Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

Starptautiskais festivāls MŪZIKA&KINO Rīga – Jūrmala/Latvija 15.-18.jūlijs, 2010

2010-06-03

Pasaulē visa pamatā ir smalki pretmeti – diena un nakts, ūdens un smiltis, vīrietis un sieviete, mūzika un kino...
Bieži vien šādu it kā nesavietojamu elementu sadursme rada pārsteidzošu, pat paradoksālu efektu... Taču, galvenais, šīs pretrunas lieliski iederas vidē, kurā valda talants!

Latvija – Eiropas kultūras krustceles!
Festivāla programma noritēs Rīgas un Jūrmalas labākajās koncertzālēs. Krievijas, Eiropas un ASV izcilākie izpildītāji un kolektīvi kā savdabīgs tilts vienos savu zemju kultūras mantojumu.
Galvenās prezentācijas un pasākumi notiks Jūrmalas koncertzālē „Dzintari”. Šai zālei ir unikāla, 75 gadus ilga vēsture. Uz tās skatuves ir uzstājušies daudzi pasaules klases mākslinieki. Festivāla gaitā tiks iesaistīta arī Latvijas Nacionālā opera un Rīgas un Jūrmalas labākie klubi.

Festivāla koncepcija.
Festivāls nebūs kārtējā koncertu virkne. Tā pamatideja slēpjas priekšnesumu nestandarta izpausmē un atteikšanās no ierastajiem šovu organizācijas principiem. Producentu, režisoru, scenāristu un radošās grupas mērķis ir radīt tādu festivālu, lai tas atbilstu savam nosaukumam. Īpašā izpildītāju prezentācija, scenogrāfija un aktīvais vizuālais tēls kalpos galvenajam uzdevumam – skatītāja ieintriģēšanai un pārsteigšanai! Tas tiks panākts ar dažādu formu un žanru sajaukumu un mūsdienu mākslas progresīvāko elementu izmantojumu.

Festivāla dalībnieki un programma.

16. jūlijā – Nino Katamadze & „Insight” koncerts Jūrmalā, Dzintaru koncertzālē plkst. 19:30
Pat Nino talanta lielākie pielūdzēji nespēj dod skaidru atbildi, kāda žanra mūziku pārstāv šis projekts. Protams, tam var piedēvēt dažādus, smagnējus mūzikas teorijas terminus, bet vai to vajag? Pietiek vienu reizi dzirdēt Nino brīnišķīgo balsi, lai uz visiem laikiem pievienotos šīs gruzīnu dziedātājas talanta pielūdzēju armijai. Un tad, ja kāds vēlreiz jautās par žanru, jūs atbildēsiet pavisam vienkārši – tas ir brīnums.

Ikviens Nino koncerts ir unikāls. Dziesmas, kas skanējušas jau desmitiem reižu, viņas izpildījumā ikreiz ir citādas. Nino Katamadze & „Insight” nav tikai mūzika vien. Lai to izprastu, tā ir jāizdzīvo kopā ar viņiem.

17. jūlijā – īpašais Emira Kusturicas un grupas „The No Smoking Orchestra” koncerts Jūrmalā, Dzintaru koncertzālē plkst. 19:30
Emirs Kusturica ir serbu kinorežisors, mūziķis un komponists, divu Kannu kinofestivālu Zelta Palmas Zaru laureāts. Viņš ir ieguvis Venēcijas un Berlīnes kinofestivālu Sudraba Lauvas un Sudraba Lāča balvas kā labākais režisors un Cēzara prēmiju par ES labāko filmu, ir Francijas Literatūras un Mākslas ordeņa komandors, kā arī grupas „The No Smokings Orchestra” līderis.

18. jūlijā – eksperimentāls šovs, kurā piedalīsies Sergejs Šnurovs un grupa „Terem Kvartet” Jūrmalā, Dzintaru koncertzālē plkst. 19:00
Sergejs Šnurovs ir krievu dziedātājs, mūziķis, aktieris un komponists, savulaik kulta grupas „Ļeņingrad” un grupas „Rubļ” līderis. Viņš ir ieguvis Krievijas Kinematogrāfijas akadēmijas balvu „Nika” par filmas „Bumer” skaņu celiņu.

„Terem Kvartet” ir unikāls tautas mūzikas instrumentu ansamblis. Viņi izpilda pasaules mūzikas klasikas skaņdarbus savā aranžējumā un jau sen tiek uzskatīti par vienu no Pēterburgas un Krievijas simboliem. Ansamblis ir uzstājies Vatikānā pāvestam Jānim Pāvilam II un mātei Terēzei, Venēcijas karnevālā, princim Čārlzam Svētā Džeimsa pilī, Londonā, Jeruzalemes 3000. gadu svinībās un pasaules valstu līderiem G8 samita laikā Pēterburgā (2006).

Kā arī...
Festivāla ietvaros notiks eksperimentālā šova programma MUSIC VIDEO. ONLINE. Tās laikā Krievijā un Eiropā pazīstami video klipu režisori, kas sadarbojas ar dažādu stilu mūziķiem, atklās savus amata noslēpumus un parādīs atšķirīgas filmēšanas metodes, izmantojot visa veida kinotehniku (sākot ar profesionālām kinokamerām un beidzot ar mājas kameru, fotoaparātu un mobilo telefonu).

Tiks piedāvāta iespēja noskatīties viņu pēdējos darbus, kā arī skatītāji varēs piedalīties savu iemīļoto mākslinieku filmēšanā un klipu uzņemšanā. Vienam laimīgajam tiks dota iespēja filmēt pašam!

Krievijā pazīstamā režisore Irīna Mironova, kura veidojusi vairāk nekā 400 mūzikas klipus Krievijas estrādes zvaigznēm (Allai Pugačovai, Kristinai Orbakaitei, Ludmilai Gurčenko, Valērijam Sjutkinam, Zemfīrai, Maksim, Timati u.c.) veidos filmu par festivālu „online” režīmā, izmantojot unikālu tehnoloģiju bez montāžas. Šī filma tiks demonstrēta festivāla noslēgumā!

Mūzikas gardēžiem tiks piedāvāta īpaša programma, kas būs veltīta izcilākajiem pasaules kino un mūzikas darbiem – Boba Fosa „Kabarē”, Kena Rasela „Lisztomania” un Olivera Stouna „The Doors”.

Sadaļā MŪZIKA&KINO piedalīsies pazīstamais Krievijas žurnālists Maksims Semeļaks. Viņš iejutīsies dīdžeja lomā un atklās savu redzējumu par „neformāta” klubu programmām.

Festivāla dibinātāji un organizatori:
- producentu kompānija „ASG Productions” (Starptautiskais kinoforums „Dvēseles ekoloģija”, Krievijas kino festivāls Baltijā, kura pastāvīgais prezidents bija Aleksandrs Abdulovs);
- „Production Bureau EXIT” (Krievijas Kinoakadēmijas prēmijas „NIKA”, Maskavas Starptautiskais kinofestivāls);
- „Kruchinina Production” un tās vadītāja, dekoratore, dizainere un stiliste Viktorija Kručiņina („World Fashion 2008” prēmijas laureāte, TV Pirmā Kanāla projekta „Zvaigžņu fabrika” mājas dizaina autore);
- kinozinātnieks un kultūras speciālists, mākslas zinātņu doktors, Krievijas Kulturoloģijas institūta direktors Kirils Razlogovs.
Projektu atbalsta:
- Rīgas dome;
- Jūrmalas pilsētas dome.
 

Pēdējās ziņas

2010-06-03 Rīgā tiks plaši svinēti Līgo svētki
2010-06-03 Rīgas Jūgendstila muzejā – vārda dienu mēnesis
2010-06-03 Jūrmalas pilsēta iesniegusi projektu konkursā „Eiropas izcilākie tūristu galamērķi 2010”
2010-06-03 Aicinām uz Turaidas muižas nedēļu!
2010-06-03 Gruzijas kultūras dienas Latvijā
2010-06-03 Daugavpilī notiks Latgales Dziesmu svētki
2010-06-03 Pie ūdenstorņa restaurācijas Daugavpils cietoksnī strādā arhitekti
2010-06-03 Ventspils „Pludmales akvaparks” gatavs uzsākt sezonu
2010-06-03 Ieskandinās Dziesmu svētkus Ķekavas novadā

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski