Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

Notiks Vecrīgas torņu mūzikas svētki

2010-08-16

Rīgas svētku laikā - 20. augustā Rātslaukumā no plkst. 15.00 līdz 21.30 notiks tradicionālie Vecrīgas torņu mūzikas svētki, aicinot rīdziniekus un viesus ieklausīties viduslaiku un renesanses pilsētās populāro torņu muzicēšanas tradīcijās mūsdienu skatījumā. Vecrīgas torņu mūzikas svētku producents ir Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienības koncertorganizācija „Ave Sol”.

Par torņu mūzikas svētkiem jau no plkst. 13.00 sāks vēstīt tauru skaņas, kas no Pēterbaznīcas torņa iezvanīs katru nākamo stundu. Plkst. 15.00 sāksies Tapiolas Jauniešu simfoniskā orķestra koncerts (Somija, Espo) ar 70 talantīgu jauno mūziķu piedalīšanos. Viņu sniegumā varēs baudīt Jana Sibēliusa, Franča Šūberta, Leonarda Bernsteina un Einojuhani Rautavāras skaņdarbus. Savukārt plkst. 16.00 Rīgas mūzikas skolu apvienotais simfoniskais orķestris (dibinātāja un diriģenta Andra Veismaņa vadībā) aicinās uz Džoakīno Rosīni, Johannesa Brāmsa, Ādolfa Skultes un Artura Maskata mūzikas koncertu.

Plkst. 20.30 no Rātslaukuma namiem un Pēterbaznīcas torņa sasauksies pūtēju kvintets „5-atā!”, jauniešu pūtēju orķestris „Auseklītis”, trombonists Vairis Nartišs, trompetists Gatis Gorkuša, Tapiolas Jauniešu simfoniskā orķestra metāla pūšaminstrumentu grupa. Tauru skaņas papildinās jaunās un talantīgās dziedātājas Laimas Lediņas skanīgais soprāns, kā arī Vidzemes kamerorķestra saliedētais skanējums. Stāstus un leģendas par Vecrīgas torņiem, Rātslaukumu un muzicēšanu senajā Rīgā atklās Rīgas torņu stāstnieks - diriģents Ivars Cinkuss.

Plkst. 21.30 Vecrīgas torņu mūzikas svētku izskaņa - lielais vakara koncerts, kur ar krāšņu programmu no skaistākajiem mūzikliem un muzikālajām izrādēm uz Rātslaukuma skatuves uzstāsies solisti Linda Leen, Dita Lūriņa, Niks Matvejevs, Juris Jope, Rīgas kamerkoris „Ave Sol”, Latvijas radio bērnu vokālais ansamblis „Dzeguzīte”, Raimonda Macata instrumentālā grupa un Vidzemes kamerorķestris diriģenta Andra Veismaņa vadībā. Skanēs skaistākās melodijas no Leonarda Bernsteina mūzikla „Vestsaidas stāsts”, Ričarda Rodžera „Mūzikas skaņām”, Kloda Mišela Šēnberga „Les Misérables”, Endrjū Loida Vēbera „Operas spoka”, kā arī Zigmara Liepiņa rokoperas „Lāčplēsis” un operas „Parīzes Dievmātes katedrāle”.

Kādreiz tauru skaņas Rīgas torņos atgādināja pilsētas iedzīvotājiem par svētkiem un svētdienām, kā arī brīdināja par dabas stihiju tuvošanos, bet tagad Vecrīgas torņu mūzika kļuvusi par vienu no spilgtākajām Rīgas svētku tradīcijām, aizraujot ar savu krāšņo muzikālo izpildījumu un ikreiz atverot kādu jaunu Rīgas muzikālās vēstures lappusi.

 

Ilona Brūvere,
Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļa
 

Pēdējās ziņas

2010-08-16 Vērtēs topošo Latgales multifunkcionālā kultūras un mākslas centra projektu
2010-08-16 Jūrmalu veido par Raiņa un Aspazijas pilsētu
2010-08-16 Pagrabklētī smaržo kafija un sagaida muižas ļaudis
2010-08-16 Pašvaldību un TIC pārstāvji no Vidzemes reģiona dodas pieredzes apmaiņas braucienā uz Somiju
2010-08-16 Jauna tūrisma mājaslapa www.visitligatne.lv
2010-08-12 Daugavpils Starptautiskais maratons šogad plāno sasniegt dalībnieku rekordu
2010-08-12 Ventspilī norisinās foto festivāls „Art Camp 2010”
2010-08-12 Karlīnes ielas svētki Ventspilī
2010-08-12 Smiltenes novadā atklāj jaunus atpūtas un tūrisma objektus!

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski