Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

Augstākā Tiesa rupji kļūdās

2010-05-24

airBaltic pasažieris 2006.gadā no aviokompānijas iegādājās ekonomiskās klases biļeti, taču vēlāk mainīja plānus un izlēma nelidot. Pasažieris vēlējās par ekonomiskās klases biļeti saņemt atpakaļ iztērēto naudu no airBaltic. Tas ir pretrunā ar Eiropas Savienības regulām. Tiesa līdz pat Augstākās tiesas Senātam (AT Senāta 2010.gada 7.aprīļa spriedums, šodien saņemts aviokompānijā airBaltic) to neatzīst.

Augstākās tiesas Senāta spriedumā rakstītais ir klajā pretrunā ar Eiropas Savienības regulām. airBaltic Augstākās tiesas Senāta spriedumu apstrīdēs Eiropas tiesu institūcijās.

airBaltic kā starptautiskai kompānijai ir jāievēro Eiropas Savienības un straptautiskās tiesību normas.

Zemas aviobiļešu cenas ir airBaltic prioritāte. Pateicoties zemām aviobiļešu cenām un ērtiem tranzītsavienojumiem caur Rīgu uz Eiropu, Tuvajiem Austrumiem un NVS, airBaltic pasažieru skaits turpina nemitīgi pieaugt, šī gada pirmajos četros mēnešos sasniedzot 16% kāpumu. Ja ekonomiskās klases pasažieri varētu saņemt atpakaļ naudu, lētākās aviobiļetes izpirktu pasažieri, kas vēl nav nopietni izlēmuši ceļot. Pasažieri tādējādi bloķētu lētākas vietas, ko aviokompānija nevarētu pārdot. Rezultātā aviokompānija būtu spiesta pacelt biļešu cenas. airBaltic zaudētu konkurences cīņā ar aviokompānijām kaimiņvalstīs, kurās Eiropas Savienības regulas tiek ievērotas un nauda par neizlietotām ekonomiskās klases biļetēm netiek atmaksāta.

airBaltic noteikumi ir līdzīgi vai identiski visām aviokompānijām Eiropās Savienībā. Ir vesela virkne aviosabiedrības, kas veic lidojumus uz Rīgu, kuras pārdod tikai un vienīgi neatmaksājamas biļetes. Par iegādātajām airBaltic biznesa klases biļetēm pasažieri var saņemt naudu atpakaļ, ja mainās ceļojumu plāni.


Janis Vanags
Korporatīvo komunikāciju viceprezidents
airBaltic
 

Pēdējās ziņas

2010-05-24 Talsu novada muzejā – pasaules latviešu mākslas izstādes
2010-05-24 Koncertzālē „Ave Sol” uzstāsies gruzīnu etnodžeza grupa „AstroGeorgia”
2010-05-24 TUVOJAS DAILES TEĀTRA SEZONAS NOSLĒGUMS SIGULDĀ 12. JŪNIJĀ
2010-05-24 LAUKU CEĻOTĀJS AICINA ATKLĀT SLĪTERES DĀRGUMUS! Slīteres ceļotāju diena, 12.06.2010
2010-05-20 Vēl pieejamas biļetes uz deju lielkoncertu Rīgā
2010-05-20 Koncerts ceriņu dārzā skanēs 30. maijā
2010-05-20 grupa Otra Puse pirmo reizi sniegs akustisko koncertu Kuldīgā!
2010-05-20 Par satiksmi Nordea Rīgas maratona, pusmaratona un mini-maratona laikā
2010-05-20 Akcijai "Apceļosim Latvijas pilis" – desmit gadu!

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski