Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

Ventspilī norisinās foto festivāls „Art Camp 2010”

2010-08-12

No 13. līdz 15. augustam Ventspilī norisināsies foto festivāls „Art Camp 2010”, kur trīssimts cilvēku no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Krievijas un Baltkrievijas ļausies foto daiļradei un atpūtai trīs dienu garumā Baltijas jūras krastā. Šos cilvēkus vieno viena lieta – viņi uz pasauli raugās caur fotoaparāta objektīvu!

Foto festivāla programmā ir paredzētas vairāk nekā 30 lekcijas un radošas tikšanās ar fotomākslas meistariem, kā arī meistarklases make up un body-art, konkursi un atpūtas programma vakarā pie jūras. Šis festivāls ir arī lieliska iespēja vienuviet satikt un iepazīt Latvijas un pasaules foto lielmeistarus un jaunos nozares censoņus. Programma ir veidota tā, lai būtu interesanta un pieejama ikvienam fotomākslas interesentam.

Festivāla lekciju tēmas: fotoreportāžas ētikas principi, fotožurnālistika, žanra fotogrāfija, street (ielas)-fotogrāfija, art&fashion fotogrāfija, klusās dabas fotografēšana, datorapstrāde (pēcapstrāde, manipulācijas Photoshop), stereo fotogrāfija, krāsu kontrasti (krāsu teorija), fotogrāfijas psiholoģija (kreativitātes attīstība, vizuālas uztveres mehānismi, saskarsme ar modeli), melnbaltā laboratorija (fotogrāfiju attīstīšana un kopēšana), apjoma un foto grims, body-art.

Uzaicinātie pasniedzēji: Inta Ruka, Valts Kleins, Alnis Stakle, Armands Grundmanis, Krišjānis Šmits, Mārtiņš Vanags, Viesturs Links, Anna Volkova, Vladimirs Svetlovs, Grigorijs Aleksikovs, Nikolājs Trifonovs-Bogdanovs, Arturs Dombrovskis, Ilona Pulkstene, Irēna Goluba, Irina Sališa, Nikolajs Šelušenkovs, Romāns Kaboško, Valentīna Doneiko, Viktors Deščenko, Dmitrijs Bulkins, Mihails Kopeikins, Jūlija Timoščenko, Jevgeņijs Sisojevs, Jonas Stasjalis (Lietuva), Tatjana Jegorova (Baltkrievija), Anatolijs Maļcevs (Krievija) un citi.

«Jauniem dalībniekiem jānostiprinās fotogrāfijā, tātad viņiem ir svarīgi satikties ar domubiedriem, redzēt meistarus un klasiķus. Galvenais – paplašināt savu redzesloku, » tā par fotografēšanu saka pasaules mēroga fotogrāfs un Latvijas fotomākslas klasiķis Gunārs Binde. Savukārt fotogrāfam Valtam Kleinam fotografēšana ir veids, kā izzināt sevi un pasauli: «Lai ar ko mēs nodarbotos savā dzīvē, tas noved pie pasaules izzināšanas un sevis paša apzināšanas šajā pasaulē. Fotogrāfija nav izņēmums. Katram ir sava personīgā pieredze, bet ir grūti novērtēt sasniegto un izvēlētā ceļu pareizību. Daži cilvēki, balstoties uz savu pieredzi, runā, citi klusē. Fotografē gan vieni, gan otri. Art Camp 2010 - tā ir lieliska iespēja uzzināt citu cilvēku viedokli, atbrīvoties no savu radošo spēku sastinguma un iegūt pārliecību, ka mēs visi sekojam vienam un tam pašam mērķim neatkarīgi no ādas krasas, valodas un vecuma. Gudrie apgalvo, ka Dievam nav savas reliģijas. Festivālam Art Camp 2010 arī nav tādas reliģijas – mēs mīlam visus un katru kas izvēlējies iet šo ceļu.»

Detalizētāka informācija ar dalībnieka pieteikuma formu ir pieejama festivāla mājas lapā www.artcamp.lv vai pa tālruni: (+371) 29 177 260; e-pasts: info@artcamp.lv.

 

Pēdējās ziņas

2010-08-12 Daugavpils Starptautiskais maratons šogad plāno sasniegt dalībnieku rekordu
2010-08-12 Karlīnes ielas svētki Ventspilī
2010-08-12 Smiltenes novadā atklāj jaunus atpūtas un tūrisma objektus!
2010-08-12 Starptautiskā lidosta „Rīga” papildina prasību tiesā pret airBaltic par parāda piedziņu 3,4 miljonu latu apmērā
2010-08-10 Vasaras izskaņā Dzintaros notiks koncerts “Tautas deju pērles Jūrmalā”
2010-08-03 Ekspozīcijas zāle „CITI LAIKI” Kuldīgā
2010-08-03 30.-50.gadu romances un hiti
2010-08-03 VI Ziemeļu un Baltijas valstu Dziesmu svētki Īslandē
2010-08-03 Alekseja Naumova un Kaspara Zariņa LMA Multivizuālās glezniecības meistardarbnīcas 2010. gada maģistrantu darbu izstāde.

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski