Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

Augusts – kāzu laiks arī Turaidā

2010-08-18

Augusts Latvijā jau izsenis bijis tradicionāls kāzu laiks, kad iemīlējušies pāri vasaras pilnbriedā saistījuši savas dzīves, apliecinot savu mīlestību vārdos un uzticības zvērestā. Arī šogad augustā jaunie pāri mij gredzenus un lielā skaitā savā svētku dienā katru piektdienu un sestdienu sastopami Turaidas muzejrezervātā. Daudzi jaunlaulātie vienatnē vai kopā ar vedējiem un draugu pulku pulcējas pie Turaidas Rozes piemiņas vietas, atstājot ziedu par zīmi uzticības un mīlestības mūžīgajai varai, citi veic vedību rituālu Dainu kalnā vai kopīgi fotografējas Turaidas muižas saimnieciskā centra gleznainajās vietās – dīķu ielokos pie ūdensrozēm, lielajās šūpolēs, mājīgajā pirtiņā un smēdē, viesojoties pie Turaidas kalēja Andra Ščeglova, kaļot laimes pakavu.

Lai viesošanos Turaidā padarītu neaizmirstamu un īpašu, Turaidas muzejrezervāts piedāvā īpašas interaktīvas programmas jaunlaulātajiem un viņu viesiem, kā arī visiem mīlošiem pāriem viņu kāzu jubilejās.

Vispopulārākā šogad ir jaunā programma „Septiņu lakatu noslēpums”, kuras laikā pārim tiek piedāvāta iespēja pašiem noteikt ceļojuma maršrutu pa Turaidu, izvēloties sev tīkamāko krāsu lakatus, kas katrs simbolizē vienu patīkamu un sirsnīgu brīdi krāšņajā Turaidas dabā vai kādā no Turaidas muižas ēku ekspozīcijām. Jaunos pārus sagaida savstarpēju dāvaniņu gatavošana, maizes un bagātības piesaistīšanas rituāli un citi romantiski piedzīvojumi stundu garā programmā.

Programmā „Kāzu dienā ciemos pie Turaidas fogta” kāzu dalībniekus pils Ziemeļu tornī gaida tikšanās ar Turaidas pārvaldnieku-fogtu un interaktīva lomu spēle, kad visi pārtop par viduslaiku ļaudīm un piedalās svinīgā ceremonijā, kuras laikā jaunais vīrs tiek iecelts bruņinieku kārtā. Jaunajai ģimenei ir iespēja pils rakstvedim apliecināt savas rakstītprasmes senajā rakstībā, bet kāzu viesiem - gatavot pārsteigumu jaunlaulātajiem.

Īpaša un neparasta ir programma „Smilšu vētra Turaidā”, kur jaunajam pārim par godu Turaidas pils Ziemeļu tornī Siguldas mākslinieks Elmārs Gaigalnieks rada unikālu smilšu gleznu neparastā tehnikā. Gaujas senlejas smiltis, mūzika, kamīna uguns siltums un vēstures elpa kopā rada enerģiju, skatītājus ievedot pasaulē, kurā pazūd laiks un telpa.

Jauns piedāvājums ir „Muzikāls brīdis kāzu dienā”, kura laikā Tautasdziesmu parkā pie ābolu klētiņas vai Turaidas baznīcā koklētāja Ieva Buša sniegs īpašu koncertu kāziniekiem. Tautas dziesmās par zelta kokli sauktā stīgu instrumenta maigais tembrs un melodijas radīs patiesi īpašu noskaņu kāzu dienā.

Plašāka informācija par muzejrezervāta piedāvātajām programmām atrodama http://www.turaida-muzejs.lv/tmr.php?lang=lv&menu=301500

Romantikas un mīlestības pilnā Turaida gaida ikvienu mīlošu sirdi!

Anda Skuja
TMR Krājuma un izglītojošā darba daļas vadītāja
Tālr. 26572142
 

Pēdējās ziņas

2010-08-18 Izstādē “Riga Food 2010” notiks galda servēšanas konkurss
2010-08-18 Medības turpinās
2010-08-18 Ventspilī norisināsies atklātais Latvijas čempionāts un Baltijas Jūras Kausa izcīņa triatlona sprinta distancē
2010-08-18 20. AUGUSTĀ DAILES TEĀTRĪ IZDEVĪGĀ DIENA – LĪDZ DAILES TEĀTRA 90. JUBILEJAI 90 DIENAS!
2010-08-18 No starptautiskās lidostas „Rīga” lidojumus sāks lidsabiedrība UTair Aviation
2010-08-18 Jaunās sezonas atklāšana Daugavpils teātrī
2010-08-17 Oktobrī operā notiks unikālas afrikāņu mūsdienu deju grupas viesizrāde
2010-08-17 airBaltic un Rīgas lidosta paraksta saprašanās memorandu
2010-08-17 Tautas lietišķās mākslas izstāde „Pinumi”

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski