Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

Smiltenes novadā atklāj jaunus atpūtas un tūrisma objektus!

2010-08-12

Smiltenes pilsētā nesen tika atvērta jauna viesu māja „Vilks un Briedis”, kas viesiem piedāvā nakšņošanas, pirts u.c. pakalpojumus.


Nesteidzīgi pakavēt laiku Smiltenē, nobaudot gardu kafiju vai tēju ar smalkmaizīti, saldējuma kokteili vai ko citu, ikvienam iespējams mājīgajā kafejnīcā „Mūza”, kur ikvienu interesentu pārsteigs diezgan interesants un amizants interjers. Šeit aplūkojamas pie sienas izliktās Smiltenes pilsētas vēstures fotogrāfijas, aplūkojamas un iegādājamas dažādas interesantas un pašdarinātas interjera lietiņas, dāvaniņas skaistumam un lietas praktiskai lietošanai ikdienas vai svētku galdam. Pašiem mazākajiem šeit labiekārtots bērnu rotaļu stūrītis.

Smiltenē atvēries arī pavisam vienkāršs, smilteniešiem un Latvijas iedzīvotājiem netipisks ēdināšanas uzņēmums, „Burger House Smiltene”, kur apmeklētājiem iespēja pasūtīt līdz ņemšanai dažāda veida burgerus, frī kartupeļus, ceptu vai grilētu gaļu, salātiņus, kebabus u.c.

Dabas mīļi var apmaklēt Smiltenes pagasta „Veczellītes” mājas, kuras tuvumā atklāts Veczellīšu bļodakmens. Dažādu bļodakmeņu pētnieki šādus akmeņus, kuriem augšpusē izveidotas bļodveida iedobes, saista ar dažādiem rituāliem - ziedojumu novietošanu, Saules un Mēness vai zvaigžņu pielūgsmi, jo to struktūras veido noteiktu zvaigznāju karti. Interesanti ir tas, ka šī akmens bļodveida iedobē cauru gadu saglabājas dzidrs ūdens.

Dabas mīļi var apmeklēt arī Zauskas priedi. Faktiski šās Latvijā savulaik vecākās un varenākās dižpriedes nozāģētā galotne ar tai uzliktu jumtiņu atrodas šosejas Smiltene - Valmiera malā netālu no „Lejas Zauskas” mājām. Priedi nozāģēja 1958. gadā, kad kokam pēc speciālistu aplēsēm bija 370 gadu, un sešus metrus garu koka fragmentu aizveda uz Latvijas Brīvdabas muzeju.

Romantiķiem iespēja apmeklēt „Kritni”, kas ir mākslīgs, uz Abula upes izveidots ūdens kritums, pār kuru ierīkots tiltiņš, kas savieno Smiltenes un Blomes pagastus. Kritņa apkārtnē labiekārtota atpūtas vieta ar lapenīti, galdiņiem un soliņiem.

Ikvienam interesentam Smiltenes novada tūrisma informācijas centrā ir iespēja saņemt plašāk sev nepieciešamo informāciju par šiem un citiem Smiltenes novada atpūtas un tūrisma objektiem.


Smiltenes novada TIC
Dārza iela 3, Smiltene
 

Pēdējās ziņas

2010-08-12 Daugavpils Starptautiskais maratons šogad plāno sasniegt dalībnieku rekordu
2010-08-12 Ventspilī norisinās foto festivāls „Art Camp 2010”
2010-08-12 Karlīnes ielas svētki Ventspilī
2010-08-12 Starptautiskā lidosta „Rīga” papildina prasību tiesā pret airBaltic par parāda piedziņu 3,4 miljonu latu apmērā
2010-08-10 Vasaras izskaņā Dzintaros notiks koncerts “Tautas deju pērles Jūrmalā”
2010-08-03 Ekspozīcijas zāle „CITI LAIKI” Kuldīgā
2010-08-03 30.-50.gadu romances un hiti
2010-08-03 VI Ziemeļu un Baltijas valstu Dziesmu svētki Īslandē
2010-08-03 Alekseja Naumova un Kaspara Zariņa LMA Multivizuālās glezniecības meistardarbnīcas 2010. gada maģistrantu darbu izstāde.

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski