Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcija, Baltijas jūras valstu uzraudzības grupa kultūras mantojuma aizsardzībai, kā arī nacionālās kultūras mantojuma aizsardzības institūcijas vairākās Eiropas valstīs.

2010. gada Eiropas kultūras mantojuma dienas „Mūsdienu izaicinājums” veltītas tēmai, kas apvieno visu iepriekšējo gadu tēmas (līdz šim tās bijušas veltītas baznīcām, koka mantojumam, pirmskara mantojumam, pilsētu vēsturiskajiem centriem, sakoptākajiem kultūras pieminekļiem, apdraudētākajiem pieminekļiem, pilskalniem, vēsturisko interjeru saglabāšanai un restaurācijai u.c.), konkrētajā objektā izceļot veiksmi vai potenciālu, kas izriet no cilvēka radošas pieejas mantojuma saglabāšanā.

Eiropas Kultūras mantojuma dienas aizsākās 1984. gadā Francijā, kad notika pirmās vēstures pieminekļu atvērto durvju dienas. Dažus gadus vēlāk šis projekts izplatījās uz Holandi, Luksemburgu, Zviedriju, Maltu, Beļģiju un citām Eiropas valstīm. Latvija Eiropas kultūras mantojuma dienās piedalās kopš 1995.gada un Turaidas muzejrezervāts visus šos gadus ir bijis aktīvs to dalībnieks .

Kultūras mantojuma dienas sabiedrībai ir nozīmīgas, jo to laikā rodas arvien jaunas iniciatīvas, kā popularizēt un informēt sabiedrību par kultūras mantojumu.


Anda Skuja,
TMR Krājuma un izglītojošā darba daļas vadītāja
 

Pēdējās ziņas

2010-09-09 Viesnīcas un citas tūrisma mītnes aicinās tūristus taupīt energoresursus
2010-09-09 Laumu dabas parks un atkritumu apsaimniekotāji firma “Piejūra” piedāvā izglītojošu ekskursiju skolēniem.
2010-09-09 Ekskursijas skolēniem “Avotos”
2010-09-07 Dzejas dienas Siguldas novadā
2010-09-07 Projekta „Radošo sapņu fabrika” darbnīcas festivāla „Survival kit 2” ietvaros
2010-09-07 Pasaules iemīļotāko dziesmu kaverversijas un aizraujoša šovprogramma šonedēļ Origo Summer Stage
2010-09-07 Ventspils muzejā: pilnīgākā Ventspils pilsētas 1915.-1916.gada naudas zīmju kolekcija
2010-09-07 2010. gada 18. septembrī Bulduru Dārzkopības vidusskolas puķu dārzā notiks Rudens Stādu Parāde 2010
2010-09-07 Dainu kalna radītāja Induļa Rankas darbu personālizstāde

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski