Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

Ventspilī norisināsies atklātais Latvijas čempionāts un Baltijas Jūras Kausa izcīņa triatlona sprinta distancē

2010-08-18

Svētdien, 29.augustā, plkst. 12.30, pie ieejas Ventspils pilsētas Zilā karoga pludmalē, Medņu ielas galā Ventspilī notiks jau par tradīciju kļuvušās triatlona sacensības – atklātais Latvijas čempionāts un Baltijas Jūras Kausa izcīņas sacensības triatlonā – sprinta distancē. Triatlona sacensības Ventspilī ir unikālas ar to, ka ir vienīgās Baltijā, kurās peldēšana notiek atklātā jūrā.

Jūras allaž mainīgie viļņu apstākļi Ventspils sacensības padara par īstu izaicinājumu un pārbaudījumu sportistiem, kā arī par aizraujošu izrādi skatītājiem. Savukārt riteņbraukšana notiks Ventspils pilsētas ielās. Riteņbraukšanas trase: starts – Medņu iela – Akvaparka parks – Parka iela – Vasarnīcu iela – Parka iela – Loču iela – Medņu iela. Skriešana notiks pie Ventspils akvaparka un Piejūras parka.

Sacensību programmā paredzētas atsevišķas distances Sporta klasei un Tautas klasei, kā arī simboliska distance bērniem. Latvijas atklātajā čempionātā un Baltijas Jūras kausa izcīņā Sporta klasē piedalīsies labākie Latvijas un ārvalstu sportisti. Sporta klases distanču garums: 750m peldēšana + 20km riteņbraukšana + 5km skriešana. Savukārt Tautas klasē aicināti piedalīties visi interesenti un veselīga dzīves veida piekritēji, lai izmēģinātu spēkus interesantajā sporta veidā. Tautas klases distanču garums: 250m peldēšana + 12km riteņbraukšana + 2,5km skriešana. Startēt atļauts ar jebkura tipa velosipēdu.

Īpaši aicinām uz starta bērnus līdz 10 gadu vecumam, lai simboliskā distancē, sev un vecākiem par prieku, izkustētos svaigajā jūras gaisā. Distanču garumi ir simboliski un ir pa spēkam jebkuram. Ir atļauti visi palīglīdzekļi, tajā skaitā balstritenīši velosipēdam, vai trijriteņa izmantošana, kā arī vecāku atbalsts, skrienot līdzi gar trases malu.

Triatlons ir sporta veids, kas ietver trīs sporta veidu kombināciju – peldēšanu, riteņbraukšanu un skriešanu. Tādējādi šis sporta veids nodrošina dažādu sportisko spēju vienmērīgu attīstību. Aktīva dzīves veida piekritējiem šis sporta veids ļauj uzlabot veselību, jo tiek trenēta sirds-asinsvadu sistēma un izturība; peldēšana palīdz nostiprināt muguru un nodarbina visu organismu, savukārt riteņbraukšana un skriešana papildina viena otru gadījumos, kad traumas vai citu veselības problēmu dēļ nav iespējams pilnvērtīgi skriet var braukta ar velosipēdu un otrādi.

Ventspilī triatlona sacensību aizsākums meklējams pagājušā gadsimta astoņdesmito gadu beigās, kad tā laika SRAU sporta dzīves organizators Uldis Boitmanis Būšnieku ezera apkārtnē organizēja triatlona sacensības. Triatlona sacensības Ventspilī atsākās 2002.gadā un ir notikušas katru gadu. Tās ir iemantojušas popularitāti Latvijas un tuvāko kaimiņvalstu sportistu vidū. Ventspils triatlona sacensībās regulāri piedalās sportisti no Latvijas, Lietuvas, Baltkrievijas, Krievijas, Igaunijas, kā arī gadās kāds “eksotiskākas” valsts pārstavis – ir piedalījušies sportisti no ASV, Vācijas, Lielbritānijas.

Sacensības organizē Ventspils Triatlona klubs sadarbībā ar Latvijas Triatlona federāciju un tās notiek ar SIA “Olimpiskais centrs “Ventspils”” , Ventspils pašvaldības, VK Tranzīts, ASICS un Red Bull atbalstu.

Sīkākai informācijai par sacensībām lūdzu sazināties ar sacensību organizatoriem Raivi Grūbi tel.22841884 un Māri Priedēnu tel.29288659, kā arī skatīt internetā www.sportlat.lv un www.triatlons.lv

M. Priedēns
Biedrības „Ventspils Triatlona klubs”
Valdes loceklis
 

Pēdējās ziņas

2010-08-18 Izstādē “Riga Food 2010” notiks galda servēšanas konkurss
2010-08-18 Medības turpinās
2010-08-18 Augusts – kāzu laiks arī Turaidā
2010-08-18 20. AUGUSTĀ DAILES TEĀTRĪ IZDEVĪGĀ DIENA – LĪDZ DAILES TEĀTRA 90. JUBILEJAI 90 DIENAS!
2010-08-18 No starptautiskās lidostas „Rīga” lidojumus sāks lidsabiedrība UTair Aviation
2010-08-18 Jaunās sezonas atklāšana Daugavpils teātrī
2010-08-17 Oktobrī operā notiks unikālas afrikāņu mūsdienu deju grupas viesizrāde
2010-08-17 airBaltic un Rīgas lidosta paraksta saprašanās memorandu
2010-08-17 Tautas lietišķās mākslas izstāde „Pinumi”

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski