Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

Ventspils tūrisma mājas lapa būs pieejama arī lietuviešu valodā

2010-05-13

Piektdien, 14. maijā, uzsākot jauno tūrisma sezonu, būs pieejama Ventspils tūrisma mājas lapas www.tourism.ventspils.lv versija lietuviešu valodā, ko sagatavojis Tūrisma informācijas centrs. Lietuviešu valodā mājas lapā būs pieejama visa stacionārā informācija un pasākumu plāns katram mēnesim. Pašlaik tūrisma lapa ir pieejama latviešu, krievu, angļu un vācu valodās.

Lietuva Ventspilij ir īpaši nozīmīgs tūrisma tirgus. Kā liecina statistikas dati, 2009. gadā visvairāk no visiem Ventspilī nakšņojušajiem ārvalstu tūristiem bija tieši no Lietuvas (63,34 % jeb 24440 viesi). Neskatoties uz to, ka salīdzinājumā ar 2008. gadu kopējais tūristu skaits Ventspilī 2009. gadā ir samazinājies, lietuviešu īpatsvars tūristu vidū ir saglabājies nemainīgs. Šis rādītājs apliecina, ka lietuviešu interese par atpūtas iespējām Ventspilī ir noturīga. Īpaši lietuvieši iecienījuši atpūtu Zilā karoga pludmalē, Pludmales Akvaparkā, Piedzīvojumu parkā, bet ziemā slēpošanas kalnā „Lemberga hūte”. Šopavasar viņi paguvuši novērtēt Ūdens piedzīvojumu parka labumus – slīdkalniņus, burbuļvannas un pirtis. Kā liecina Vidzemes augstskolas studentu veiktais pētījums, lietuvieši kļuvuši par aktīviem Ventspils reklamētājiem un labprāt iesaka Ventspili kā ceļojuma galamērķi saviem draugiem un paziņām.

Lai informētu Lietuvas iedzīvotājus par jaunumiem Ventspils tūrisma piedāvājumā, katru gadu Ventspils tūrisma informācijas centrs piedalās tūrisma izstādē Viļņā „Vivattur”, kas notiek pirms aktīvās tūrisma sezonas sākuma. Izstādes apmeklētājiem tiek piedāvāti Tūrisma informācijas centra izdotie materiāli - Ventspils brošūra, Bērnu un jauniešu buklets, Pastaigu karte un tūrisma avīze. Dalība izstādēs ir pierādījusi, ka Lietuvas iedzīvotāji jau atpazīst Ventspili kā interesantu un attīstītu tūrisma galamērķi un vēlas to apmeklēt atkārtoti.

Informācija par Ventspili lietuviešu valodā ir pieejama arī portālos www.travelnews.lt, www.delfi.lt, www.ru.delfi.lt, un veiksmīga sadarbība ir izveidojusies ar Lietuvas laikrakstu „Lietuvas Rytas”, kurā jau vairākas tūrisma sezonas pēc kārtas tiek ievietota Ventspils Tūrisma avīze.

 


Inga Aulmane
Ventspils TIC vadītāja vietniece
 

Pēdējās ziņas

2010-05-13 Pūtēju orķestra „Rīga” diriģents Andris Poga kļuvis par starptautiska diriģentu konkursa finālistu
2010-05-13 Pirmo reizi Muzeju naktī savas druvis vērs dzīvs muzejs.
2010-05-13 airBaltic sāks lidojumus maršrutā Tallina–Oulu
2010-05-13 Izveido savu Ventspils piemiņas monētu!
2010-05-13 Ogrē norisināsies I Latvijas Jaukto vokālo ansambļu konkurss
2010-05-13 Rīgas koru mēneša Zvaigžņu spēle DOMINO!
2010-05-13 airBaltic saņem balvu kā Eiropas lielākā valsts aviokompānija pēc jaunatvērto reisu skaita
2010-05-13 MUZEJU NAKTĪ –NAKTS MISTĒRIJA RĪGAS LATVIEŠU BIEDRĪBĀ
2010-05-13 UNESCO Latvijas Nacionālās komisijas un Latvijas Mākslas akadēmijas projekta „Signs of Identity / Signs of Diversity”mozaīku izstāde UNESCO galvenajā mītnē Parīzē.

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski