Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

Projekts „Radošo sapņu fabrika” – izstāde, diskusija, radošās darbnīcas klubā NABAKLAB

2010-09-02

Laikmetīgās mākslas festivāla „Survival kit 2” laikā no 2010. gada 4. līdz 10. septembrim biedrība „Mākslas telpa” klubā NABAKLAB organizē projektu „Radošo sapņu fabrika”.

„Radošo sapņu fabrika” (atsaucoties uz mākslinieka Endija Vorhola 1960. gados dibināto FACTORY Ņujorkā) ir interaktīvs starpdisciplināru pasākumu cikls, tematiskas sesijas, kas vairāku dienu garumā norisināsies klubā „NABAKLAB”, kur ar savu pieredzi mākslas laukā dalīsies un mijiedarbosies dažādu mākslas jomu pārstāvji: mūziķi, vizuālās mākslas meistari, dejotāji, aktieri, literāti u.c.

Arī katram no mums ir kāds neizsapņots sapnis vai vēlme – nekad nav par vēlu to realizēt. „Radošo sapņu fabrika” piedāvā sen lolotos sapņus vismaz uz īsu brīdi pārvērst īstenībā, tādējādi iepriecinot sevi un citus. Atraktīvā, teatralizētā formā vēlamies satuvināt radošās personības – radītājus ar viņu darba augļu patērētājiem, t.i., skatītājiem, klausītājiem, lasītājiem, aktualizējot jautājumu, kāpēc arī 21. gadsimtā cilvēki joprojām turpina nodarboties ar mākslu un kam tas viss īsti vajadzīgs. Lai rastu atbildes uz šiem jautājumiem, kā arī ļautu ikvienam „iejusties mākslinieku ādā” - radošās darbnīcas ir atvērtas un tajās piedalīties aicināti visi interesenti.


„RADOŠO SAPŅU FABRIKA”
NABAKLAB, Zigfrīda Annas Meierovica bulvāris 12
PASĀKUMU PLĀNS

4. septembris (izstāde būs apskatāma visu septembri)
17.00 – visu Balto nakti...
Tiks atklāta izstāde „Nabas saite”, kas stāsta par saiknēm, kas mūsu vieno vai atšķir, par lietām un sajūtām, kuras mēdzam aizmirst, taču derētu atcerēties.
Piedalās - mākslinieki Aigars Bikše, Patricija Brekte, Kristians Brekte, Diāna Dimza-Dimme, Maija Kurševa, Līga Laurenoviča, Elita Patmalniece un Andris Vītoliņš.


5. septembris, svētdiena
12.00 – 18.00
Ikviens aicināts piedalīties akcijās:
 "Izgatavo savu zīmi”, ko vadīs māksliniece Diāna Dimza-Dimme. Akcijas laikā tiks izplatītas sešas dažādas zīmes, piemēram, „es ticu brīnumiem” vai „draudzējos ar kaimiņiem”, ko visi akcijas apmeklētāji varēs paņemt sev līdzi, lai pēc tam uzlīmētu uz durvīm, piestiprinātu pie somas vai darbā pie datora, un, protams, katrs varēs izgatavot arī savu unikālo zīmi.
 „Uzzīmē pats” – iespēja atraktīvā veidā pašam uzzīmēt savu Maijas Kurševas un Elitas Patmalnieces darba kopiju.


7. septembris, otrdiena un 9. septembris, ceturtdiena
16.00 – 20.00
RADOŠĀS DARBNĪCAS. Visi interesenti, kas vēlas izmēģināt darbošanos mākslas jomā, aicināti piedalīties radoši eksperimentālās darbnīcās pie izstādes „Nabas saite” māksliniekiem Maijas Kurševas, Patricijas Brektes, Andra Vītoliņa, Elitas Patmalnieces, Aigara Bikšes un Kristiāna Brektes. Dalībnieku veikums papildinās izstādi. Darbnīcu gaitā - neformālas sarunas un diskusijas ar māksliniekiem.

Tikai 7. septembrī plkst. 16.00 - 20.00 unikāla iespēja pieteikties laikmetīgās dejas radošajā meistarklasē pie Olgas Žitluhinas dejas kompānijas horeogrāfēm Ramonas Galkinas un Ilzes Zīriņas. Dalībnieki kopā ar horeogrāfēm gan kā dejotāji, gan kā līdzautori veidos laikmetīgās dejas priekšnesumu.

Lūdzam pieteikt dalību darbnīcās, norādot pie kura mākslinieka, un dejas meistarklasē pa e-pastu rsfabrika@gmail.com !
Papildu informācija par darbnīcām lūdzam meklēt mājas lapā http://rsfabrika.tumblr.com/ .


8. septembris, trešdiena
18.00 – 20.00
Diskusija „Vai viegli būt māksliniekam?”
Diskusiju vada - Ilmārs Šlāpins, „Rīgas Laiks”

Diskusijā paredzēts izvērst sarunu par to, kas šodien kultūras jomā publikai Latvijā tiek piedāvāts un vai piedāvājums attaisno patērētāja vēlmes. Vai mākslinieki neeksistē savā izolētā pasaulē un vispār pazīst savus skatītājus? Ko vēlas mākslinieki un, ko vēlas skatītāji? Kāpēc ir cilvēki, kas vēl joprojām nevis pelna naudu, bet „taisa mākslu”, daudz nedomādami par peļņu?
Piedalās - mākslinieki Aigars Bikše, Kristaps Gulbis, Patricija Brekte, Kristians Brekte, Krista Burāne, Andris Vītoliņš, mākslas teorētiķi Jānis Borgs, Vilnis Vējš un Solvita Krese, mūziķi, kultūras menedžeri, literāti, biznesa struktūru pārstāvji , sociologi u.c.

Pēc diskusijas saviesīgs vakars „Radošais sviests”– ekskluzīvi mākslinieku radīti kokteiļi, sviestmaizes, mūzika, dejas, DJ un koncerts.

Projektu atbalsta:
Valsts Kultūrkapitāla fonds, NABAKLAB un Laikmetīgās mākslas centrs


Inga Lāce
 

Pēdējās ziņas

2010-09-02 airBaltic sekmē būtisku Krievijas tūristu pieaugumu Latvijā un Lietuvā
2010-09-02 Rīdziniekus aicina uz Brēmenes dienām
2010-09-02 Tautas deju kolektīva „Vizbulīte” izlaiduma koncerts
2010-09-02 Šodien Origo Summer Stage piedāvā Armanda Alkšņa instrumentālo grupu „Arm and Sound”
2010-09-01 Jūrmalā ar Dzejas dienām atzīmēs Raiņa 145.dzimšanas dienu
2010-09-01 Siguldā viesosies dziedātāja no ASV Laila Saliņa
2010-09-01 Notiks jubilejas pārtikas izstāde “Riga Food 2010”
2010-08-31 NO 1. SEPTEMBRA - BIĻETES UZ IZRĀDĒM NOVEMBRĪ, DAILES TEĀTRA 90. JUBILEJAS MĒNESĪ
2010-08-31 Jūrmalas pilsētas domē atklās netradicionālu izstādi

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski