Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

Polija interesēta sadarbībā ar Jūrmalu ekonomikas un tūrisma jomā

2010-07-29

Polijas vēstnieks Latvijā Ježijs Mareks Novakovskis (Jerzy Marek Nowakowski) izteicis vēlmi attīstīt sadarbību ar Jūrmalas pilsētu uzņēmējdarbības, tūrisma un kultūras jomā. Šāds priekšlikums izskanēja vakar, 28.jūlijā, tiekoties ar Jūrmalas pilsētas domes priekšsēdētāju Romualdu Ražuku. Sarunā piedalījās arī Polijas vēstniecības padomnieks, Konsulārās nodaļas vadītājs Janušs Davidovičs (Janusz Dawidowicz).

„Baltijas valstis atrodas tuvu Polijai, un Latvija un arī Jūrmala mūsu valsts iedzīvotājiem ir iecienīts ceļojumu galamērķis,” atzina vēstnieks J.M. Novakovskis. Tūristiem no Polijas Jūrmala ir interesanta gan ar bagātīgajiem dabas ārstnieciskajiem resursiem, gan kultūrvēsturiskiem apskates objektiem.

„Jūrmalai ir labs potenciāls tūrisma jomā. Veicot papildu ieguldījumus pilsētas infrastruktūrā, Jūrmala varētu piesaistīt vēl vairāk apmeklētāju – arī ziemā, kad nav aktīvā tūrisma sezona, un tādējādi tas būtu ieguvums ne tikai Jūrmalas pilsētai, bet arī Latvijai,” sacīja J.M. Novakovskis.

Jūrmalas pilsētas domes priekšsēdētājs R.Ražuks informēja, ka investīciju piesaistei Jūrmalai ļoti nozīmīgi ir iegūt kūrortpilsētas statusu. Tas dotu iespēju gan piedalīties ar kūrortu attīstību saistītos projektos un izmantot Eiropas Savienības struktūrfondu finansējumu, kā arī saņemt valsts atbalstu kūrortu attīstības veicināšanai. Tādēļ Jūrmalas pilsētas dome izstrādājusi priekšlikumus likumprojektam „Grozījumi Tūrisma likumā”, kuros plānots noteikt kūrorta tiesisko statusu. Likumprojekts patlaban iesniegts izvērtēšanai Ekonomikas ministrijā.

J.M. Novakovskis atzinīgi novērtēja saglabāto Jūrmalas vēsturisko arhitektūras mantojumu – koka apbūvi. Viņš informēja, ka Polijas vēstniecība Jūrmalā vēlas veidot savu rezidenci – šim nolūkam iegādāta ēka, kas tiks atjaunota tās sākotnējā vēsturiskajā izskatā.

R.Ražuks atbalstīja šo ieceri, jo tādējādi Jūrmala iegūtu vēl vienu sakārtotu namu, kas papildinātu pilsētas kultūrvēsturisko mantojumu. Domes priekšsēdētājs izteica arī pārliecību, ka Jūrmala varētu sadarboties ar Poliju tūrisma un kultūras pasākumu jomā.

 

Inese Auniņa
Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja p.i.
 

Pēdējās ziņas

2010-07-29 Jau šajā nedēļas nogalē Limbažos svinēs pilsētas svētkus
2010-07-29 Portugāles flīžu māksla Rīgas Porcelāna muzejā
2010-07-29 Viesnīcas Radisson Blu un Park Inn pievienojas BalticMiles
2010-07-29 Ventspilī atklās Baltijā lielāko viengadīgo puķu dobi
2010-07-27 Konkursa „Jaunais vilnis” laikā plānoti satiksmes ierobežojumi
2010-07-21 Uldriķu „satikšanās” galerijā „Promenade”
2010-07-20 Origo Summer Stage stacijas laukumā sagaida jauno izpildītāju konkursa „Jaunais vilnis” organizatorus un dalībniekus
2010-07-20 Ziedu paklāja veidošanas laikā Ventspilī tiks slēgta satiksme vairākos ielu posmos
2010-07-09 XII Latvijas amatierteātru salidojums Balvos

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski