Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

Ventspils strūklakas atsākušas darbu

2010-04-20

Ventspils pilsēta, ievērojot senu latviešu gudrību, kas māca, ka ragavas jālabo vasarā, bet rati – ziemā, ir godam sagatavojusies jaunajai sezonai – visas Ventspils strūklakas ir saremontētas un no 15.aprīļa atkal priecē ventspilniekus un pilsētas viesus.

Ventspilnieki, pateicoties daudzajām strūklakām, ienesuši dinamiskajā pilsētas dzīvē mieru, ko spēj sniegt burbuļojoša un šalcoša ūdens skaņas. Pavisam Ventspilī darbojas septiņas atšķirīgas strūklakas, un katra no tām tapusi kā konkrētai vietai piemērots un izteiksmīgs vides dizaina objekts.

Uz mierīgu apceri pilsētas centrā rosina „Saules laiviņas”, kuru buras, veidotas no izsmidzinātiem sīkiem pilieniņiem, atstaro varavīksni. Ostu ir interesanti aplūkot kopā ar „Kuģu vērotāju”, kura galvas apaļo akmens virsmu rotā uz visām pusēm izspūruši ūdens mati. Dzirnavu laukumā 5 dzirnakmeņi ar 33 izplūstošām ūdens strūklām ir ne tikai savdabīgs māksliniecisks vides objekts, bet arī liecība par laukuma kādreizējo lomu, kad šeit atradās vējdzirnavas. 7 metru augstumā tiecas strūklakas, kas priecē vērotājus pie Vidumgrāvja un Reņķa dārza dīķa.

Savukārt pie Ventspils Augstskolas starp spožām milzu lāsēm plūst ūdens un atgādina par slinko studentu asarām, bet Pārventas centrā mākslinieks Gunārs Platpīrs iedēstījis sudrabotu „Kāpu priedi”. Tai līdzās paceļas jaunuzceltā Pārventas bibliotēka, kas, pateicoties savdabīgajai arhitektūrai, kļuvusi par ventspilnieku un pilsētas viesu iecienītu apskates vietu. Tajā notiek izstādes, koncerti un dažādi citi kultūras pasākumi.

Priecāsimies par skaistajām Ventspils strūklakām un pavasari!

 

A.Kausenieks
P/I „Komunālā pārvalde” direktors
 

Pēdējās ziņas

2010-04-20 Nordea Rīgas maratona pieteikums Daugavpilī
2010-04-20 DŽ.DŽ.DŽILINDŽERS IESTUDĒ "ĪSTVIKAS RAGANAS"
2010-04-20 airBaltic atsāk atsevišķus lidojumus
2010-04-20 Daugavpils bērnu mākslas skolas masku gājiens un akcija „Ar sauli uz spārniem”
2010-04-20 ATJAUNOTA AVIOSATIKSME
2010-04-19 Sestdien Talsos trīsnovadu teātru talka “Par tīru Latviju”
2010-04-19 Skolēnu dziesmu svētku laikā dalībnieki varēs izmantot pilsētas sabiedrisko transportu bez maksas
2010-04-19 Aicinām uz Grāmatu svētkiem Alūksnē
2010-04-19 airBaltic atceļ lidojumus šodien līdz plkst. 24:00

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski