Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

Jūrmalas kūrortpilsēta – Eiropas izcilākais tūrisma galamērķis 2010.gadā

2010-07-09

Par Eiropas izcilāko tūrisma galamērķi Latvijā šogad atzīta Jūrmalas kūrortpilsēta. Šo titulu Jūrmala ieguvusi, piedaloties Eiropas Komisijas projekta EDEN (EDEN – „European Destinations of Excellence”) konkursā.

Projektu EDEN organizē Eiropas Komisija, kas sadarbībā ar Ekonomikas ministriju un Tūrisma attīstības valsts aģentūru rīkoja projektu konkursu „Tūrisms un ūdens resursi”. Jūrmalas pilsētas dome piedalījās konkursā ar projektu „Jūrmalas kūrortpilsēta – pussala uz ūdens”, un tas tika atzīts par labāko. Konkursa uzvarētāju noteica īpaši izveidota komisija, kurā piedalījās Ekonomikas ministrijas un visu četru Latvijas novadu tūrisma asociāciju pārstāvji.

Jūrmalas pilsētas pašvaldība tās sagatavotajā projektā kā Eiropas izcilākais tūrisma galamērķis pieteikta Rīgas jūras līča un Lielupes piekrastes zona un ūdeņi, kas apskalo pilsētu no abām pusēm. Jūrmala lepojas ar šīm dabas vērtībām un to sniegto piedāvājumu, kas ir kā nemateriāls mantojums ar iespēju to attīstīt un pilnveidot nākotnē.

„Jūrmalas pilsētas dome jau trešo gadu piedalās šajā konkursā un gatavo projektus, un vienmēr bijusi gandarīta par iespēju kandidēt uz Eiropas izcilākā tūrisma galamērķa statusu. Priecājos, ka šogad šo titulu pilsēta arī ieguvusi! Jūrmalas pilsētai kā kūrortam ir ļoti plašs dabas vērtību piedāvājums, kas to padara īpaši pievilcīgu un interesantu viesiem. Viena no šādām vērtībām noteikti ir ūdens resursi, kas ir kā magnēts Jūrmalas pilsētai. Tie vienlaikus sniedz arī iespējas attīstīties un veicināt ūdens tūrisma un infrastruktūras attīstību šajās teritorijās nākotnē. Jūrmalas pilsētas dome un iedzīvotāji ir ļoti lepni par to, ka mūsu pilsēta ir novērtēta un ka šis konkurss sniegs iespēju popularizēt mūsu kūrortu visā Eiropā un pasaulē,” atzīst Jūrmalas pilsētas domes priekšsēdētājs Romualds Ražuks.

Jūrmala kā projektu konkursa uzvarētāja varēs izmantot projekta EDEN zīmolu, tā tiks popularizēta Latvijas plašsaziņas līdzekļos un tūrisma informatīvajos materiālos. Pilsētai būs iespēja prezentēt sevi televīzijā, projekta noslēguma konferencē Latvijā un Eiropas Tūrisma forumā, kā arī izstādē Briselē, kur piedalīsies projekta EDEN uzvarētāji no visām dalībvalstīm. Par Jūrmalas pilsētu arī uzņems videofilmu. Visus ar projektu saistītos izdevumus segs Eiropas Komisija.

 

Inese Auniņa
Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja p.i.
 

Pēdējās ziņas

2010-07-09 XII Latvijas amatierteātru salidojums Balvos
2010-07-09 No 19. līdz 24. jūlijam — Saulkrasti Jazz 2010
2010-07-09 Alūksnes pilsētas svētkos sacentīsies netradicionālie braucamrīki
2010-07-09 Jūras svētki. Kolkas ragam 970
2010-07-09 Rīgas svētku laikā augustā divas dienas sabiedriskais transports būs bez maksas
2010-07-09 Starptautiskais folkloras festivāls „Baltica 2010”
2010-07-09 Izveidots Rīgas gidu reģistrs
2010-07-09 16. jūlijā kartinga sacensības „Kandavas dāmu kauss”
2010-07-09 Mākslas festivāls „Cēsis 2010” šogad notiks no 23. jūlija līdz 15. augustam

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski