Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

LAUKU CEĻOTĀJS AICINA ATKLĀT SLĪTERES DĀRGUMUS! Slīteres ceļotāju diena, 12.06.2010

2010-05-24

Lauku ceļotājs aicina Latvijas iedzīvotājus šovasar apceļot Slīteres nacionālo parku, lai izzinātu un iepazītu Slīteres dabas unikalitāti un vietējo iedzīvotāju – lībiešu kultūru un tradīcijas. Ar šādu mērķi tiek organizēta Slīteres ceļotāju diena š.g. 12. Jūnijā, kad būs iespēja gan ceļot profesionālu gidu pavadībā (bez maksas), gan iepirkties vietējo ražotāju un amatnieku tirgū, gan baudīt koncertu ar lībiešu mūziku un valodu.

Lauku ceļotājs ir izstrādājis deviņus jaunus ceļojumu maršrutus Slīteres nacionālajā parkā, kas dod iespēju apceļot Slīteres nacionālo parku un izzināt skaistākās, nozīmīgākās un unikālākās vietas. Turklāt, ceļošanai var izvēlēties sev interesantāko ceļošanas veidu: ir īpaši izstrādāti maršruti velo braucējiem, laivotājiem, kājāmgājējiem, auto braucējiem un tiem, kam interesē uzzināt vairāk par dzīvnieku un putnu dzīvi. Daži maršruti ir sagatavoti speciāli šai dienai ("Meklējot garāko koka dzelzceļa tiltu", "Daba degumā - mežs un purvs 20 gadus pēc degšanas", "Iepazīsim "Ziemeļu lietus mežus"", "Jūrā ar zvejnieka laivu"). Kopumā 14 dažādus maršrutus pēc individuālas izvēles varēs iziet profesionālu gidu pavadībā (bez maksas), kas ir labākie Slīteres maršrutu pārzinātāji.”

Paralēli ceļošanai, šajā dienā varēs apmeklēt dažādus atvērtos objektus bezmaksas vai ar īpašām atlaidēm, kā piemēram: Starptautiskā tūrisma filmu festivāla “Tourfilm - Riga 2010” laureāts, filma “ Burinieku gadsimts”, fotogrāfa Jāņa Medņa foto izstāde “Zaļš, balts, zils”, Šlīteres bāka, Šlīteres dabas takas, Lībiešu tautas nams Mazirbē, Meža dzīvnieku ragu muzejs, mobilā pirts un daudzi citi.

Pasākums tiks noslēgts ar svētku koncertu, kura laikā Jūs dzirdēsiet gan senas lībiešu tautas dziesmas, aranžētas mūsdienīgā skanējumā ar džeza un etnomūzikas intonācijām, ko izpilda talantīgākie lībiešu jaunieši, gan lustīgas un trakulīgas zvejnieku sievu dziesmas, ko izpilda dzīvespriecīgas un optimistiskas dāmas labākajos gados.

Slīteres ceļotāju diena sola ceļotājiem daudz piedzīvojumu: būs iespēja iejusties rūdīta ceļotāja ādā, ēst Kurzemē gardākos sklanduraušus un zivju zupu “KALĀ PIVĀD” (lībiski – zivs svētki), baudīt vietējo lībiešu viesmīlību, valodu un mūziku, pacienāt sevi ar Užavas alu un piedalīties dažādās loterijās. Informācija un programma: www.celotajs.lv/sliteresdiena

Kā atzīst viena no pasākuma organizatorēm, Asnāte Ziemele, Lauku ceļotāja prezidente: “Slītere katram ceļotājam spēj piedāvāt kaut ko savu - tā ir viena no Latvijas apburošākajām vietām, kur sastopama gan bagāta dzīvnieku, putnu un augu valsts, gan arī krāšņs kultūrvēsturiskais mantojums, un īpaši viesmīlīgi cilvēki. Šī teritorija vēl ir tik maz izzināta un patiešām spēj mūs pārsteigt. Atdzīšos, ka esmu iemīlējusies Slīterē. Un varu droši teikt ikvienam ceļotājam - Slītere neatstāj vienaldzīgos.”

Lauku ceļotājs organizē Slīteres ceļotāju dienu sadarbībā ar Dundagas novada domi un Slīteres nacionālā parka administrāciju EK Life programmas finansētā projekta „Vides politikas un pārvaldības priekšlikumu izstrāde, demonstrējot tūrisma attīstības ieguvumus vides, sociālajā un ekonomikas jomā Slīteres nacionālajā parkā (LIFE07 ENV/LV/000981)” ietvaros. Projekta ietvaros izstrādāti gan tūrisma maršruti gan brīvdabas stendi gan arī jaunais Slīteres tūrisma ceļvedis, kas tiks dāvināts visiem Slīteres ceļotāju dienas dalībniekiem.

Kā saka Juris Smaļinskis, Slīteres ceļveža autors: “Šajā jaunajā izdevumā ir apkopotas ne tikai praktiskas norādes, maršruti un informācija ikvienam ceļotājam, kas dodas uz Slīteri, bet arī dažādas leģendas un nostāsti, ko man kā ceļveža autoram atklāja vietējie iedzīvotāji. Man šī ceļveža veidošana bija kā unikāls “ceļojums” cauri Slīterei - gan ģeogrāfiski, gan laikā.”

Lielu ieguldījumu pasākuma organizēšanā sniedz sadarbības partneri, atbalstītāji un vietējie iedzīvotāji, kas kopā ar Lauku ceļotāju aktīvi piedalās Slīteres ceļotāju dienas organizēšanā.

Pasākumu organizē: Lauku ceļotājs, Dundagas novada dome
Līdzfinansētāji: Eiropas Komisijas Life programma un LR Vides ministrija
Sadarbības partneri: Dabas aizsardzības pārvaldes Slīteres nacionālā parka administrācija, Līvu fonds
Atbalstītāji: Tūrisma valsts attīstības aģentūra, SIA "Kolkasrags", Kurzemes radio, žurnāls "Geo", laikraksts "Kursas Laiks", Interneta portāli TVnet.lv , B2Binfo.lv, ReKurZeme.lv

Vairāk informāciju par Slīteres ceļotāju dienu var atrast: www.celotajs.lv/sliteresdiena
Sekojiet jaunumiem par Slīteres ceļotāju dienu Twiter: www.twitter.com/laukucelotajs


Uz tikšanos Slīterē!


Aiva Jakovela
Lauku ceļotājs
 

Pēdējās ziņas

2010-05-24 Augstākā Tiesa rupji kļūdās
2010-05-24 Talsu novada muzejā – pasaules latviešu mākslas izstādes
2010-05-24 Koncertzālē „Ave Sol” uzstāsies gruzīnu etnodžeza grupa „AstroGeorgia”
2010-05-24 TUVOJAS DAILES TEĀTRA SEZONAS NOSLĒGUMS SIGULDĀ 12. JŪNIJĀ
2010-05-20 Vēl pieejamas biļetes uz deju lielkoncertu Rīgā
2010-05-20 Koncerts ceriņu dārzā skanēs 30. maijā
2010-05-20 grupa Otra Puse pirmo reizi sniegs akustisko koncertu Kuldīgā!
2010-05-20 Par satiksmi Nordea Rīgas maratona, pusmaratona un mini-maratona laikā
2010-05-20 Akcijai "Apceļosim Latvijas pilis" – desmit gadu!

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski