Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

Akcijai "Apceļosim Latvijas pilis" – desmit gadu!

2010-05-20

6.jūnijā Cirstu muižā tiks atklāta akcija „Apceļosim Latvijas pilis”, kuru rīko Latvijas piļu un muižu asociācija. Preses konference par akciju un Asociācijas desmit gadu jubileju notiks 25.maijā plkst. 14.00 viesnīcas Hotel Bergs Konferenču zālē. Preses konferencē piedalīsies asociācijas prezidente Iveta Sprūdža, asociācijas valdes locekle Laima Lupiķe, Cirstu, Mālpils un Dikļu pils pārstāvji, kā arī aktīvākie iepriekšējo gadu akciju dalībnieki.

Akcija "Apceļosim Latvijas pilis" noritēs no 6. jūnijā līdz 3. oktobrim, bet noslēgsies ar vērienīgu pasākumu 4. decembrī Mālpilī, kur noteiks akcijas uzvarētājus. Akcijas „Apceļosim Latvijas pilis” ietvaros visi interesenti tiek aicināti aplūkot Latvijas kultūras mantojumu, apmeklējot 52 Latvijas pilis un muižas. Pirmoreiz akcijā piedalās 10 pilis un muižas: Alsungas pils, Annas muiža, Balvu muiža, Biksēres muiža, Kazdangas muiža, Kukšu muiža, Laidu muiža, Mālpils muiža, Preiļu muiža un Smuku muiža.

Akcijas prezentācija un atklāšana notiks Cirstu muižā 6. jūnijā, kur pirms desmit gadiem tieši šajā datumā tika dibināta asociācija. Atklāšanas pasākuma ietvaros notiks gan Asociācijas svinīgā sēde, kas veltīta Asociācijas desmitgadei, gan piļu un muižu prezentācijas un lielīšanās čempionāts, izsole u.c. aktivitātes. Plašāka informācija par akciju ir pieejama asociācijas mājas lapā www.pilis.lv sadaļā AKCIJA.

"Akcija Apceļosim Latvijas pilis desmit gadu laikā notiek jau septīto reizi. Tas ir iemīļots un gaidīts pasākums daudzu Latvijas apceļotāju vasaras kalendārā, notikums, kas cilvēkiem rada gan pozitīvas izjūtas, gan iedvesmo uz Latvijas kultūras montojuma izziņu. Ceļotāji, kas iegādājušies akcijas bukletu, visos apskates objektos apzīmogo savas bukletā izvietotās ceļazīmes pēc ieejas biļetes iegādes. Akcijas noslēgumā tiks noteikti 120 ceļotāji, kas saņems ielūgumus uz noslēguma sarīkojumu Mālpilī, bet akcijas galvenās balvas ieguvējs varēs atpūsties Dikļu pilī," stāsta Asociācijas prezidente Iveta Sprūdža.

2010. gadā akcijas „Apceļosim Latvijas pilis” jaunums ir Muižu nedēļas – interesentiem tiek piedāvāta iespēja apmeklēt 40 muižu nedēļas. Muižas nedēļās papildus norisināsies dažāda veida aktivitātes – semināri, koncerti, atrakcijas, radošās darbnīcas u.c. Dažviet kaimiņu muižas savas nedēļas plāno vienlaicīgi, lai ceļotāji paspētu pabūt gan vienā, gan otrā vietā. Pirmās muižu nedēļas risinās Cirstu muižā, Turaidas muzejrezervātā un Bīriņu pilī, Akcijas pēdējā nedēļa notiks Dzimtmisas muižā, Zaļajā (Zaļenieku) muižā un Kārļamuižā.

Svinot Latvijas muižu un piļu asociācijas desmit gadu jubileju, šovasar Latvijas pilīs un muižās būs skatāma izrāde "Henrijs VIII Karaliskais gambīts" (režisors Voldemārs Šoriņš, galvenajā lomā Andris Bērziņš).

 


Iveta Sprūdža,
Latvijas piļu un muižu asociācijas prezidente
 

Pēdējās ziņas

2010-05-20 Vēl pieejamas biļetes uz deju lielkoncertu Rīgā
2010-05-20 Koncerts ceriņu dārzā skanēs 30. maijā
2010-05-20 grupa Otra Puse pirmo reizi sniegs akustisko koncertu Kuldīgā!
2010-05-20 Par satiksmi Nordea Rīgas maratona, pusmaratona un mini-maratona laikā
2010-05-20 Visa Latvija dzied un dejo!
2010-05-20 Uz laiku slēgts Daugavpils cietoksnis
2010-05-19 Ceturtdienās Līvu laukumā skanēs džezs
2010-05-19 Gatavo savu ceļa spieķi Turaidā!
2010-05-19 Senioru koru svētki Valmierā

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski