Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

INGAS MEIJERES AUTORKONCERTS RĪGAS LATVIEŠU BIEDRĪBĀ

2010-05-25

Svētdien, 2010. gada 30. maijā plkst. 19:00 Rīgas Latviešu biedrības nama Zelta zālē notiks saksofonistes un dāmu saksofonu kvarteta n[ex]t līderes Ingas Meijeres autorkoncerts, kurā kopā ar autori piedalīsies arī pianiste Nataļja Ivanova, klarnešu kvartets Quattro Differente, saksofonu kvartets n[ex]t, tubu kvartets Tubalogia, igauņu dziedātāja Maria Väli (Marija Vali), amerikāņu trompetists William Richardson (Viljams Ričardsons), pianists Ritvars Garoza, basģitārists Roberts Rasa un sitaminstrumentālists Ilvars Menfelds. Koncertā tiks atskaņoti gan oriģināldarbi, gan arī parafrāzes par latviešu tautas mūziku.

Saksofoniste un mūzikas autore Inga Meijere – uzaugusi mūziķu ģimenē, kas, kopā muzicējot, uzstājušies daudzos koncertos un festivālos gan Latvijā, gan ārpus tās. Jau no mazotnes sākusi apgūt klavieru un vijoles spēli. Absolvējusi Jāzepa Mediņa Rīgas mūzikas vidusskolas saksofona klasi un šobrīd studē Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas pūšaminstrumentu nodaļas 4. kursā un Tallinas Mūzikas un teātra akadēmijas džeza nodaļā (ERASMUS Socrates studentu apmaiņas programmas ietvaros).

Inga Meijere ir saksofonu kvarteta n[ex]t līdere. Tam paralēli viņa spēlē duetos ar pianistiem Nataļju Ivanovu un Ritvaru Garozu, City Jazz Big Band, blūza grupas D11 pūtēju sekcijā, joprojām spēlē arī vijoli tautas mūzikas kapelā Klabatas un folkmūzikas stila grupā Līga. Inga rakstījusi kompozīcijas un aranžijas saksofonu, tubu, klarnešu kvartetiem, solo saksofonam ar klavierēm, kamerorķestrim, pūtēju orķestrim un džeza kombo sastāviem. Dažas no viņas kompozīcijām ierakstījuši Latvijas un Igaunijas Nacionālie radio. Pagājušā gada sākumā Tartu (Igaunijā) Latvijas Bruņoto Spēku orķestris pirmatskaņojis viņas parafrāzi par latviešu t.dz. Pūt, vējiņi, kas nu guvusi plašu atzinību kaimiņvalstī. Šī gada aprīlī ar Latvijas vēstniecības Igaunijā un daudzu latviešu un igauņu mūziķu atbalstu noticis pirmais Ingas Meijeres autorkoncerts Spring-Up For Freedom Tallinas Nacionālajā bibliotēkā par godu Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas 20. gadadienai. Šobrīd Inga gatavojas atskaņot savu svītu Sapņi un iespaidi saksofonam ar Igaunijas Bruņoto Spēku orķestri koncertzālē Estonia 1.jūnijā.

Koncertu rīko: Rīgas Latviešu biedrība un Rīgas Latviešu biedrības Mūzikas komisija
Biļetes: Ls 3.–, pensionāriem, studentiem, skolēniem Ls 1.– Rīgas Latviešu biedrības Grāmatu galdā un stundu pirms koncerta

Zinta Gugane
Rīgas Latviešu biedrības
reklāmas un informācijas koordinatore
 

Pēdējās ziņas

2010-05-25 Kokapstrādes seminārs "Vienkoči" Mazsalacā
2010-05-24 LAUKU CEĻOTĀJS AICINA ATKLĀT SLĪTERES DĀRGUMUS! Slīteres ceļotāju diena, 12.06.2010
2010-05-24 TUVOJAS DAILES TEĀTRA SEZONAS NOSLĒGUMS SIGULDĀ 12. JŪNIJĀ
2010-05-24 Koncertzālē „Ave Sol” uzstāsies gruzīnu etnodžeza grupa „AstroGeorgia”
2010-05-24 Talsu novada muzejā – pasaules latviešu mākslas izstādes
2010-05-24 Augstākā Tiesa rupji kļūdās
2010-05-20 Uz laiku slēgts Daugavpils cietoksnis
2010-05-20 Visa Latvija dzied un dejo!
2010-05-20 Akcijai "Apceļosim Latvijas pilis" – desmit gadu!

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski