Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

Nāc talkot un atpūsties Turaidā!

2010-04-21

Aprīļa pēdējās nedēļas nogalē Turaidas muzejrezervāts aicina visus būt aktīviem un piedalīties Lielajā talkā 24. aprīlī un svētdien, 25. aprīlī, izzinot vēstures stāstus, piedzīvot pavasari Turaidā, izmantojot iespēju pirms vasaras sezonas sākuma ietaupīt naudu un apmeklēt Turaidas muzejrezervātu par ziemas sezonas cenām!

Turaidas muzejrezervāts Lielās talkas ietvaros jau otro gadu aprīlī aicina visus čaklos talciniekus, kuriem ir vēlme piedalīties vienas no skaistākajām tūrisma pērlēm – Turaidas muzejrezervāta vides sakopšanā, 24. aprīlī apaut kājas, sameklēt cimdus un grābekli, un doties uz Turaidu. Turaidas muzejrezervāta teritorija ir iespaidīga, tā aptver 42 ha un ir bagāta ar arheoloģijas, arhitektūras, vēstures un mākslas pieminekļiem, kuri stāsta par notikumiem 1000 gadu garumā, sākot ar 11.gadsimtu. Tā kā vasarā plānoti vairāki lieli pasākumi, īpaši svarīgi pavasarī pēc sniega nokušanas sagatavot dabas vidi, lai svētku laikā mūs priecētu skaisti un līdzeni zālāji un koptas nogāzes.

Šogad uz Lielo talku Turaidas muzejrezervātā jau pieteikušies vairāk kā 150 talcinieki, kuri strādās trīs dienas – 22., 23. un 24. aprīlī. Ceturtdienas un piektdienas rīta pusē Turaidā talkos skolēni no Turaidas pamatskolas un Siguldas Valsts ģimnāzijas, kuri paralēli darbam iepazīsies ar muzejrezervāta kultūrvides objektiem – kops Saules, Lībiešu un Māras takas, grābs lapas Liepu aplī, Dziesmu dārza un Dainu kalna nogāzēs. Sestdien aicinājumam jau atsaukušies žurnālisti, folkloristi, Lattelecom un dažādu privātfirmu pārstāvji, kā arī studenti .

Šis gads Turaidas muzejam rit zem Dainu kalna zīmes, jo šogad aprit 25 gadi, kopš Dainu kalna atklāšanas, kam par godu 17. jūlijā notiks folkloras svētki „Īsto dziesmu meklējot”. Dainu kalna tapšanas laikā vairāk kā pirms 25 gadiem, atsaucīgi talcinieki bija arī Rīgas folkloras draugu kopa „Skandinieki”, kuri talku laikā nogāzē pie Dainu kalna atklāja avotiņu, kuru vēlāk nodēvēja par Skandinieku avotiņu. Šogad folkloras draugu kopas „Skandinieki” lielie un mazie dalībnieki Lielajā talkā atkal būs Turaidā, lai sakoptu avotiņa apkārtni un priecētu visus talciniekus ar kopīgu sadziedāšanos pie ugunskura.

Jau trešo gadu vasaras īsākajā naktī, 21. jūnijā, Turaidas Jāņkalnā tiks svinēti vasaras saulgrieži, kurus organizē nodibinājuma „Māras loki” ļaudis sadarbībā ar muzejrezervātu un Siguldas novada domi. Lielās talkas laikā Jāņkalnu vasarai post palīdzēs „Māras loki” pārstāvji.

Sestdien Turaidā pulcēsies arī studenti no Latvijas augstskolu pašpārvaldēm, kurus organizē studentu pašpārvalde no Ekonomikas un kultūras augstskolas. Studenti no BAT, LiepU, RSEBAA un ViA talkai pieies radoši, jo paralēli darbiem Turaidā notiks „jautrāko zābaku” konkurss un kopīga zupas vārīšana.

Pateicībā par ieguldīto darbu, prieku un sirds degsmi, Turaidas muzejrezervāta ļaudis talciniekus cienās ar tēju pie ugunskura un vadīs ekskursijas pa Turaidas muzejrezervāta teritoriju.

Visus, kas jūt vajadzību piedalīties Lielajā talkā tieši Turaidā, aicinām pieteikties pa tālr. 67971402 vai tālr.29264751 līdz 22. aprīlim!

Anda Skuja
TMR Krājuma un izglītojošā darba daļas vadītāja

Pēdējās ziņas

2010-04-21 Notiks pirmā atvērto durvju diena Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā
2010-04-21 Albumu topa līderpozīcijas Latvijā saglabā Lady Gaga
2010-04-21 Notiks pavasara stafešu skrējiens
2010-04-21 Dzīve un nāve senajā Rīgā
2010-04-21 Akcijas Muzeju nakts ietvaros Cēsu Vēstures un mākslas muzejs izsludina zīmējumu konkursu „Es gribu tīru pasauli!”
2010-04-20 Nordea Rīgas maratona pieteikums Daugavpilī
2010-04-20 DŽ.DŽ.DŽILINDŽERS IESTUDĒ "ĪSTVIKAS RAGANAS"
2010-04-20 airBaltic atsāk atsevišķus lidojumus
2010-04-20 Daugavpils bērnu mākslas skolas masku gājiens un akcija „Ar sauli uz spārniem”

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski