Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

Jūrmalas kūrortpilsēta atklāj fotoizstādi Šauļos

2010-06-11

Jūrmalas pilsētas dome sadarbībā ar Jūrmalas fotostudiju „Aspazija” organizē izstādi Šauļu pilsētā Lietuvā. Izstāde „Oda manai pilsētai” tiks izvietota vienā no lielākajiem Šauļu iepirkšanās centriem „Saules miestas” 19.jūnijā un būs apskatāma veselu mēnesi. Izstāde izveidota par godu Jūrmalas pilsētas 50.gadadienai un stāsta par Jūrmalas kūrortpilsētu no dažādiem autoru skatu punktiem.

Foto ekspozīcijas "Oda manai pilsētai" veidošanā piedalās 25 autori vecumā no 17 līdz 74 gadiem: gan pazīstami mākslinieki, gan fotoamatieri - dažādu profesiju pārstāvji, gan jūrmalnieki, gan rīdzinieki.

Ekspozīcija "Oda manai pilsētai" veidota no dažādas tematikas foto darbiem: Jūrmalas unikālā daba visos gadalaikos, pilsētas arhitektūra, cilvēki, notikumi, bieži vien fotoetīdēs mākslinieka vērīgām acīm notverta laika, vietas vai cilvēka būtība. Darbi ir atšķirīgi, bet visus tos apvieno lepnums par Jūrmalu un visi tie iekļaujas un atbilst izstādes nosaukumam, jo, kā zināms, grieķu valodā „oda” nozīmē dziedāšana, lirisks dzejojums, bet mūsdienu mūzikā - skaņdarbs ar pacilājošu slavinājuma raksturu. Bet par izstādes simbolu, logo, kas izmantoti afišās un ielūgumos, izvēlēts Ivara Krūmiņa krāšņais fotoattēls ar strūklaku Turaidas ielā, kur redzamas ūdens, gaismas un krāsu rotaļas, romantiski apgaismots jūgendstila arhitektūras piemineklis, Jūrmalas lepnums - Dzintaru koncertzāle, no kuras vistiešākajā nozīmē skan oda mūsu pilsētai, kas nes Jūrmalas vārdu pasaulē.

Jūrmalas pilsētas fotogrāfi un atbildīgās domes amatpersonas vēlas popularizēt Jūrmalas kūrortpilsētu un tās atpūtas iespējas saviem kaimiņiem, kā arī potenciālajiem tūristiem no Lietuvas. Šī būs lieliska iespēja vietējiem iedzīvotājiem iepazīt Jūrmalas kūrortpilsētu ar kvalitatīvu fotoattēlu starpniecību, kā arī saņemt tūrisma informatīvos materiālus lietuviešu valodā.

Oficiāla izstādes atklāšana tiek organizēta 19.jūnijā plkst. 12.00 ar Jūrmalas pilsētas domes priekšsēdētāja Romualda Ražuka, Jūrmalas fotogrāfu un domes tūrisma informācijas centra pārstāvju dalību. Jūrmalas pilsētas dome uzaicinājusi uz šo pasākumu arī Lietuvas Republikas vēstnieku Latvijā, Latvijas Republikas vēstnieku Lietuvā un Šauļu pilsētas mēru.

Inese Auniņa
Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja p.i.
 

Pēdējās ziņas

2010-06-11 BT 1 starptautisku tūrisma izstādi rīkos Ķīpsalā
2010-06-11 Aicina pieteikt projektus un idejas 2014. gada kultūras galvaspilsētas programmai
2010-06-11 “Melo-M” koncertēs Šostakoviča Sanktpēterburgas Akadēmiskajā filharmonijā
2010-06-11 Iespēja pieteikties 26. Pasaules kongresam dejas izglītībā
2010-06-11 Rucavas cimdu adīšanas seminārs
2010-06-11 Ekonomikas ministrs apmeklē aviosabiedrību airBaltic un iejūtas lidmašīnas pilota lomā
2010-06-11 Līgo pasākumi Saulkrastu novadā
2010-06-08 Nedēļas nogalē Jūrmalu savā varā pārņems motocikli
2010-06-08 airBaltic piedāvās rozes 11 km augstumā

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski