Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

Ekonomikas ministrs apmeklē aviosabiedrību airBaltic un iejūtas lidmašīnas pilota lomā

2010-06-11

Latvijas nacionālo aviokompāniju airBaltic apmeklējis LR Ekonomikas ministrs Artis Kampars, kas sīkāk iepazinās ar uzņēmuma attīstību, darbību un nākotnes redzējumu.

Bertolts Fliks, airBaltic prezidents un izpilddirektors: „Aviosabiedrība ir lielākais tūrisma uzņēmums Baltijas valstīs un Latvijas lielākais pakalpojumu eksportētājs. Valsts eksporta veicināšanā redz izeju no ekonomikas pagrimuma. Par eksporta un tūrisma jomām atbildīgais jaunapstiprinātais ministrs viesojās aviosabiedrībā airBaltic.”

Artis Kampars, LR Ekonomikas ministrs: „airBaltic ir stratēģiski svarīgs uzņēmums aviācijas attīstībai un transporta nozarei Latvijā. airBaltic apkalpotie vairāk nekā 100 lidojumu maršruti ir nozīmīgi, lai mūs varētu apmeklēt ārvalstu tūristi, kuru iztērētie līdzekļi par viesnīcām, restorāniem, taksometriem un konferenču pakalpojumiem nonāk Latvijas tautsaimniecībā.”

airBaltic ir pieaugoša loma aviācijas izglītībā. Lidsabiedrība Rīgā ir izveidojusi aviācijas personāla apmācību centru airBaltic Training, kurā mācības tiek nodrošinātas ne tikai Latvijas, bet arī Ziemeļeiropas un Austrumu reģionu pilotiem, stjuartēm un citiem aviosabiedrību speciālistiem. airBaltic Training ir sertificēts nodrošināt apmācības arī Krievijas aviācijas personālam. Artis Kampars un Bertolts Fliks satikās apmācību centrā, apsprieda attīstības plānus, aviokompānijas darbību, nākotnes sadarbību un tūrisma attīstības iespējas.

Ekonomikas ministrs sava apmeklējuma laikā simulatorā sēdās pilota krēslā un devās kopīgā lidojumā ar aviokompānijas prezidentu Bertoltu Fliku, vadot Boeing 737 simulētā reisā.

„Ja Kampara kungs kādreiz izlemtu mainīt nodarbošanos, viņš noteikti varētu kļūt par talantīgu pilotu aviosabiedrībā airBaltic,” piebilda Bertolts Fliks.

airBaltic ir paziņojusi par provizorisko 2009.gada peļņu 14 miljonu latu (20 miljonu eiro) apmērā un apgrozījumu 206 miljonu latu, kā arī pērn sasniegusi pasažieru pieaugumu par 6% – līdz 2,75 miljoniem pasažieru. Turklāt arī krīzes laikā, aviosabiedrība radījusi rekordlielu darbavietu skaitu.

Aviokompānija pagājušā gadā veiksmīgi restrukturizēja savu darbību, pievēršoties tranzītpasažieru apkalpošanai, kas caur Rīgu izvēlējās lidot uz /no Eiropu, Skandināviju, Krieviju, NVS un Tuvajiem Austrumiem. Šie panākumi guvuši starptautisku atzinību, un airBaltic ieguvusi Eiropas Gada aviokompānijas nosaukumu un ATW Fēniksa balvu, kas avionozarē ir tikpat būtiska kā ASV Kinoakadēmijas balva Oskars kinoindustrijā.

airBaltic vasaras sezonā piedāvās vairāk nekā 100 lidojumu maršrutos Eiropā, Skandināvijā, Krievijā, NVS un Tuvajos Austrumos. 80 galamērķi būs sasniedzami no airBaltic bāzes Rīgā.
 

Pēdējās ziņas

2010-06-11 BT 1 starptautisku tūrisma izstādi rīkos Ķīpsalā
2010-06-11 Aicina pieteikt projektus un idejas 2014. gada kultūras galvaspilsētas programmai
2010-06-11 “Melo-M” koncertēs Šostakoviča Sanktpēterburgas Akadēmiskajā filharmonijā
2010-06-11 Jūrmalas kūrortpilsēta atklāj fotoizstādi Šauļos
2010-06-11 Iespēja pieteikties 26. Pasaules kongresam dejas izglītībā
2010-06-11 Rucavas cimdu adīšanas seminārs
2010-06-11 Līgo pasākumi Saulkrastu novadā
2010-06-08 Nedēļas nogalē Jūrmalu savā varā pārņems motocikli
2010-06-08 airBaltic piedāvās rozes 11 km augstumā

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski