Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

Daugavpilī notiks Latgales Dziesmu svētki

2010-06-03

5.jūnijā Daugavpilī, pilsētas svētku ietvaros, notiks Latgales dziesmu svētki. Šogad aprit 70 gadi kopš pirmajiem dziesmu svētkiem Latgalē un pēdējiem pirmajā brīvajā Latvijā. Daugavpils pilsētas svētki „MANA PILS DAUGAVPILS” (no 4. līdz 6. jūnijam) būs veltīti Daugavpils 735. dzimšanas dienai un 200 gadiem, kopš tika uzsākti Daugavpils (Dinaburgas) cietokšņa celtniecības darbi. Savukārt par Daugavpils pilsētas svētku galveno notikumu kļūs Latgales dziesmu svētki, informē orgkomitejas vadītāja Rita Strode.

„Plānots, ka Latgales dziesmu svētkos piedalīsies ap 3000 dalībnieku – tai skaitā aptuveni 100 kori no visas Latvijas, Nacionālo Bruņoto spēku orķestris, pūtēju orķestris „Daugava” un ap 20 deju kolektīvi. Pēc svētku gājiena pa Rīgas ielu un svētku atklāšanas rituāla Vienības laukumā, koru sadziedāšanās turpināsies vēsturiskajā Stropu estrādē,” stāsta Latgales dziesmu svētku režisore Anna Jansone.

Daugavpils pilsētas svētki „MANA PILS DAUGAVPILS” sāksies 4.jūnijā. Savu pilsētu godinās pašmāju mūziķi, mākslinieki, aktieri, dejotāji, amatnieki un sportisti, kā arī viesmākslinieki no citām valstīm. Pilsētas svētku pirmā diena, būs daugavpiliešu godināšanas diena. 4.jūnijā, plkst.11.00 Latviešu kultūras centrā notiks svinīga sanāksme, kurā tiks sumināti titula „Goda daugavpilietis” ieguvēji. Plkst.18.00 Daugavpils Māla mākslas centrā tiks dedzināts ceplis un atklāta keramikas darbu izstāde, bet stundu vēlāk Daugavpils teātrī sāksies Raimonda Paula un Ilonas Bageles koncerts. Nākamajā dienā R.Pauls piedalīsies arī Latgales dziesmu svētkos.

Šogad nozīmīga atcere ir arī Daugavpils (Dinaburgas) cietoksnim – aprit 200 gadi kopš tā būvniecības uzsākšanas. Daugavpils (Dinaburgas) cietoksnis ir ievērojamākais arhitektūras, vēstures un kultūras piemineklis Daugavpilī - tas ir unikāls vēsturisks objekts un vienīgais tāda veida cietoksnis Ziemeļeiropā, kas saglabājies bez ievērojamām izmaiņām. Kopš 2005.gada Daugavpils pilsētas svētku otrās dienas galvenie pasākumi ir risinājušies Cietoksnī. Taču, tā kā tajā ir sākušies vērienīgi restaurācijas darbi, arī pilsētas svētku otrās dienas pasākumi notiks galvenokārt pilsētas centrā. Rīgas ielā būs izvietota plakātu izstāde par Daugavpils (Dinaburgas) cietoksni. Dubrovina parkā, Vienības laukumā, Skulptūrdārzā, Rīgas un Viestura ielu krustojumā būs uzstādītas skatuves, notiks koncerti, darbosies pilsētas svētku tirdziņš, piepūšamās atrakcijas bērniem un notiks citi pasākumi.
 

Pēdējās ziņas

2010-06-03 Rīgā tiks plaši svinēti Līgo svētki
2010-06-03 Rīgas Jūgendstila muzejā – vārda dienu mēnesis
2010-06-03 Jūrmalas pilsēta iesniegusi projektu konkursā „Eiropas izcilākie tūristu galamērķi 2010”
2010-06-03 Starptautiskais festivāls MŪZIKA&KINO Rīga – Jūrmala/Latvija 15.-18.jūlijs, 2010
2010-06-03 Aicinām uz Turaidas muižas nedēļu!
2010-06-03 Gruzijas kultūras dienas Latvijā
2010-06-03 Pie ūdenstorņa restaurācijas Daugavpils cietoksnī strādā arhitekti
2010-06-03 Ventspils „Pludmales akvaparks” gatavs uzsākt sezonu
2010-06-03 Ieskandinās Dziesmu svētkus Ķekavas novadā

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski