Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

Dobele ielūdz uz Ķiršu ziedēšanas svētkiem 4. maijā

2010-04-27

Jau otro pavasari 4. maijā Latvijas Valsts Augļkopības institūta dārzā Dobelē krāšņi un muzikāli tiks svinēti Ķiršu ziedēšanas svētki. Vienlaikus tā būs arī jaunās tūrisma sezonas atklāšana, jo līdz ar ķiršu ziedēšanu sākas ceļotāju plūsma uz Dobeli, kas tiek dēvēta par saulaināko pilsētu Latvijā.

Par ķiršu ziedēšanu varēs priecāties vismaz nedēļas garumā, bet 4. maijs dārzā būs īpaša svētku diena. Ķiršu dārzu ar dziesmām pieskandinās Legzdiņu, Igauņu un Grīnhofu dziedošās ģimenes, būs skatāms spēkavīru šovs, kopā ar Dobeles Bērnu un jauniešu centra pedagogiem varēs zīmēt, veidot, gleznot, bet profesionāla fotogrāfa Agra Šiliņa vadībā – mācīties ne tikai saskatīt skaistumu, bet arī iemūžināt to foto kadros un saņemt profesionālus padomus. Mazajiem ciemiņiem būs iespēja izklaidēties rotaļu laukumā

Arī Augļkopības institūta zinātnieki ir aktīvi iesaistījušies svētku norisē, ļaujot apmeklētājiem padziļināt savas zināšanas par augļkopību. Tāpēc viņiem būs ekskluzīva iespēja paviesoties zinātnieku laboratorijās, pašiem izmēģināt sarežģītas pētnieciskas iekārtas, redzēt, kā top zinātniski atklājumi, piedalīties interesantos konkursos un veiksmes gadījumā – saņemt balvas.

Dārzā apmeklētāji uzzinās augļu koku potēšanas un vainagu veidošanas noslēpumus, izmēģinās spēkus jaunu šķirņu veidošanā, ielūkosies tuneļos, kur mājo zemenes un avenes, un piedzīvos vēl daudz ko aizraujošu. Dārzu īpašnieki varēs saņemt arī speciālistu konsultācijas par augļkopības jautājumiem, iegādāties stādus un informatīvus materiālus.

Pētera Upīša muzejā tiks piedāvāts aplūkot gleznu izstādi „Ceriņu mākoņi” un salīdzināt, cik daudzveidīgi savos darbos mākslinieki gleznojuši ceriņus.

Svētku laikā varēs saņemt arī informāciju par ceļošanas iespējām jaunajā tūrisma sezonā. Pie dārza vārtiem izvietotajā Dobeles novada tūrisma informācijas centra stendā būs pieejami informatīvie materiāli un konsultācijas par interesantiem tūrisma apskates objektiem un maršrutiem novadā un Zemgalē. Būs arī konkurss novada apceļotājiem un iespēja tikt pie balvām.

Satiksimies Ķiršu ziedēšanas svētkos 4. maijā pulksten 11 Latvijas Augļkopības institūta dārzā Dobelē, Graudu ielā 1!
 

Pēdējās ziņas

2010-04-27 Sv. Pētera baznīcā būs koncerts „Svēts mantojums”
2010-04-27 Mazo vokālistu konkursa „Cālis 2010” uzvarētāji uzstāsies māmiņām veltītā koncertā
2010-04-26 PASĀKUMS PIE GADA ĢEOLOĢISKĀ OBJEKTA – VIRSAIŠU ŪDENSKRITUMA
2010-04-26 Rīdzinieki sajūsmā par muzikālo teātri un grupu „Baltie lāči”
2010-04-23 Par biļetēm uz Latvijas Radio 2 balli Ventspilī
2010-04-23 Kad pāri Ventas rumbai vimbas dodas uz augšu nārstot, Kuldīgā ir svētki "Lido zivis Kuldīgā"
2010-04-22 Motobraukšanas sezonas atklāšanas laikā iespējami satiksmes ierobežojumi
2010-04-22 Prasmju skolas noslēgums un talka Jēkabpilī
2010-04-22 Pēdējā Rīgas Krievu teātra viesizrāde šosezon Ventspilī

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski