Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

UNESCO Latvijas Nacionālās komisijas un Latvijas Mākslas akadēmijas projekta „Signs of Identity / Signs of Diversity”mozaīku izstāde UNESCO galvenajā mītnē Parīzē.

2010-05-13

Apskatāma no 17. līdz 21. maijam, kā arī muzeju naktī 15.maijā

No 17. līdz 21. maijam UNESCO galvenajā mītnē Parīzē Starptautiskā daudzveidības festivāla ietvaros būs aplūkojama mozaīku izstāde – „Signs of Identity / Signs of Diversity” („Identitātes zīmes/Daudzveidības zīmes”), kas tapa Francijas, Baltijas un Kaukāza valstu sadarbības projekta ietvaros. Izstāde būs atvērta apmeklētājiem arī starptautiskajā festivālā „Muzeju nakts”, kas Parīzē norisināsies 15. maijā.

Izstādes mozaīkas ir tapušas Latvijas Mākslas akadēmijas aulā 2009. gada novembrī, kad vienlaikus kopā strādāja studenti un pasniedzēji no septiņu valstu mākslas augstskolām: Jānis Dukāts, Evija Ķirsone, Ieva Veita, Svens Kuzmins un pasniedzēji – Aleksejs Naumovs, Kristaps Zariņš, Vineta Groza, Līga Skariņa, Kristians Brekte un Aivars Sprūdžs no Latvija Mākslas Akadēmijas; Laura Ajutyte, Linas Jusionis un pasniedzēja Ieva Skauronė no Viļņas Mākslas akadēmijas; Pirjo Kongo, Jaröna Ilo un pasniedzējs Urmas Puhkan no Igaunijas Mākslas akadēmijas; Sopio Kiknavelidze un pasniedzējs Giorgi Bughadze no Tiblisi Mākslas akadēmijas; Matin Sharifov, Fakhri Abbasov un pasniedzējs Baghman Mamedov no Azerbaidžānas Mākslas akdēmijas; Martin Harutyunyan, Sofia Galustyan un pasniedzējs Avetik Avetisyan no Evarānas Mākslas akadēmijas; Tamim Sabri, Taline Zabounian un pasniedzējs Fabrice Vannier no Parīzes Nacionālā Mākslas augstskolas.

Katrs mākslinieks radīja divas mozaīkas par kopīgo un atšķirīgo, reflektējot par mūsu kultūru identitātes un daudzveidības zīmēm. Tā kā praktiskajam darbam bija atvēlētas tikai piecas darba dienas, mākslinieki jau iepriekš bija izstrādājuši mozaīku skices. Saskaņā ar projekta un radošās darbnīcas koncepciju tēmas „kopīgais” mozaīkām tika noteikts kolorīts - kompozīcija bija jārada izmantojot sarkano, zilo, zaļo, dzelteno, balto un melno krāsu. Šīs mozaīkas tika izstādītas vienā lielā, kopīgā mozaīkā. Savukārt, tēmas „atšķirīgais” mozaīkās mākslinieki varēja radīt brīvas kompozīcijas, ņemot vērā tikai noteikto mākslas darbu izmēru.

Savs vēstījums tika piešķirts arī mozaīku tehnikām, tēma „atšķirīgais” tika risināta tradicionālā mozaīkas tehnikā. Tā kā dažādu kultūru vienotība ir ļoti aktuāla parādība, tad šī tēma tika risināta modernās mozaīkas tehnikā, eksperimentējot ar pamatnes materiāliem un saistvielām. Kopā 27 mākslinieki projekta laikā radīja 54 mozaīkas.

Projekta mērķis bija sekmēt starpkultūru dialoga veidošanu ar radošās jaunrades palīdzību, kā arī veicināt visu iesaistīto valstu sadarbību. Bez mozaīku veidošanas Rīgā notika arī diskusijas un semināri, kas veltīti kultūru daudzveidībai, tās izpratnei, studenti un pasniedzēji apmainījās viedokļiem, kā viņi redz un izjūt kultūru daudzveidību un kā kopīgas mākslinieciskas aktivitātes maina priekšstatus. Projekta laikā tapa arī dokumentāla filma, kas iemūžināja pašu darba procesu, gan arī dalībnieku pārdomas un izjūtas.

Projekta „Identitātes zīmes/Daudzveidības zīmes” laikā radītās mozaīkas pirmo reizi tika izstādītas Rīgā – Latvijas Mākslas akadēmijas aulā, kuras atklāšanā 27. novembrī piedalījās arī visi radošās darbnīcas dalībnieki. Šobrīd projektam ir sagatavots arī katalogs un ir plānots, ka mozaīkas un filma tiks izstādītas arī citās projektā iesaistītajās valstīs. Jau šogad no 8. septembra līdz 1. oktobrim būs apskatāma Lietuvā, Viļņā.

Projektu organizēja Latvijas Mākslas akadēmija un UNESCO Latvijas Nacionālā komisija ar UNESCO Kaukāza projekta atbalstu.

Paldies par atbalstu: UNESCO Kaukāza projekts, Eiropas Komisijas pārstāvniecība Latvijā, Francijas Kultūras centrs, „Dirty Deal Cafe”, hostelis „House”, viesnīca „Krišjānis & Ģertrūde”, AS „Siera nams”, TVNET un SIA „LIDO”, AS „Hanzas maiznīca”, SIA „Bilze”.


Elīna Ģibiete
LMA Ārlietu un izstāžu daļas vadītāja
 

Pēdējās ziņas

2010-05-13 Pūtēju orķestra „Rīga” diriģents Andris Poga kļuvis par starptautiska diriģentu konkursa finālistu
2010-05-13 Pirmo reizi Muzeju naktī savas druvis vērs dzīvs muzejs.
2010-05-13 Ventspils tūrisma mājas lapa būs pieejama arī lietuviešu valodā
2010-05-13 airBaltic sāks lidojumus maršrutā Tallina–Oulu
2010-05-13 Izveido savu Ventspils piemiņas monētu!
2010-05-13 Ogrē norisināsies I Latvijas Jaukto vokālo ansambļu konkurss
2010-05-13 Rīgas koru mēneša Zvaigžņu spēle DOMINO!
2010-05-13 airBaltic saņem balvu kā Eiropas lielākā valsts aviokompānija pēc jaunatvērto reisu skaita
2010-05-13 MUZEJU NAKTĪ –NAKTS MISTĒRIJA RĪGAS LATVIEŠU BIEDRĪBĀ

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski