Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

Jau šajā nedēļas nogalē Limbažos svinēs pilsētas svētkus

2010-07-29

„Limbažu pilsētas svētkos gaidīts ikviens” - ar šādu devīzi 30. un 31.jūlijā Limbažos svinēs pilsētas svētkus. Organizatori sola aizraujošu svētku programmu ikvienam to dalībniekam.

Iedegs uguns skulptūras
Svētkus 30.jūlija vakarā atklās Baumaņu Kārļa laukumā, no kura tradicionāli vīsies gājiens uz Lielezera krastmalu. Šogad pirmo reizi gājiena ietvaros ģimenes ar bērniem līdz 6 gadu vecumam tiek aicinātas piedalīties bērnu braucamrīku parādē „Mazie limbažnieki rullē!”. Braucamais var būt bērnu ratiņi, ritenis, ķerra un viss cits, ar ko mazais spēj tikt uz priekšu pats vai ar vecāku palīdzību. Galvenais nosacījums ir ideja un tās radošs izpildījums, jo braucamajam jābūt interesanti un asprātīgi noformētam. Lielezerā svētku dalībniekus sagaidīs azartiska cīņa, kurā Vikingu laivu braucienos sacentīsies pilsētas iestādes un uzņēmumi. Muzikālā uzvedumā kopā ar folkloras kopu „Vilki” būs iespēja mācīties līvu tautas dziesmas un dančus. Baltijas Valstu senās uguns nakts ietvaros ezerā uz plostiem tiks iedegtas uguns skulptūras. Savukārt Limbažu ev. lut. baznīcā vakarpusē notiks Bērnu un jauniešu kristīgās nometnes „Būsim kopā!” koncerts.

Mūzika, deja, māksla, amatnieku un zaļais tirgus...
31.jūlija pašā rīta agrumā makšķernieki Lielezerā sacentīsies iespaidīgākā loma izvilkšanā. No rīta limbažniekus modinās un uz svētkiem aicinās pūtēju orķestris. Atklās ar ziediem un dabas materiāliem veidotos pilsētas senos vārtus Jūras, Cēsu, Dzirnavu un Burtnieku ielās. Tos veidos un pilsētas iedzīvotājiem dāvinās vietējie floristi. Baznīcas laukumā pircējus laipni gaidīs plašs amatnieku darinājumu un Latvijā ražoto preču tirgus.

Baumaņu Kārļa laukumā dažādi koncerti, muzikāli un deju priekšnesumi notiks visas dienas garumā. Pirmo reizi Baltijā, Latvijā un Limbažos vīsim svētku vītni. Notiks Bērnu un jauniešu kristīgās nometnes „Būsim kopā!” koncerts. Sevi svētku dalībnieku priekam prezentēs Liepājas moto kluba „Vētrasputni". Ar dziesmām iepriecinās LNT šova „Dziedošās ģimenes” dalībnieces māsas Legzdiņas. Būs iespēja piedalīties velo turnīrā un vērot velo triāla paraugdemonstrējumus. Svētkos piedalīsies arī īru deju grupa „Moonlight dancer” un līnijdeju grupas "Blueberry". Radošā apvienības „Zem cita karoga” rādīs dažādu muzikālu instrumentu spēlēšanu. Dzirnavu ielā būs atvērtas mākslinieku instalāciju un gleznu izstādes. Limbažu ev. lut. baznīcā koncertu sniegs stīgu kvartets „Ardente Esnsemble”.

Sportiskas aktivitātes norisināsies Lielezera pludmalē, kur notiks pludmales volejbola sacensības. Pie kultūras nama jaunieši sacentīsies ielu basketbolā.

Bērniem svētki – pasaku pilsētiņā
Bērni svētkus svinēs pasaku pilsētiņā Vienības parkā. Mazie puiši sacentīsies bruņinieku turnīros, meitenes - mazo princešu sacensībā. Būs iespēja uzcelt koka pilsētiņu, darboties radošajās darbnīcās, apgleznojot akmentiņus un stikla pudeles, veidojot princešu kroņus un bruņinieku vairogus, kā arī izbraukt ar kvadriciklu. Ģimenes varēs fotografēties retro foto salonā. Pēc ģimeņu radošām aktivitātēm parkā Teātra mājā varēs noskatīties izrādi „Par spīti grūtiem laikiem”.

Jūras ielā sports, koncerti un zivju tirgus
Jūras iela svētku dalībniekus gaidīs ar sportiskām aktivitātēm - tautas bumbu, auto riepu montēšanu, kastingu, armreslingu, automašīnas vilkšanu -, kā arī Jūras ielā dzīvojošo mākslinieku un pašdarbnieku koncertu, kurā uzstāsies vijolnieku ansamblis kopā ar Alni Zaķi, bērnu kapela Eži”, deju kolektīvi „Sagša”, „Ulubele”, Beitiku ģimene, vīru ansamblis "Dziļezers" un citi. Svētkos sevi prezentēs vietējie uzņēmumi. Visas dienas garumā būs atvērts zivju tirgu, alus bārs un izstāde. Populārais pavārmākslas meistars Mārtiņš Sirmais vārīs un cienās ar gardu zivju zupu. Interesenti varēs doties ekskursijās uz „Limbažu Tīni”.

Filca svētki 30.gadu stilā
Bijušās filca fabrikas teritorijā ar šīberēšanu, smalkām dejām, fotografēšanos ar tērpiem un rekvizītiem, filca meistardarbnīcām un citām aktivitātēm 30 gadu stilā svinēs Filca svētkus, ko organizē biedrība „Limbažu Filcs”. Pēcpusdienā Limbažos iebrauks antīko automašīnu parāde. Senos auto tuvāk varēs aplūkot Mūra ielā. Tiks atklāts arī mūžizglītības un sabiedrisko aktivitāšu centrs un fabrikas vēsturisko materiālu izstāde.

Koncerts un balle ar populāriem māksliniekiem
Vakarpusē Baumaņu Kārļa laukumā koncertā „Esi sveicināta, vasara!” piedalīsies un ar populārām, iemīļotām, kā arī pavisam jaunām kompozīcijām priecēs Raimonda Paula favorīte, dziedātāja Ieva Sutugova, grupas „Putnu balle” dalībnieks Kārlis Būmeisters jeb Kaža, daudzsološā dziedātāja Dace Upīte, Dzintars Čīča, dziedātājs Ingus Ulmanis, jauno izpildītāju konkursa „Nāc sadziedāt” laureāti un tautas deju ansamblis „Zelta sietiņš”. Pilsētas svētku noslēgumā uz balli pilsētas laukumā aicinās grupas „Credo”, „Otra puse” un „Ēnas”.

Svētkus organizē Limbažu kultūras nams sadarbībā ar Limbažu novada pašvaldību, Limbažu pilsētas pārvaldi, olimpisko centru „Limbaži” un citām pašvaldības iestādēm un uzņēmumiem.

Ar pilsētas svētku programmu un citu aktuālo svētku informāciju var iepazīties Limbažu novada mājas lapā www.limbazi.lv sadaļā Limbažu pilsētas svētki 2010.

Līva Tauriņa
Limbažu novada pašvaldības
Informācijas nodaļas sabiedrisko attiecību speciāliste
 

Pēdējās ziņas

2010-07-29 Polija interesēta sadarbībā ar Jūrmalu ekonomikas un tūrisma jomā
2010-07-29 Portugāles flīžu māksla Rīgas Porcelāna muzejā
2010-07-29 Viesnīcas Radisson Blu un Park Inn pievienojas BalticMiles
2010-07-29 Ventspilī atklās Baltijā lielāko viengadīgo puķu dobi
2010-07-27 Konkursa „Jaunais vilnis” laikā plānoti satiksmes ierobežojumi
2010-07-21 Uldriķu „satikšanās” galerijā „Promenade”
2010-07-20 Origo Summer Stage stacijas laukumā sagaida jauno izpildītāju konkursa „Jaunais vilnis” organizatorus un dalībniekus
2010-07-20 Ziedu paklāja veidošanas laikā Ventspilī tiks slēgta satiksme vairākos ielu posmos
2010-07-09 XII Latvijas amatierteātru salidojums Balvos

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski