Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

Fliks: airBaltic ir visas Baltijas aviokompānija

2010-08-24

Pagājušajā nedēļā pēc airBaltic stjuartu atlases kampaņas Igaunijā, lidsabiedrība un tās prezidents Bertolts Fliks personīgi saņēma plašu kritiku par it kā nodotām Latvijas interesēm.

airBaltic prezidents un izpilddirektors Bertolts Fliks: “airBaltic pirms piecpadsmit gadiem tika dibināta ar mērķi kļūt par vadošo aviokompāniju visās Baltijas valstīs. Vajadzību pēc visas Baltijas kopējas aviokompānijas uzsvēra arī Baltijas valstu satiksmes ministri, pērn tiekoties Rīgā. airBaltic bāzi Viļņā atvēra jau 2004.gadā. Pēc bāzes atvēršanas Tallinā šī gada jūnijā, airBaltic ir nostiprinājusies Igaunijā, Latvijā un Lietuvā. Viļņas bāzē lidsabiedrība piesaista lietuviešu pilotus un stjuartes, bet Tallinā – igauņu apkalpes. Ja Latvijā no mums pieprasa personālu pieņemt darbā pēc nacionālās piederības, tad ir arī jāatsakās no visas Baltijas aviokompānijas ieceres un plāniem ieņemt vadošas lidsabiedrības vietu Ziemeļeiropā. Tādā gadījumā arī strīdam par airBaltic zīmolu nav nekāda jēga, un lidsabiedrību var saukt par Latvijas aviolīnijām. Tiesa, akcionāri nav pieņēmuši lēmumu par šādu stratēģijas maiņu, un airBaltic turpina attīstību arī Lietuvā un Igaunijā.”

Aviokompānija airBaltic darbojas vairāk nekā 30 valstu tirgos un nodarbina profesionāļus no visas pasaules. Lidsabiedrības personāla politika ir piesaistīt profesionālākos speciālistus neatkarīgi no nacionālās piederības. Darba valoda airBaltic ir angļu.

Atverot 27 jaunus maršrutus, airBaltic šovasar kļuvusi par lielāko valsts aviokompāniju Eiropā pēc jaunatvērto reisu skaita un saņēmusi anna.aero ANNIES balvu. airBaltic nodrošina tiešos lidojumus no Rīgas uz 80 galamērķiem. Neatkarīgi no izlidošanas vietas airBaltic piedāvā ērtus savienojumus no sava Ziemeļu tranzītmezgla Rīgā uz galamērķiem aviokompānijas maršrutu tīklā Skandināvijā, Eiropā, NVS un Tuvajos Austrumos.

Īsi par airBaltic:
AIR BALTIC CORPORATION (airBaltic) ir akciju sabiedrība, kas dibināta 1995. gadā. Galvenie akcionāri: Latvijas valsts 52.6% akciju, SIA Baltijas aviācijas sistēmas – 47.2% akciju. airBaltic flotē ir trīsdesmit trīs lidmašīnas: desmit Boeing 737-500, astoņas Boeing 737-300, divas Boeing 757-200, desmit Fokker 50, un trīs Bombardier Q400Next Gen. airBaltic veic tiešos lidojumus no trim Baltijas valstu galvaspilsētām – Rīgas, Viļņas un Tallinas. airBaltic ir Gada aviokompānija 2009/2010 (Zelta balva) – šo balvu piešķir Eiropas Reģionālo aviokompāniju asociācija (ERA). airBaltic ir Air Transport World 2010.gada Fēniksa balvas (Phoenix Award) ieguvējs – starptautiska atzinība par izcilību uzņēmējdarbības restrukturizēšanā. airBaltic saņēma anna.aero ANNIES balvu kā Eiropas lielākā valsts aviokompānija pēc jaunatvērto reisu skaita.


Jānis Vanags,
Korporatīvo komunikāciju viceprezidents
A/S Air Baltic Corporation
Starptautiskā lidosta Rīga
 

Pēdējās ziņas

2010-08-24 Zviedru grupa „Zimmes” ceturtdien Origo Summer Stage
2010-08-24 Turaidā svinēs Līvu dienu
2010-08-24 Viesnīcu un restorānu nozare pulcējas uz Vasaras 8. sporta spēlēm
2010-08-24 Latvijas Viesnīcu un restorānu asociācija un Latvijas Tūrisma aģentu un operatoru asociācija aicina uz sadarbību politiskās partijas un to apvienības
2010-08-24 Notiks konkurss “Zaļās karotītes produktu parāde 2010”
2010-08-20 Rīgā notiks festivāla „Saldus Saule” afterparty koncerts
2010-08-20 Kalniešu spēles Siguldā jeb jautrākās brīvdienas pēc skotu receptes
2010-08-20 Rīgas svētku laikā visvairāk pasākumu būs 11. novembra krastmalā
2010-08-20 Rīgas svētkos savu prasmi demonstrēs pasaules aerobātikas elites piloti

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski