Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

MUZEJU NAKTĪ –NAKTS MISTĒRIJA RĪGAS LATVIEŠU BIEDRĪBĀ

2010-05-13

Rīgas Latviešu biedrība šogad pirmo reizi piedalīsies akcijas „Muzeju nakts” pasākumos 2010. gada naktī no 15. uz 16. maiju, iepazīstinot interesentus ar Rīgas Latviešu biedrības nama telpām un vēsturi. „Muzeju nakts” ietvaros notiks “Nakts Mistēriju Rīgas Latviešu biedrībā”, kas būs interesants piedzīvojums ne tikai rīdziniekiem un pilsētas viesiem, bet arī pašiem biedrības darbiniekiem un pārstāvjiem. Nakts Mistērijas moto: „Brīnumi no tīras sirds un dvēseles prāta un gara gaišumam!”

Atšķirībā no muzejiem Rīgas Latviešu biedrība viesus gaidīs no pulksten 23.30, kad nama pagalmā notiks ekoloģiski tīra un 100% droša gara un miesas stiprināšana pirms Nakts Mistērijas. Noteikti daudzi ir redzējuši greznās Rīgas Latviešu biedrības zāles, bet vai zin, kas atrodas zem biedrības nama skatuves, ko slēpj pagrabu velves un bēniņi? Īpaši drosmīgos raganu stundā - no pulksten 24.00 līdz 1.00 aicinām doties pusnakts pastaigā pa RLB namu, apskatīt neredzētas vietas un lietas, tumšus kaktus un noslēpumainas ejas ar gaistošiem tēliem iz Rīgas Latviešu biedrības pagātnes. Būs jautri, būs nopietni, būs bailīgi! Pastaigas laikā paviesosimies uz pirmā latviešu teātra skatuves, sastapsim pāris spokus, ielūkosimies, ko naktī dara „Dom oficerov” iemītnieki, noklausīsimies augstu amatpersonu sarunas un būsim citu nozīmīgu mirkļu aculiecinieki. Drosminiekus lūdzam iepriekš pieteikties pa tālr tālruņiem 67222932 vai 67358548.

Īpašs Rīgas Latviešu biedrības veltījums tiem, kas apmeklējuši, piedalījušies vai rīkojuši „Muzeju nakts” pasākumus citviet, ir iespēja sagaidīt 16. maija rītu bagātīgā kultūras programmā RLB nama zālēs. No pulksten 1.00 nama durvis būs plaši atvērtas ikvienam apmeklētājam un katrā zālē viesus gaidīs kāda norise: sadziedāšanās ar Arvīdu Platperu un RLB koriem Baltajā zālē, apgūt senu un mūsdienīgu deju soļus, tostarp pulksten 2.00 iemācīties stepa soļus kopā ar Māri Pūri un „Top tap company” - Lielajā zālē, Zelta zālē būs iespēja relaksēties uz džeza nots kopā ar mūziķiem Oskaru un Raimondu Petrauskiem, Kluba zālē – vienreizēja iespēja smalkā atmosfērā uzspēlēt kāršu spēli – zolīti un nesteidzīgi iemalkot kādi kokteili, savukārt Līgo zālē omulīgās noskaņās kopā ar Ēriku Hānbergu, Aivaru Berķi un Jāni Ķuzuli iepazīt senu un ne tik senu biedrības vēsturi.

Turklāt ikviens interesents varēs apgūt esperanto valodas ekspresskursu, iemūžināt sevi retro foto vai panašķoties Pankūku istabā, izvēloties kādu no RLB biedru vārītajiem 20 šķirņu ievārījumiem.

1. stāva vestibilā visu nakti darbosies nakts eko tirdziņš, kurā varēs iegādāties ekoloģiski tīrus darinājumus, virumus un vākumus: gan nātru zupu, gan kazas piena sieru, gan medu, piparkūkas u.c.

Uzmanību - sarīkojums ekoloģiski tīrs no vēsturiskās patiesības! Visi laipni aicināti! Ieeja brīva!

Zinta Gugane
RLB reklāmas un informācijas koordinatore


 

Pēdējās ziņas

2010-05-13 Pūtēju orķestra „Rīga” diriģents Andris Poga kļuvis par starptautiska diriģentu konkursa finālistu
2010-05-13 Pirmo reizi Muzeju naktī savas druvis vērs dzīvs muzejs.
2010-05-13 Ventspils tūrisma mājas lapa būs pieejama arī lietuviešu valodā
2010-05-13 airBaltic sāks lidojumus maršrutā Tallina–Oulu
2010-05-13 Izveido savu Ventspils piemiņas monētu!
2010-05-13 Ogrē norisināsies I Latvijas Jaukto vokālo ansambļu konkurss
2010-05-13 Rīgas koru mēneša Zvaigžņu spēle DOMINO!
2010-05-13 airBaltic saņem balvu kā Eiropas lielākā valsts aviokompānija pēc jaunatvērto reisu skaita
2010-05-13 UNESCO Latvijas Nacionālās komisijas un Latvijas Mākslas akadēmijas projekta „Signs of Identity / Signs of Diversity”mozaīku izstāde UNESCO galvenajā mītnē Parīzē.

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski