Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

Redzēt ar Daugavas acīm

2010-06-18

Ķekavas novada skaistumu un daudzveidību var iepazīt ne tikai mērojot ceļus pa sauszemi, bet arī palūkojoties no cita skatu punkta – no Doles salas, izbraucot ar kuģīti pa Daugavas ūdeņiem.

Lai sasniegtu ceļa galamērķi – lēngaitas upju kutera Dole piestātni Doles salā, ikvienam interesentam paveras iespējas apskatīt arī vienu no kaimiņu novada dārgumiem - Daugavas muzeju iepretim Ķekavai, jo piestātne atrodas turpat līdzās.

Daugavas muzejs, kas tautā saukts arī par Doles muzeju, iekārtots muižas dzīvojamā ēkā, un tā ekspozīcijā var apskatīt Daugavas krastu iedzīvotāju – baltu un lībiešu darbarīkus, sadzīves priekšmetus, apģērbus, iepazīt Daugavu kā senu tirdzniecības ceļu un transporta līdzekļus, kā arī vēl daudz kā interesanta. Bērniem un jauniešiem ir īpašas ekspedīcijas un praktiskas vides izpētes nodarbības, piemēram, atpazīt ūdensaugus un dzīvniekus, izgatavot krama rīkus, samalt graudus ar graudberzi.

Izejot cauri senatnīgajiem ozolu ejai un apskatot Daugavas lejasgala seno zvejnieka sētu, nēģu un lažu zvejas aizsprostus, var nokļūt līdz piestātnei, kur tūristus un savas zemes apceļotājus sagaida kuģīša kapteinis Jānis Bērziņš. Izvēloties maršrutu - līdz Alejām, kas ilgst aptuveni vienu stundu, vai tālāk - kuģīša pasažieri var vērot ne tikai Daugavas skaistumu, bet iepazīt daļu no Ķekavas novada pavisam ar citām acīm - Daugavas acīm.

Arī no Doles muižas parka teritorijas paveras tāli skati pār Daugavu uz Ķekavas novadu. Lieliskākie skati redzami no vējdzirnavu vietas Rīgas virzienā un no reljefa krantes starp vējdzirnavām un vārtiem.

Kā stāsta Daugavas muzeja speciālisti, tad jau izsenis dolēnieši un ķekavieši ir ciešām saitēm vīti – tos vienoja ne tikai Daugava, bet arī citi sadzīves jautājumi, piemēram, Doles muižkungs ieguldījis lielus līdzekļus vecajā Ķekavas baznīcas atjaunošanā, kura līdz mūsdienām diemžēl nav saglabājusies, kā arī šīs baznīcas mācītājs dzīvojis Doles salā un uz baznīcu braucis pār Daugavu.

Arī mūsdienās Daugava vieno abus - Ķekavas un Salaspils novadus, jo kopīgi norit sadarbība dažādos jautājumos. Ķekavas Tūrisma informācijas centrs, veidojot riteņbraucēju maršrutus pa Ķekavas novadu, turpina tos paplašināt un izstrādāt arī tuvāko kaimiņu teritorijā.

Vineta Bērziņa,
Izdevuma „Ķekavas Novads” redaktore

 

 

Pēdējās ziņas

2010-06-18 Iepazīsti Ķekavas novadu
2010-06-18 Mediji apceļo Ķekavas novadu
2010-06-18 Mežaparkā notiks siera svētki
2010-06-18 Par Talsu tautas nama direktori apstiprināta Ieva Krūmiņa
2010-06-18 Jauns produkts tūrisma tirgū
2010-06-17 Rudenī, Arēnā Rīga „Hard Knocks” pasaules tūres ietvaros, uzstāsies Džo Kokers.
2010-06-17 Sanākat(i), Jāņa bērni, šogad Jāņos Ventspilī!
2010-06-17 Igaunijas žurnālisti viesojas Kuldīgā
2010-06-17 No 2. līdz 4. jūlijam Saulkrasti aicina visus būt kopā novada svētkos „Mūsu upes tiekas jūrā”

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski