Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

Septembra piedāvājums Turaidas muzejrezervātā

2010-09-06

Ir pienācis septembris un Gaujas senielejā drīz pavērsies daudzkrāsainas un krāšņas dabas ainavas. Septembris ir laiks, kad steidzam izbaudīt silto atvasaru, un pārņem vēlēšanās kopā ar ģimeni un draugiem doties garās pastaigās, lai iepazītu sava novada vēsturi un priecātos par dabas skaistumu. Turaidas muzejrezervāts septembrī un oktobrī zelta lapu laikā sagaida savus apmeklētājus ar stāstiem un ekspozīcijām par novada tūkstošgades kultūrvēsturisko mantojumu un daudzveidīgu iespēju piedāvājumu.

Katru dienu līdz 31.oktobrim no plkst.10.00 līdz 18.00 apmeklētājiem atvērtas vairāk kā 25 ekspozīcijas un izstādes Turaidas pilī, Baznīckalnā, Dainu kalnā un muižas saimnieciskās apbūves centrā. Jaunākās no tām – „Gaujas lībieši Latvijas kultūrvēsturē”, kas iekārtota Dārznieka mājā, un ekspozīcija „Turaidas baznīcas un draudzes vēsture, kas apskatāma šogad pēc restaurācijas atvērtajā Turaidas baznīcā.

Tiem, kuri vēlas iepazīt vēsturi neparastākā veidā, tiek piedāvātas interaktīvas izglītojošās programmas, kurās piedaloties ikviens caur personīgām sajūtām var iegūt jaunus iespaidus par notikumiem senatnē. Šogad populārākā ir programma „Ciemos pie Turaidas fogta”, kuras laikā dalībniekiem ir iespēja pārtapt par viduslaiku ļaudīm un apgūt senās rakstības prasmes, viesojoties pils Ziemeļu tornī. Programmai ir vairākas versijas – tā ir saistoša gan skolēniem, gan pieaugušajiem, tiek piedāvāta arī kā kāzu programma un dzimšanas dienas spēle, kuras laikā jubilārs iejūtas Turaidas fogta vai viņa bērna lomā un uz mirkli izbauda pils pārvaldnieka tēlu. Sportiski noskaņotiem apmeklētājiem tiek piedāvāta orientēšanās spēle „Tūkstošgades stāsts”, kuras laikā savstarpēji komandām sacenšoties atjautībā un veiklībā, var izzināt stāstus par atsevišķiem priekšmetiem Turaidas muzejrezervāta ekspozīcijās un objektiem skaistajā vidē. Jauns piedāvājums ir programma „Muzikāls brīdis Turaidā”, kuras laikā Tautasdziesmu parkā pie ābolu klētiņas vai Turaidas baznīcā koklētāja Ieva Buša sniegs īpašu koncertu apmeklētājiem. Tautas dziesmās par zelta kokli sauktā stīgu instrumenta maigais tembrs un melodijas radīs patiesi īpašu noskaņu un svētku sajūtas. Plašāka informācija par muzejrezervāta piedāvātajām programmām atrodama http://www.turaida-muzejs.lv/tmr.php?lang=lv&menu=301500

Septembra pēdējā un oktobra divu pirmo nedēļu nogalēs apmeklētājus Turaidas pils pagalmā gaidīs Turaidas kalējs, loku šāvēji, lai piedāvātu iespēju apgūt kalēja prasmes, kaļot monētas, un šāvēja prasmes, pārbaudot savu veiklību šaujot ar loku. No pils galvenā torņa skatu laukuma būs iespēja pa lielu tālskati vērot atjaunoto pils pulksteni un krāšņo zelta rudeni tuvplānā. Tiks piedāvātas izjādes pa muzejrezervāta teritoriju zirga pajūgā. Pils pagalmā nedēļas nogalēs būs iespēja nogaršot uz vietas ceptas karstas pankūkas un iegādāties amatnieku izstrādājumus.

Piedāvājam arī iespēju iepazīt tūkstošgades notikumus zinoša gida pavadībā, piesakot ekskursiju pa tālr.67971402, 29570925 vai e-pastu: turaida.muzejs@apollo.lv.

Muzejrezervāts gaida apmeklētājus, un novēl patīkamu sajūtu pilnu rudeni!


Anda Skuja
TMR Krājuma un izglītojošā darba daļas vadītāja
 

Pēdējās ziņas

2010-09-06 BalticMiles mājas lapa tagad arī somu valodā
2010-09-06 8. septembrī atklās izstādi “Riga Food 2010”
2010-09-06 Metu konkursā par Mākslas muzeja rekonstrukciju saņemti 28 arhitektu darbi
2010-09-06 Daugavpilī sāksies Starptautiskais plenērs "Marks Rotko"2010
2010-09-06 Vienreizējs koncerts "Baroka metamorfozes" 7. septembrī
2010-09-06 Ķīpsalā būs skatāma interesanta pavārgrāmatu izstāde
2010-09-03 Pelnrušķītes ķirbja kariete – izstādē “Pet Ekspo” Ķīpsalā
2010-09-03 Svētdien Vērmanes dārzā varēs iepazīties ar interešu izglītības piedāvājumiem
2010-09-03 Jūrmala reklamēs sevi trīs Norvēģijas pilsētās

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski